Akü değişimi sonrası beyin arızası

serkanp154

Yeni Üye
İsim
Serkan Pekkara
Araç
Golf 5
Merhaba iyi günler. Geçen hafta ilk golf 5 arqcımı aldım. Aküsü bitmişti. Elektrikçi aküyü değiştirirken elektriği kesmeden direk kutup başını söktü ve aküyü değiştirdi.bu esnada sikecek motorunun oradan duman geldi. Sonrasında asrden çıkmama marşa bastığında çalışmama kendi kendine stop etme fan motorunun durmaması gibi problemler meydana geldi. En yakın çözüm için nereye başvurmam lazımdır. Teşekkürler

Ayrıca stop ederken göstergede emission workshop isimli uyarı alıyorum

Upvote 0
Sigortalarda bir sorun yok başka bir elektrikçiye götürdüm. Fan motorununu değiştirdi. Bu arada akü sorunundan sonra fan motoruda sürekli çalışıyordu. Fan motorunu değiştirerek bu sorunu çözdü

Upvote 0
Elektriği kesmeden ? Derken ?

Kutup başını sökünce (ki) kutup başlarını sökmesi lazım ?

Buraya kadar hicbir sorun yok.

Eğer akü 1-2 gün önce bittiğinde aktarma yaptıysanız bu aktarma da yanlış bişeyler mi yapıldı acaba

Upvote 0
Evet. Akü bitince çalışır durumdaki traktör 90 amper aküsünden takviye yaptım

Upvote 0
Evet. Akü bitince çalışır durumdaki traktör 90 amper aküsünden takviye yaptım
@Savatage hoca iyi yakalamis, oncelikle gecmis olsun, forumda daha once paylasilmisti takviyenin nasil yapilmasi gerektigi, sanki (-) yi direk akuden degil aracin uygun bir yerinden şasiye bagliyorduk ki bu tip sorunlarin olusmasini engellemek icin.

Upvote 0
Şuan Sadece kendiliğine asrye geçiyor asr geçince ilk marşta almıyor kontağı kapatıp açıyorum sonra alıyor bazende kendiliğine stop ediyor

Upvote 0

Geri
Üst Alt