Silecek konumu ayarı

Recep_Gul

Paylaşımcı Üye

İsim
Recep
Arkadaşlar merhaba, sileceklerimi ciğeri 5 para etmeyen birisi kırdığından beri bana sanki ayarı bozulmuş gibi geliyor. Sürücü tarafındaki silecek hizası sizlerde de bu kısma kadar mı siliyor?

Bana sanki daha da camın dibine doğru siliyordu gibi geliyor. Yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum.

Silecek kollarını kıran patavatsız zorladığı için ayarını bozmuş olabilir mi? Eğer öyleyse bunu manuel olarak kendim ayarlayabilir miyim? Yoksa da servise gidip bir sorarım artık.

0E500F00-3F83-43BA-B751-97EBB994F890.jpegCB0C0486-D99C-4B2A-8A38-EBB9960CB6B4.jpeg

Son düzenleme:

hocam benmkide aynı oraya kadar siliyor ve tozlu dönemlerde tam sinir bozucu olay. görseldeki gibi kalıntı kalıyor orda sürüşte göz takılıyor ister istemez.

Upvote 0
hocam benmkide aynı oraya kadar siliyor ve tozlu dönemlerde tam sinir bozucu olay. görseldeki gibi kalıntı kalıyor orda sürüşte göz takılıyor ister istemez.
Valla nedense sanki bana fitile daha yakın bir yere kadar siliyordu gibi geliyor. Fabrikasyon böyle ise eğer evet cidden leke bırtığı için rahatsız ediyor. Üstelik sol görüş açısıda zorlaşıyor.

Upvote 0
Benim silecekler de camın dibine kadar gidip tık diye çarpıp geliyordu servis konumuna alıp elimle iterek ayarladım sonra düzelmişti hocam bir deneyin isterseniz.

Upvote 0
Benim silecekler de camın dibine kadar gidip tık diye çarpıp geliyordu servis konumuna alıp elimle iterek ayarladım sonra düzelmişti hocam bir deneyin isterseniz.
Valla elimle kırılacak seviyeye kadar zorladım hocam yine aynı, servis konumuna alınca fitile yakın bir yerde duruyor, ama sileceğim çalıştırdığımda resimdeki yere kadar siliyor.

Upvote 0
Herkese cevaplar için teşekkür ederim. Benimle aynı sorunu yaşayanlar büyük ihtimalle silecek motoru ayarı bozuk olanlar. @KaanU hocam dedikten sonra sileceği servis konumuna alıp biraz daha dışa doğru çektirdim, eskisine göre biraz daha düzeldi gibi ama hala fitile yakın silimiyor. Pazartesi servise gidip sormayı deneyeceğim.

Upvote 0
Bugün aldım elime alet edevatımı ya bu sileceklerin pozisyonunu ben ayarlayacaktım,yada servise götürecektim...

Bi ihtimal yapabilirim diye giriştim. Gayet basit bir şekilde deneme yanılma yöntemiyle ve bir kaç kez deneme sonucunda silecekleri istediğim konuma getirmeyi başardım.

Servislik bir durum kesinlikle yok arkadaşlar, ayarı kendisi yapmak isteyende gayet yapabilir. Göz kararı ile sileceği servis konumuna aldıkrtan sora somunu söküp çıkarıyoruz ve bir iki kademe sol aynaya yakın olacak şekilde konumlandırıp vidayı sıkıyoruz ve sonuç gördüğünüz gibi fitile en yakın olacak şekilde silmeye devam ediyor. İçim rahatladı valla =)

ESKİ POZİSYONLARI;

1.jpeg2.jpeg

YENİ POSİZYONLARI;

IMG_2793.JPGIMG_2798.JPG

Upvote 0

Çok iyi olmuş hocam, sileceğin en hızlı konumunu da denediniz mi ?

Hızla gelip sol plastiklere çarpıyor olmasın da...

Upvote 0

Geri
Üst Alt