Açma ve Kapatma Ayarları

İsim
Emre
Araç
Golf
BD26569C-8657-4A24-8E8B-19B87D66FC08.jpegMerhaba,

Bu özelliğin tam olarak ne olduğunu anlayamadım. Bilen var mıdır? Kitapçıkta detay göremedim.

“Uzaklaşma durumunda aracın kilid. aç”

Araç kitli iken yaklaştığınızda kumandayı algılar ve otomatik kilidi açar, tam tersi durumda uzaklaşırken ise otomatik kitlemez kapı koluna dokunmaniz gerekir kitlemesi için, bnce onuda yapsa iyi olurdu. Biraz eksik kalmış

Upvote 0
Araç kitli iken yaklaştığınızda kumandayı algılar ve otomatik kilidi açar, tam tersi durumda uzaklaşırken ise otomatik kitlemez kapı koluna dokunmaniz gerekir kitlemesi için, bnce onuda yapsa iyi olurdu. Biraz eksik kalmış

Ben tam anlamadım, yani oradaki tiki işaretlersek nasıl oluyor, işaretlemezsek nasıl oluyor.

Golf 8 im yok meraktan soruyorum ben de 😀

Golf 7 lerde örneğin şu var, (keyless entry&go vs olmayan düz araçlardan bahsediyorum) kumandadan aracı açtık ama kapıları açmadık ve uzaklaştık aracı kilitlemeyi unuttuk. Kendisi 30 sn sonra kilitliyor hiçbir kapı açılmadığı için. Bu da ona benzer bir şey midir?

Yani oradaki tiki işaretlediğimizde araca yaklaştık kilit açıldı diyelim ve kapısını dahi açmadan araca binmekten vazgeçip uzaklaştık; araç kendisini kilitliyor yada kilitlemiyor. Böyle bir sonuca mı varıyor ?

Ekli dosyayı görüntüle 57714Merhaba,

Bu özelliğin tam olarak ne olduğunu anlayamadım. Bilen var mıdır? Kitapçıkta detay göremedim.

“Uzaklaşma durumunda aracın kilid. aç”
Sorunun cevabı bence sizde; deneme yöntemiyle ile birkaç farklı seçeneği uğraşa uğraşa bulup bizi de aydınlatabilirsiniz 😀

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: SCC
Upvote 0
Ya da atıyorum ;

O tik işaretli değilken araçtan uzaklaştığınızda kilitliyor.

O tik işaretli ise araçtan uzaklaştığınızda kilitlemiyor. (Aracın içinde yolcu var siz uzaklaşınca kilitli kalmasın istiyorsunuz)

Böyle midir ?

Son düzenleme:
Upvote 0
Bende yeni caddy var golf 8 ile aynı alt yapıya sahip olduğu söyleniyor onun için bu konuda şunu söyleyebilirim ben daha önce de denemiştim bu ayarı şimdi yine denedim. Ayar aktif olduğunda araç kilitliyken araca tahminen 1m yaklaşınca kapı kilitleri otomatik açılıyor başka da hiç bir özelliği yok. Bu ayar kapalı olduğu zamanlarda dahi bazen araca yaklaşınca kapılar açılıyor dikkatli olmak gerekir pek sağlıklı bir sistem değil gibi geldi bana, belki de benim araçta öyledir yine de tedbirli olmak gerekir. Zaten Türkçe tercüme yanlış yazılmış. Uzaklaşırken değil, "Yaklaşırken aracın kilidini aç" olması gerekir.

Ekli dosyalar

• 02.jpg
    02.jpg
    311.3 KB · Görüntüleme: 27
  • 2.jpg
    2.jpg
    184.2 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Upvote 0
Bende yeni caddy var golf 8 ile aynı alt yapıya sahip olduğu söyleniyor onun için bu konuda şunu söyleyebilirim ben daha önce de denemiştim bu ayarı şimdi yine denedim. Ayar aktif olduğunda araç kilitliyken araca tahminen 1m yaklaşınca kapı kilitleri otomatik açılıyor başka da hiç bir özelliği yok. Bu ayar kapalı olduğu zamanlarda dahi bazen araca yaklaşınca kapılar açılıyor dikkatli olmak gerekir pek sağlıklı bir sistem değil gibi geldi bana, belki de benim araçta öyledir yine de tedbirli olmak gerekir. Zaten Türkçe tercüme yanlış yazılmış. Uzaklaşırken değil, "Yaklaşırken aracın kilidini aç" olması gerekir.
Çok teşekkürler ben de yazan ifadeyi çok saçma bulup bir Türkçe hatası olabileceğini düşünmeye başlamıştım.

Dün deli gibi arabadan uzaklaşıyorum 40-50m deniyorum kapıları kitlemeye mi yarıyor vs diye hahaha.

Dediğiniz gibi tehlikeli bir özellik kapalı kalsın madem. Caddy’nize taş değmesin bu arada çok beğeniyorum fotoğraflarının olduğu bir konu varsa biraz bakayım :)

Upvote 0
Dili İngilizce yapıp ekran görüntüsü atar mısınız?

Upvote 0
Üstteki mesajımda ingilizcesi var.
Üstteki mesajları okumamıştım. @Link35 arkadaşımız zaten söylemiş. Benimde Tahmin ettiğim gibi. Türkçeye yanlış çevrilmiş. Uzaklaştığında değil yakın olduğunda kilidi aç diyor. Yani Sabah işe gitmek için araca yaklaştığınızda anahtarı çıkarmadan, kapı koluna dokunmadan yakın olduğunuzda açacak anlamına geliyor. En azından çeviri de bu şekilde.

Upvote 0
Caddy’nize taş değmesin bu arada çok beğeniyorum fotoğraflarının olduğu bir konu varsa biraz bakayım
Teşekkürler. Sizin de aracınız hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Burası Golf forumu olduğu için konu açıp buraya resim eklemedim.

Ekli dosyalar

• caddy 5.jpg
    caddy 5.jpg
    404.7 KB · Görüntüleme: 24
Upvote 0
Teşekkürler. Sizin de aracınız hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Burası Golf forumu olduğu için konu açıp buraya resim eklemedim.
Yanlış düşünmüşsünüz Hocam, aracınızı tanıtmak adına resimler ekleyebilirdiniz. İlla golf resimleri olacak diye bir kaide yok. (bence) Sonuçta aynı aileden bir arabanız var.

Upvote 0
Benim Golf 7'de Keyles var,yani anahtarsız giriş-çıkış ve çalıştırma.Biliyorsunuz açmak için elinizi kapı tutamağına sokmanız gerekli daha sonrada kilitlemek için yine tutamağın üzerindeki işaretli yere parmağınızı dokundurmamız gerek.Merak ettiğim kodlamayla bu benim sistemi "Araca yaklaşınca aç,Araçtan uzaklaşınca kilitle"şeklinde yapılabilirmi?Geçen instagramda bir Formentor'a yapıldığını gördüm,ve heveslendim.Varmı konu hakkında bilgisi olan,yapabilecek olan?

Upvote 0

Geri
Üst Alt