Hoş Geldin Golf 8 Life

Al sat işlerinin bu kadar yaygınlaşması ve paramızın günden güne değer kaybetmesiyle araç satış işleri bir meslek kolu gibi lanse edildiği şu dönemde insanları vahşi ve bir o kadar onursuz gurursuz olmaya itti. Hakkınızda hayırlısı olduğunu düşünüyorum sonuçta daha yeni bir araç alarak hem güncel hem de az kullanılmış bir araca sahip oldunuz. Güle güle kullanmanızı diliyorum Allah kaza bela vermesin.

hayırlı olsun güle güle kazasız belasız kullanın..

Hayırlı olsun.Güle güle kullanın.
Güvenilir insan bulmak bu devirde o kadar zorki ne diyelim.Allah iyilerle karşılaştırsın

hayırlısı olsun kazasız belasız...gerçekten dışarıda çok tuhaf insanlar var. alırken de satarken de insanı çileden çıkaran.ama sonu çok güzel olmuş

2013 ten beri benimle birlikte olan ve gözüm gibi baktığım Golf 7 Comf aracımı başka bir ilanda bulunan 2016 highline araç ile öncesinde sattım. Yok pahasına da olsa değer düşüncesiyle.

Ama maalesef bu 2016 Golf'ün sahibi Milas'taki amca çok beni fena mağdur etti. Bir çok defa ona satmaktan vazgeçmen durumunda bende aracımı ilandan kaldıracağımı ve ben de satmayacağımı ilettim kendilerine. Onlarda bana güven verdiler ve ilana koydukları fiyata pazarlık bile yapmadan 455000 Tl ye anlaştık. Günü anlaştık, ben uçak bileti aldım.

Sonra filim başladı, gideceğim gece amca bana satmaktan vazgeçtiğini mesaj ile iletti, vurulmuşa döndüm. Nasıl yani dedim kendimce, olamaz dedim. Ama maalesef olmuştu, açtım telefon konuştum. Amca yapma etme ben sana güvenerek aracımı sattım, bir daha düşün falan derken tamam dedi ve benim bayram sonu çarşambaya kadar beklememi, haber vereceğini iletti. Ama içimde kocaman bir kuşku oluştu ve güven koca bir sıfır haline geldi. Bütün planlarım, çektiğim kredi ve uçak biletim yanmıştı. Beklemeye başladım...

Çarşamba olmadan ağzındaki baklayı bana telefon ederek patlattı. Fiyatı 30000 tl arttırarak 485000 tl ye çıkardı. Üslubu o kadar kötüydü ki sormayın. Neyse dedim kendi içimden; aracımı sattım, pişmanım, evde hanımla papaz olmuşum! Aracı kaçırmayayım diye bu fiyatı da kabul ettim. Anlaştık...
Ya öyle bir şey ki güvenmek istiyorum adama, basiretin bağlanması denen şey bu olsa gerek. Param cebimde, tamam da! Benim aracım çok iyi ve çok donanımlı bir araçtı, bu adama güvenip satmam büyük hata idi. Neyse ben yine uçak bileti aldım. Tam o gün öncesi hava limanın a gideceğim oda ne, yine mesaj ben sana haber vermeden hareket etme....! Allah Allah kafayı yiyeceğim. Telefonlarımı açmıyor vs... Kudurdum. İnanın Küfür etmeye bile değmez dedim. Hala bana dönecek kendileri. ikinci uçak bileti de yandı bu arada... ( 48 U 9954 )

Vardır bu işte de bir hayır diyerek başka araçlara bakmaya başladım, Ankara da biri çıktı karşıma, aracı ilana koymuş. Pazarlık bile etmeden tamam diyorum perşembe geliyorum diyorum, kapora göndereyim diyorum. Yok nafile; ben sana haber vereceğim diyor. Ne arayan var ne soran... Paranla rezil olmak denen şey bu olsa gerek. Ama bu adamlar bana amca kadar koymadı doğrusu. Ama satıcıların tamamı fena. Nedendir bilemdim.

Bütün bunlara kızmışım ve ilanlarda 2022 model Golf 8 takıldı gözüm, güzeldi. Meramımı anlatım karşı tarafa. İlk söylediğim bana dürüst olması yönündeydi. Sağ olsun pırıl pırıl insanlardı. Eşi ile birlikte geldiler, anlayışlı ve misafir perverlikleri bana her şeyi unutturdu. Bu seferki kısmet Balıkesirden çıktı, ailemin yeni üyesi GOLF 8 Life böyle sancılı bir süreçten geçti. Hala güzel ve güvenilir insanların olduğunu biliyorum. Para hırsı hiç kimseye dost kazandırmıyor. Amcayı Allaha havale ettim, hakkımı helal etmiyorum.

O güzel insanlar burada çok var, bu sebep sizlerle paylaşmak istedim, benim düştüğüm duruma düşmeyim. İyi forumlar.... :)
Valla benden habersiz hareket etme diyen amcayı arar abi 500.000 veriyorum. Geleyim mi derim. Daha da kabul etmedi 550.000 veriyorum derim. He dediği anda ben onu delirtmeye çalışırım. 549.000 a olmaz mı? Valla ben sinerlendim. İlan numarası varsa paylaşın ben ni güzel dalga geçeyim.

Hocam iki kasa eski 6 yaşında Golf yerine sıfır yeni kasa bambaşka donanımda bir araç aldınız 150 bin TL civarı fark ile. O farkı da size sene sonu gelmeden ödeyecektir aracınız, çok iyi yapmışsınız, daha iyisine vesile olmuş münasebetsiz nasipsiz satıcı. Hak hukuk bilmeyen, kul hakkından çekinmeyen malından da hayır görmez.
Ben de 2015 yılında bir araç alacakken birkaç araç sahibi ile tüm iyi niyetime rağmen abuk subuk şeyler yaşayıp sonrasında radyocu tanınmış bir abla ile aracı için pazarlıksız anlaşmıştım. Kaporasını verdim sözleştik, fakat ablamız rahat tavırlar ile 10 gün keyfekeder oyaladı, eeh yeter diyip aracı almaktan vazgeçmiştim, Sinirlenip araç için ayırdıgım bütçeyi peşinat yapıp haftasına ev almıştım. Dua ediyorum şu an kendisine 😀 Ev sahibi yaptı beni sağolsun. Toparlanınca 1 sene sonra aracımı da almıştım. Sizinki de hayırlı bir kapıya çıkmış, Allah ödeme kolaylığı versin.
Kazasız belasız kullanın inşallah.

Hocam iki kasa eski 6 yaşında Golf yerine sıfır yeni kasa bambaşka donanımda bir araç aldınız 150 bin TL civarı fark ile. O farkı da size sene sonu gelmeden ödeyecektir aracınız, çok iyi yapmışsınız, daha iyisine vesile olmuş münasebetsiz nasipsiz satıcı. Hak hukuk bilmeyen, kul hakkından çekinmeyen malından da hayır görmez.
Ben de 2015 yılında bir araç alacakken birkaç araç sahibi ile tüm iyi niyetime rağmen abuk subuk şeyler yaşayıp sonrasında radyocu tanınmış bir abla ile aracı için pazarlıksız anlaşmıştım. Kaporasını verdim sözleştik, fakat ablamız rahat tavırlar ile 10 gün keyfekeder oyaladı, eeh yeter diyip aracı almaktan vazgeçmiştim, Sinirlenip araç için ayırdıgım bütçeyi peşinat yapıp haftasına ev almıştım. Dua ediyorum şu an kendisine 😀 Ev sahibi yaptı beni sağolsun. Toparlanınca 1 sene sonra aracımı da almıştım. Sizinki de hayırlı bir kapıya çıkmış, Allah ödeme kolaylığı versin.
Kazasız belasız kullanın inşallah.
Benzer şeyi de ben yaşadım 2016 yılında.

Sandero aracım var arkadaşın ibiza ile takas edeceğiz, benim aracı 22 onunkini 34 sayıyor (halbuki piyasası 32 Bin TL falan). 12 Bin TL fark istiyor yani, gel git 11 bin TL'ye zar zor anlaştık. Hanıma söyledim sevindi arabanın fotoğraflarına bakıyor internetten falan.

Hafta sonu vs girdi araya pazartesi noter derken arkadaşı aradım açmadı önce. Yarım saat sonra mesaj "kardeş, annemi ikna edemedim kabul etmiyor, araba da onun üzerinde" dedi.

O sinirle aracı satışa koydum 10 günde 22.700 tl den alıcı bulduk, soluğu emlakçıda aldık, konut kredisi falan derken; 3 gün sonra evin anahtarı elimizde idi.

Eğer o aracı alsak şuan kirada oturmaya devam ediyor olurduk galiba.

10 ay sonra da Golf ümüze kavuştuk, aynı sizin gibi 😀

Kısmet / baht nedir ne degildir

Akşam arkadaş hikayeyi watsdan yazdı.

Yazan arkadaşın isyerinden arkadaşı
İstanbuldan yola çıkıyor muğlaya opel astra K 2. el araç almaya...
Öğleden sonra noter işlemleri falan
Akşam mutlu mesut dönüş yoluna koyuluyor

Linkteki sonuç

Aracı 305 bine almış

Doğal olarak istanbula dönünce kasko olaylarına girecek ama ??
305 bin yandı bitti kül oldu? Kasko yok

Olayı yaşayan araç sahibi hikayeyi benim arkadaşa anlatırken gözler dolmuş stop etmiş falan (gözler dolmaz mı??)

Baht ??

https://www.haberturk.com/mugla-hab...a-karayolu-devrant-mevkiinde-yakit-deposundan

Yeni aracınız hayırlı olsun. En çok da geçmiş olsun. Her şerde bir hayır vardır. Kötü komşu insanı ev sahibi yapar derler, bu ahlaksız satıcı da sizi sıfır araç sahibi yapmış. Nazar boncuğu emojisi için fotoğraflarını bekliyoruz. :)

Geri
Üst Alt