Katlanır Aynaların Kendiliğinden Açılması

KB

Üye
İsim
Samil
Günaydın arkadaşlar,

Bu sabah araca doğru giderken, aynaların açık olduğunu görünce, başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Kapıyı açık unuttuk herhalde dedim, ama akşam kitlediğimden emindim. Gittim kontrol ettim. Kapılar kilitliydi. Açıp tekrar kitleyince aynalar kapandı.

Menüyü vs karıştırmamıştım. Böyle bir durumla karşılaştınız mı hiç? Nedeni ne olabilir?
Kapalı iken birisi açmaya mı zorladı herhalde ya da dün kilitlerken nasıl bir kombinasyon yaptıysam aynalar kapanmadı :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
aynı şey benim başıma gelmişti, ama ben tüm gece araba açık diye yorumladım. balkondan pazar sabahı bakınca açık olduğunu gördüm.

hayda arabanın kapılar açıkmıymış diyince ev halkından da bi fırça yidik... sonra tekrar açkapa yapınca aynalar kapandı..

demek kapıları kapamışım.. :)  

@gokayozyer @Samil 

hocalarim bu şu yüzden olabiliyor, kendiliğinden açılma degil de hiç kapanmamış olabiliyor. Eğer kapıları açıp hiç bisey yapmazsanız 30 sn sonra araç kendini geri kilitliyor. kendi kilitlediği Zaman aynaları kapatmıyor. 

Ama parkedip arabadan indikten sonra kilitlemezseniz belli sure sonra otomatik kilitliyor mu onu test etmedim. Öyle bi özellik varsa o yüzdendir

@maniax Aynısını belirtecektim Murat Hocam, akla yatkın tek ihtimal bu şekilde. Yani araçtan inildi ve kapılar kilitlendi, sonra belki farkında olmadan kapı açma tuşuna basıldı. Belirli bir süre sonra kapılar açılmadığından tekrar kilitleme oldu ama aynalar kapanmadı. Bu şekilde bir deneyebilir misiniz @Samil Hocam

@gokayozyer @Samil 

hocalarim bu şu yüzden olabiliyor, kendiliğinden açılma degil de hiç kapanmamış olabiliyor. Eğer kapıları açıp hiç bisey yapmazsanız 30 sn sonra araç kendini geri kilitliyor. kendi kilitlediği Zaman aynaları kapatmıyor. 

Ama parkedip arabadan indikten sonra kilitlemezseniz belli sure sonra otomatik kilitliyor mu onu test etmedim. Öyle bi özellik varsa o yüzdendir
hımm.. bu mantıklı.

belki bagajdan bikaç şey aldık sonra kitlemeyi unuttuk.

@erkanz herhalde o şekilde oldu hocam. Kapatırken birden çok kez aç kapa yapmıştım.

@maniax teşekkürler hocam.

@gokayozyer @Samil 

Değerli Murat Hocam;

Güzel bir olasılık yakalamışsınız..

Gerçekten güzel fikir.

Günaydın arkadaşlar,Bu sabah araca doğru giderken, aynaların açık olduğunu görünce, başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Kapıyı açık unuttuk herhalde dedim, ama akşam kitlediğimden emindim. Gittim kontrol ettim. Kapılar kilitliydi. Açıp tekrar kitleyince aynalar kapandı.

Menüyü vs karıştırmamıştım. Böyle bir durumla karşılaştınız mı hiç? Nedeni ne olabilir?

Kapalı iken birisi açmaya mı zorladı herhalde ya da dün kilitlerken nasıl bir kombinasyon yaptıysam aynalar kapanmadı [emoji4]
Bir diğer durum ise şöyle;

Kapılar kilitli aynalar katılanmış, kumandadan açma tuşuna bastınız ama aynalar tam açılmadan tekrar kilitleme tuşuna bastınız, aynalar biraz önceki açılma komutuna istinaden açılıyor ve açık kalıyor. Açılma esnasında verilen komut yerine getirilmiyor. Bende durum böyle.

@erkanz herhalde o şekilde oldu hocam. Sonuç olarak otomatik kilitleme özelliğini öğrenmiş oldum. Yani aracın açık kalma gibi bir durumu olmuyormuş. 

@maniax teşekkürler hocam.
Aman hocam araç açık kalabilir. Yanlış anlaşılma olmasın.

Sadece kilit açıp hiçbir kapı açılmaz ise geri kilitler 30 saniye sonra.

Eğer kilit açtıktan sonra bir kapı açılırsa geri kilitlemez asla... Aman dikkat. Üstteki mesajı da editlerseniz gören biri yanlış anlamasın :)

Aman hocam araç açık kalabilir. Yanlış anlaşılma olmasın.

Sadece kilit açıp hiçbir kapı açılmaz ise geri kilitler 30 saniye sonra.

Eğer kilit açtıktan sonra bir kapı açılırsa geri kilitlemez asla... Aman dikkat. Üstteki mesajı da editlerseniz gören biri yanlış anlamasın :)
Üstteki mesajımda ben de ufak bi hataya mahal verdim sanırım. 

kumandaya basıp açtık, kapıları hiç ellemezsek geri kilitler ve aynalar açık kalır. 

kapilari açıp kapattıktan sonra hiç bir şekilde kilitlenme yok. emin değildim, eminim artık 

@Samil @gokayozyer

@yusufTeşekkürler, mesajı düzenledim. 

Bugün aracı yıkarken bende farkettim. Kapılar kilitlenmedi hiç.

bende de tam tersi 2 kere oldu , anahtardan kilidi açıyorum aynalar açılıyor ama kapı halen kilitli. tekrar açmaya basılınca kapı da açıldı.

bende de tam tersi 2 kere oldu , anahtardan kilidi açıyorum aynalar açılıyor ama kapı halen kilitli. tekrar açmaya basılınca kapı da açıldı.
Eğer kapı kolu çekili iken açmaya basarsanız ondan olmuştur ;)

Arabadan indik,kapıları kapattık,kumandadan yanlışlıkla kilitleme değilde açma tuşuna bastık ve o şekilde aracı terk ettik.

Bu durumda ne oluyor deneyebilir misiniz.

30 sn sonra araç kendini kilitliyor mu yoksa açık mı kalıyor.

Geri
Üst Alt