Çakmaklık Aydınlatması

İsim
Gürkan
Araç
Golf 7.5 Comfortline 1.4 TSI 150 Hp DSG
Farklı bir golf araç da dikkatimi çekti 2018 comfortline golf aracımda çakmaklığın etrafındaki beyaz şeffaf yerde bir aydınlatma var galiba ve bu benim aracımda sanırım çalışmıyor. Youtube den baktım ama çakmaklık içerisindeki ampulün değişimi ile ilgili pek birşeye rastlamadım bilgisi olan arkadaşlar var mı ?

2013 golf mevcut ve benzer sorun bende de var. Ara sıra çalışıyor. Temassızlık yapmış veya bişiler dökülmüşte olabilir.

Upvote 0
Benimkide tokatlayınca yanıyor bir iki gün sonra yine aynı çözüm bulabildiniz mi? Led sanırım içindeki aydınlatma

Upvote 0
Öncelikle çakmaklık çalışıyor mu (ısıtma yapıyor mu yapmıyor mu) kontrol etmelisiniz., eğer ısıtma yapmıyorsa sıkıntı “çakmaklık sigortasındadır” ve sigortanın değişmesi gerekir., çakmaklık sigortası direksiyon tarafındaki küçük kapaklı gözün arkasındadır., oradan “ilgili sigortayı” değişmeniz gerekir.,

Çakmaklık ısıtma yapıyor ama ışığı yanmıyor ise çözümü ampülü değiştirmek gerekir., bu kolay kolay bir işlem değil., elinizin yatkın olması lazım., çakmaklık yuvasının altındaki kablo tesisatının orada —> nohut tanesinden küçük dipsiz bir aydınlatma ampülü var onu değiştirmeniz gerekir., tabi bunun için önce (auto hold / bardaklık) kısmını sökmeniz lazım., herkesin yapabileceği bir işlem değil.

Upvote 0
Öncelikle çakmaklık çalışıyor mu (ısıtma yapıyor mu yapmıyor mu) kontrol etmelisiniz., eğer ısıtma yapmıyorsa sıkıntı “çakmaklık sigortasındadır” ve sigortanın değişmesi gerekir., çakmaklık sigortası direksiyon tarafındaki küçük kapaklı gözün arkasındadır., oradan “ilgili sigortayı” değişmeniz gerekir.,

Çakmaklık ısıtma yapıyor ama ışığı yanmıyor ise çözümü ampülü değiştirmek gerekir., bu kolay kolay bir işlem değil., elinizin yatkın olması lazım., çakmaklık yuvasının altındaki kablo tesisatının orada —> nohut tanesinden küçük dipsiz bir aydınlatma ampülü var onu değiştirmeniz gerekir., tabi bunun için önce (auto hold / bardaklık) kısmını sökmeniz lazım., herkesin yapabileceği bir işlem değil.
Merhabalar; evet çakmaklık çalışıyor, ışığıda bir kaç kez üzerine vurunca geliyor. Çakmaklık direkt üstten sökülmüyor o halde. Beyaz yandığı için ben led olabileceğini düşünmüştüm.

Upvote 0
internetteki videolarda konsol sökülüyor ama benım götürdüğüm elektirikçi kısa yokdan ustten sökerek çıkartmayı denedi ve kenarındaki beyaz yuvarlak çerçeveyi kırarak çıkarttı japonla yapıştırdık ama kenarı hafif kırık lamba artık yanıyor

Upvote 0
internetteki videolarda konsol sökülüyor ama benım götürdüğüm elektirikçi kısa yokdan ustten sökerek çıkartmayı denedi ve kenarındaki beyaz yuvarlak çerçeveyi kırarak çıkarttı japonla yapıştırdık ama kenarı hafif kırık lamba artık yanıyor
😔

Geçmiş olsun.

Bu tarz başkasının verdiği hasar & izler hep gözüme batar canımı sıkar, o yüzden çoğu yerini kendim sökmeye çalışırım.

Ben o orta konsolu videolara bakarak kendim söktüm taktım, evet kolay değil 1 saat sürüyor. Ama yapılmayacak şey değil.

Biraz kolaya kaçmış, biraz da konsolu söküp takmanın işçilik ücreti yüksek olacağı için tepkiyle karşılaşmak istememiştir.

Upvote 0

Geri
Üst Alt