Air Care Aktivasyonu

Klima paneli vcds den 08 nolu kanalda görebilirsiniz. Kodlaması da 8 kanalda adaptasyona girin Filtering of interior air değerini aktif ederseniz panel ve medya desteğiniz varsa görebilirsiniz

Klima paneli vcds den 08 nolu kanalda görebilirsiniz. Kodlaması da 8 kanalda adaptasyona girin Filtering of interior air değerini aktif ederseniz panel ve medya desteğiniz varsa görebilirsiniz
Yarın deneyip bilgi veririm Gökhan hocam.

@Terms hocamin israrli araştırmaları sonrası denedik. Klima panelinin yazilimini guncelleyince AirCare geldi. Ancak gerçekten çalışmasi icin AirQuality sensoru ve Mann Biofiltre olması lazim. Bu ikiside yoksa gorsellikten oteye gitmez AirCare. Benim araçta çalıştı hata vs de vermiyo ama AirQuality sensor yok mesela bende, var denebilir ancak iki farklı AirQuality sensoru var, bunlardan Polen Filtresinin arkasindaki yoksa AirCare gerçek ölçümü alamaz ve gorsellik olarak kalır.

Aşağıdaki sensorun kendisi, semalarda sensorun yeri ve gercekten takili aractan foto vermişler yurt dışı forumlarda, bu sensor yoksa tırt yani :) Altinda da bende olmamasina ragemen aktif oldugunun resimleri var :)

00317098-F8E8-437C-8A79-3B8FC8074514.jpegC23A9CF4-508A-4568-BC13-7A1136624387.jpeg29F5EDA6-DD40-4199-9657-D20FB72B4918.jpeg
4EF9939D-27FA-4C15-99EA-AD1497F59C1A.jpegADBD45ED-125A-4FEF-B369-03F442973C0E.jpeg
C688523A-9F3F-4591-827F-83FC06901FF0.jpeg

@Orko hocamdan bi bilgi geldi, @Terms hocaminda dedigi gibi AirQuality sensor var der kendisi, böyleyse eğer sadece BioFiltre olsa daha iyi çalışacak demektir, @Terms hocamin ısrarli arastirmalari ve edindiği bilgiler sayesinde bunun da yapilabilecegini anlamis olduk, tesekur ederiz, kendisi BioFiltre'de takmış zaten :)

orko alinti:
size ufak bir bilgi ekleyim araçınızda hava kalite sensörü bulunmakta…polen filtresi arkasındaki…Tüm climactronic modelli goflerde bu sensör mevcuttur…klima ayarlarınızdaki otomatik sirkülasyon modu bu sensör sayesinde çalışır…Yanlız bu sensörün daha gelişmiş bir modeli daha bulunur, bunun da tek artısı dış nem ölçümü yapabilmesidir…Not:Odis in sensörü göstermemesine aldanmayın…arıza halinde uyarı verir…Zaten bu sensör olmasa yazılımla aircare aktif edemezdiniz…Aircare yazılım sayesin de kompresör çalışma prensibi değişimi sağlamaktadır…

@Orko hocamdan bi bilgi geldi, @Terms hocaminda dedigi gibi AirQuality sensor var der kendisi, böyleyse eğer sadece BioFiltre olsa daha iyi çalışacak demektir, @Terms hocamin ısrarli arastirmalari ve edindiği bilgiler sayesinde bunun da yapilabilecegini anlamis olduk, tesekur ederiz, kendisi BioFiltre'de takmış zaten :)

orko alinti:
size ufak bir bilgi ekleyim araçınızda hava kalite sensörü bulunmakta…polen filtresi arkasındaki…Tüm climactronic modelli goflerde bu sensör mevcuttur…klima ayarlarınızdaki otomatik sirkülasyon modu bu sensör sayesinde çalışır…Yanlız bu sensörün daha gelişmiş bir modeli daha bulunur, bunun da tek artısı dış nem ölçümü yapabilmesidir…Not:Odis in sensörü göstermemesine aldanmayın…arıza halinde uyarı verir…Zaten bu sensör olmasa yazılımla aircare aktif edemezdiniz…Aircare yazılım sayesin de kompresör çalışma prensibi değişimi sağlamaktadır…
Bu biofiltre dediğiniz yetkili serviste takılan eko serisi olan filtre değil galiba.

Bu arada golf 7 aracımla bu özelliği ciddi ciddi test ettim. Yokuş yukarı yağ yakan otobüslerin gittiği bir yolda iki kez deneme yaptım. Her iki denemede de klima auto da idi. İlk önce air care kapalı iken bir otobüs arkasına daldım yavaş yavaş çıktık. İçerde burnumuzun direği kırıldı. Mazot kokusundan bayılacaktım.

Daha sonra tüm camları açıp arabayı 10 15 dk havalandırdım. Havalandırma sistemindeki havayı atmak ve olası kötü kokuları temizlemek için 5 dk havanın temiz olduğu bir yerde klimayı çalıştırmaya devam ettim.

Daha sonra aynı rotada koyu duman salan bir otobüs beklemeye başladım. Yakalayınca aircare açıkken arkasına girdim. İlk başta 15 20 sn koku gelmeye başladı ancak sonradan koku kayboldu. 300-400 m otobüsü takip ettim. Koku girişi olmadı. Yani sistem sorunsuz çalışıyor.

Bu arada benim menülerim aşağıdaki gibi. Sağdaki fan profil seçimi de kontrol ünitesi değişimi sonrası geldi. Çocuk olduğu için en düşük değere aldım sistem daha yumuşak çalışıyor. Yukardaki sıcaklık tuşları ile parmağınızı kaydırarak sıcaklık ayarlayabiliyorsunuz. Sistemin sağlıklı çalışması için mann bio filtre şart. Ben kendim alıp taktım. Filtrenin içinden montaj talimatı çıkıyor

images (3).jpegIMG_20220507_212453.jpgIMG_20220507_212536.jpg

Bu arada benim menülerim aşağıdaki gibi. Sağdaki fan profil seçimi de kontrol ünitesi değişimi sonrası geldi.
O Profil bende hep var en başından bu yana ve aracı kodlayarak falan açılmadı. Sıfırından beri var ve Orta ayarda kullanıyorum. Adana sıcağında ancak idare ediyor.

Değil
Yetkili serviste takılabilen Bio Filtre kodu 5Q0819669

Filtre marketimden alabileceğini MANN Bio filtre kodu FP26009
Adamlara özellikle anti-alerjen filtre takın diyorum 2 servistir eko takıyorlar ama.

bahsi geçen MANN FP26009 filtreden ben daha yeni aldım n11 üzerinden. dün arabaya taktım.

bu air care bende mevcut ama ne kadar etkisi var ciddi anlamda bilmem...

02A0CC40-701A-4F30-A35F-D14145CEFDC8.jpegTam sipariş geçicektim ki 18.08.21 tarihinde bilmeden de olsa satın almışım. Alırken zaten foruma konu açmıştım. Tavsiye üzeri aldım.

İşte bu yüzden golftutkusu🖤

Geri
Üst Alt