Arka Tampon Hasarı

Erzincan

Üye
İsim
Kadir
merhaba arkadaslar geri manevra yaparken elektrik diregine vurdum..sag ve sol aynadan goremedim..dikiz aynasindan da bakmadim..nasil bir islem yapsam iyi olur..deger kaybi olur mu aracta...

Ekli dosyalar

• 20220512_162610.jpg
    20220512_162610.jpg
    133.5 KB · Görüntüleme: 72
  • 20220512_162602.jpg
    20220512_162602.jpg
    122.1 KB · Görüntüleme: 73
Moderatör tarafında düzenlendi:

Gecmis olsun. Hasar fotoğrafını da ekleseydiniz keske.

Eğer kendiniz dışarıda yaptırırsanız tramerde işlemez. hatta hasar sadece tamponda ve tampon demirine birsey olmadıysa ekspertizde bile dikkat edilmez.

Fakat kaskodan yaptırırsanız tramerde görünecektir.

Upvote 0
Gecmis olsun. Hasar fotoğrafını da ekleseydiniz keske.

Eğer kendiniz dışarıda yaptırırsanız tramerde işlemez. hatta hasar sadece tamponda ve tampon demirine birsey olmadıysa ekspertizde bile dikkat edilmez.

Fakat kaskodan yaptırırsanız tramerde görünecektir.
Cok tsk ederim verdiginiz bilgiler icin

Upvote 0
Hasarın durumuna göre konuşmak daha mantıklı. Görselleri eklerseniz daha iyi fikir verlebilir.

Upvote 0
Park sensörsüz comfort / mid araç ta olağan bir durum ama

Park sensörü uyarı vermedimi direğe yaklaşırken ?

200 lira tampon tamircisine (ışıl işlem eritme / lav ateşi teknigiyle
Üzerine fiber macun kimyasalı ile düzleme

300 lirada lokal tampon boyasına

Upvote 0
Bu tarz önemsiz küçük hasarlar için sanayide boya kodunuza göre küçük bir karışımla üzerinden rötuş boyası ile kapatmak bence en iyi çözüm. Hatta nazarlık bile durabilir.

Tamponlar bu tarz hasarlara açık, lokal boyatmaya vs gerek yok bence.

Upvote 0
Çok benzer bir durum yaşadım birkaç ay önce. Sanayide tamponu söktürdüm, ısıl işlem ile düzelttirdim (macuna gerek kalmadı benim araçta) tamamını zımparalayıp boyattırdım. 750 TL gibi bir tutara mal oldu. Tramerde yok haliyle.

Bence kaskoyu bozmaya hiç gerek yok sizin aracınız için de.

Upvote 0
merhaba arkadaslar geri manevra yaparken elektrik diregine vurdum..sag ve sol aynadan goremedim..dikiz aynasindan da bakmadim..nasil bir islem yapsam iyi olur..deger kaybi olur mu aracta...
Arka tampon boyandı diye değer kaybı olmaz araçta bence kasko ile uğraşmayın gidin güzel bir yerde yaptırın. Ekspertizde plastik aksam yazıyor tampon boyandı diye değer kaybı olmaz araçta. Dışarıya yaptırdığınız için hasar kaydı da olmaz.

Upvote 0
Arka tampon boyandı diye değer kaybı olmaz araçta bence kasko ile uğraşmayın gidin güzel bir yerde yaptırın. Ekspertizde plastik aksam yazıyor tampon boyandı diye değer kaybı olmaz araçta. Dışarıya yaptırdığınız için hasar kaydı da olmaz.
Vermis oldugunuz degerli bilgi icin tsk ederim...insan gordugunde morali biraz bozuluyor...

Upvote 0
Park sensörsüz comfort / mid araç ta olağan bir durum ama

Park sensörü uyarı vermedimi direğe yaklaşırken ?

200 lira tampon tamircisine (ışıl işlem eritme / lav ateşi teknigiyle
Üzerine fiber macun kimyasalı ile düzleme

300 lirada lokal tampon boyasd

Upvote 0
Normal sekilde uyari veriyor...uyari verdi aslinda..sag ve sol aynama baktim bir sey gorunmedi..dikiz aynasina bakmamanin bedeli diyelim...elektrik diregini ortalamisiz..Allah(c.c) cumlemize kazasiz surusler versin..tsk ederim verdiginiz bilgiler icin

Upvote 0
Normal sekilde uyari veriyor...uyari verdi aslinda..sag ve sol aynama baktim bir sey gorunmedi..dikiz aynasina bakmamanin bedeli diyelim...elektrik diregini ortalamisiz..Allah(c.c) cumlemize kazasiz surusler versin..tsk ederim verdiginiz bilgiler icin
Park sensörsüz astra G aracı 15 yıl kullandım. (China/taiwan 150 liralık sanayi tipi park sensörü istesem taktırırdım hic taktırmadım)
Kacınılmaz dokundurmalar orta halli sıyrıklar minör sıyrıklar hep oldu.
Zaten bu 15 yılda aracın degerini düsürmeyecegi icin ön+arka tamponu boyatmıstım (ön tampon lav ateşi tamiri de gördü)

Golfte durum şu

Vw Opc (optic park control) denen elimizde RADAR muadili bir nimet var.

Araca binerim
Daha kontağı cevirmeden sağ/sol/iç dikiz aynası kontrolünü tabiki yaparım .

Ondan sonra geri vitesde tüm komuta / kontrol/uyarı olarak media ekranındaki görsel ve ses uyarısına odaklanmak lazım. Beynim ekrana beyincigim aynalara odaklıdır

Opc Hata yapmaz !!

Abartıp full gaz kökleyip geri manevra yapanı opc de kurtarmaz
Manevra frenleme fonksiyonuda

Zaten gecmiste 250 kere konusu açıldı

Manevra frenleme fonksiyonu çok baba bi özellik dendi falan

7 km hız altında manevra yapan (ileri yada geri farketmez)

Opc ye baktığı sürece sıkıntı yok
Cizgiler sarıdan kırmızıya ,,,,,uyarı sesi 40 desibelden 90 desibele çıktığı halde ısrarla gaza basmaya devam edene araç dannnnnk diye durur.manevra frenleme fonksiyonu kahraman olur

Israr ? Niye onu hiç anlayamadım.

Son kısmı size yazmadım ...manevra frenleme fonksiyonuna yazdım

Gecmis olsun tekrar

Upvote 0

Geri
Üst Alt