Bursa'dan Selamlar - Mk8 Style

WhatsApp Image 2022-04-27 at 15.01.04.jpeg
Nazar boncuğu eksik kalmış
🧿🇹🇷

Hayırlı olsun güle güle keyifle kullanın

Herkese çok teşekkür ederim.
Allah hepimize daha iyisini nasip eder inşallah.

İki kişi sormuş;
Nisan liste fiyatı 717.800’dü. Sigorta ve Kasko bayiden olmak şartıyla 12 bin TL indirim yaptılar.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Herkese çok teşekkür ederim.
Allah hepimize daha iyisini nasip eder inşallah.

İki kişi sormuş;
Nisan liste fiyatı 717.800’dü. Sigorta ve Kasko bayiden olmak şartıyla 12 bin TL indirim yaptılar.
Birde mahsuru yoksa?

705 bin sıfır araca kasko ne oldu
Kaskonun Bayiden olması önemli degil örneklem olması açısından sordum ?

• Beğen
Tepkiler: SCC
Merhabalar,

0km Style paket Golf aracım ile aranıza katıldım. Aracım 1.0 e-tsi.
Herkese keyifli forumlar, sık sık buralarda olurum artık. İnşallah hepinize daha iyisi nasip olur.

Serüvenim şöyle oldu,

Bütçem aracımı satabilirsem (Polo) 600-625 gibiydi. Kesinlikle hatchback alacaktım. 308 ve Astra piyasada olmayınca Vag grubu dışında başka bir yere bakmadım.
İkinci elde aynı paket düşük kmli 2021 model style 1.0etsi Golf veya düşük kmli 2021 1.5etsi Xcellence Leon araçları şehir içinde buldum, arayıp fiyat konusunda mutabık kaldık.
Bir yandan da arabamı satmaya çalışıyorum, sürekli ölü fiyatlar geliyor moralim bozuldu. Arabamı satamadığım için şehir içindeki bütün araçlar ya satıldı ya da 30-35 bin zamlandı nisan ayı içerisinde.
En sonunda ciddi bir alıcı ile istediğim fiyata anlaştım ama piyasada bu sefer de aradığım arabayı ikinci elde bulamadım. Artık kendimi iyice zorlayıp 0km almayı kafama koydum, bazı yatırımları bozup biraz da kredi ile tamamlayarak bütçemi 100 bin daha arttırıp 0km araç aldım. Bu süreçte Doğuş Oto fiyat konusunda hiç yardımcı olmazken Demoto daha olumlu yaklaştı. A3 ve Leon'u bayilerde bulamadım, belki daha çok arasam uzak illerde olabilirdi Golf'ü zaten beğendiğim için çok zorlamadım. Bayide Leon olsaydı, ciddi ikileme düşerdim özellikle Xcellence paketi hoşuma gidiyor. A3 için kullanıcı yorumları biraz kafamı bulandırdı hem de daha pahalı olduğundan ödeyemezdim herhalde.

Arabayı satıp yeni aracımı alınca cidden inanılmaz bir keyif yaşadım :)

Aracı henüz 550km sürebildim. Deneyimlerim daha çok az ama;
Lansman renk çok hoşuma gidiyor, çevremden de olumlu tepkiler aldım.
Bundan sonra Sunroof'suz araba zor alırım.
1.0 e-tsi beklediğim gibi beni performans konusunda hiç üzmüyor, torsiyon konusu canımı sıkıyor. Bu araç 1.0'da olsa sert virajlarda torsiyon rahatsız ediyor.
Açıkcası arabanın bu fiyata biraz daha dolu olmasını insan bekliyor, kaput amorsitörü, torpido soğutması, head-up display vs. bunlar Golf 8'de standart olsaydı efsane bir araç olurdu.

Ekli dosyayı görüntüle 57652
Hoşgeldiniz hayırlı olsun kazasız belasız

hayırlı olsun aracınız. torsiyonlu golf 17 ve üzeri jantlarla özellikle arka taraf konforsuz oluyor. o yüzden benim tavsiyem 1.0 life ya da para varsa 1.5 style ve üstü olur Golf için.

Torsiyon olmasa çok daha iyi olurdu benim de canımı sıkan bir konu. Ancak Life paket araç değiştirmek için beni çezbedemedi, Life alsaydım bu sefer de keşke Leon alsaydın aynı paraya stresi olacaktı.

Araçta 4 kişi varsa zaten çok hız yapmıyorum, şimdilik sorun olmuyor.

Geri
Üst Alt