Kapı Cebi Ambiyans

bmrt95

Üye
İsim
Buğra
Merhaba ayna altı Led yapmak için kapıyı sökmüştüm hazır sökmüşken kesme işlemi olmadan kapı ceplerine maliyetsiz şekilde Ambiyans Aydınlatma

İlk olarak elimde olan 3V mantar ledleri 12V araç tesisatına uyum sağlaması hemde parlaklığını azaltmak için dirençledim ve makaron ile üstünü kapattım. Kapı cebinin arkasına uzanan plastik aksamın deliği mevcut. Fabrikasyon ledler ile parlaklığı ayarlanabilmesi için elektriği Kapı ambiyansından aldım ve izlolasyonunu yapıp sabitledim.
(Ek olarak araçtaki kapı parçalarının kodları)

WhatsApp Image 2022-04-15 at 01.53.21.jpeg
WhatsApp Image 2022-04-15 at 01.46.35 (4).jpeg

WhatsApp Image 2022-04-15 at 01.46.35 (3).jpeg
WhatsApp Image 2022-04-15 at 01.46.35 (6).jpeg

WhatsApp Image 2022-04-15 at 01.46.35 (7).jpeg
yaptım.WhatsApp Image 2022-04-15 at 01.46.35 (5).jpeg

Elinize sağlık keyifli olmuştur uğraşması ve sonucu görmek

Yalnız değilmişim 😀
ben de yapmıştım bunu.

kapı cebine koyduğum şeyleri özellikle akşam görememekten dolayı şikayetçiydim.

Bağlantıyı aldığımız yer sanırım aynı. Işığın şiddeti fazla gelirse, media ekranından gösterge ekranı ışığını düşürebilirsiniz, buradaki ışık da onunla paralel düşer 😀
IMG20210327202510.jpg

IMG20210327202017.jpg

Elinize sağlık keyifli olmuştur uğraşması ve sonucu görmek

Yalnız değilmişim 😀
ben de yapmıştım bunu.

kapı cebine koyduğum şeyleri özellikle akşam görememekten dolayı şikayetçiydim.

Bağlantıyı aldığımız yer sanırım aynı. Işığın şiddeti fazla gelirse, media ekranından gösterge ekranı ışığını düşürebilirsiniz, buradaki ışık da onunla paralel düşer 😀
Ekli dosyayı görüntüle 56924

Ekli dosyayı görüntüle 56923
Teşekkür ederim bilgi için sağolun.

Çok güzel olmuş elinize sağlık arkadaşlar.
Ben ön saklama gözünden şikayetçiyim. Karanlıkta koyduğum hiç bir şeyi göremiyorum. Bu uygulamayı o saklama gözüne yapsak nasıl olur acaba.

Ben ön saklama gözünden şikayetçiyim. Karanlıkta koyduğum hiç bir şeyi göremiyorum. Bu uygulamayı o saklama gözüne yapsak nasıl olur acaba.

Yapılabilir hocam, linkteki konuda Tuna hocam anlatmıştı onu da.

IMG20220320201337.jpg

Basit bir şekilde yapabilirsiniz ben orjinal gözükmesi açısından ayak altı ledi montajladım çekmeceyi çıkarmak ve kesmek tesitası arkadan ayak aydınlatmasına bağlıyabilirsiniz basit bir işlem. Gece çok güzel oluyorWhatsApp Image 2022-04-15 at 14.22.49.jpeg

Basit bir şekilde yapabilirsiniz ben orjinal gözükmesi açısından ayak altı ledi montajladım çekmeceyi çıkarmak ve kesmek tesitası arkadan ayak aydınlatmasına bağlıyabilirsiniz basit bir işlem. Gece çok güzel oluyorEkli dosyayı görüntüle 56932
Hocam ayak aydınlatma ledi o noktada çok ışık verir. Siz direnç mi bağladınız onada.

Hocam ayak aydınlatma ledi o noktada çok ışık verir. Siz direnç mi bağladınız onada.
Direk taktım uzun süredir en parlak modda kullanıyorum hiç gözümü almadı ledden çok nereye takacağınız önemli çekmenin vitese yakın kısmına takarsanız önde ve yukarda olcağı için parlama yapabilir ben en arkasına taktım çekmecenin altında plastik taban mat olduğu için parlama vs yapmadı.Akşam daha detaylı şekilde fotoğraf gönderebilirim.

Merhaba ayna altı Led yapmak için kapıyı sökmüştüm hazır sökmüşken kesme işlemi olmadan kapı ceplerine maliyetsiz şekilde Ambiyans Aydınlatma

İlk olarak elimde olan 3V mantar ledleri 12V araç tesisatına uyum sağlaması hemde parlaklığını azaltmak için dirençledim ve makaron ile üstünü kapattım. Kapı cebinin arkasına uzanan plastik aksamın deliği mevcut. Fabrikasyon ledler ile parlaklığı ayarlanabilmesi için elektriği Kapı ambiyansından aldım ve izlolasyonunu yapıp sabitledim.
(Ek olarak araçtaki kapı parçalarının kodları)

Ekli dosyayı görüntüle 56921
Ekli dosyayı görüntüle 56919

Ekli dosyayı görüntüle 56918
Ekli dosyayı görüntüle 56917

Ekli dosyayı görüntüle 56916
yaptım.Ekli dosyayı görüntüle 56912
Merhaba ayni islemi geçen kış yaptım yalnız bende bir sorun var, aracın allstar paket olduğu için ambians aydınlatma yok kapılarımda o yüzden bu yaptıklarıma cam açma düğmelerinden elektrik aldım. Şimdi yaşadığım sorun camlarımın otomatik kapanma kalibrasyonun yapıyorum bir iki gün sonra ayarları bozuluyor cami tek tuş ile kapatmaya bastığımda cam tam kalamıyor bir şey sıkışmış gibi tekrar ortaya kadar açılıyor. Ne kadar ayarlasana bir ii güne tekrar ayar bozuluyor. Sizde oldumu n3den olur fikriniz var mi?

Merhaba ayni islemi geçen kış yaptım yalnız bende bir sorun var, aracın allstar paket olduğu için ambians aydınlatma yok kapılarımda o yüzden bu yaptıklarıma cam açma düğmelerinden elektrik aldım. Şimdi yaşadığım sorun camlarımın otomatik kapanma kalibrasyonun yapıyorum bir iki gün sonra ayarları bozuluyor cami tek tuş ile kapatmaya bastığımda cam tam kalamıyor bir şey sıkışmış gibi tekrar ortaya kadar açılıyor. Ne kadar ayarlasana bir ii güne tekrar ayar bozuluyor. Sizde oldumu n3den olur fikriniz var mi?
Ben de aynı şekilde yaptım uzun zamandır kullanıyorum ama bahsettiğiniz sorunla karşılaşmadım.

Acaba led için elektrik aldığınız kablo mu yanlış, yani cam motorunu etkileyecek bir kablo mu idi...

Led i sökerek bir süre deneyimlemek gerekebilir.

Ben de aynı şekilde yaptım uzun zamandır kullanıyorum ama bahsettiğiniz sorunla karşılaşmadım.

Acaba led için elektrik aldığınız kablo mu yanlış, yani cam motorunu etkileyecek bir kablo mu idi...

Led i sökerek bir süre deneyimlemek gerekebilir.
Ledlere ayrı bir acma kapama dugmesi yaptim hepsini kapatmama ragmen hala duzelmedi simdi firsat bulunca tamamen sökeceğim bakalım düzelecek mi, bir de ambians aydınlatmanın sokağını bulursam ona bağlamayı düşünüyorum. Soket pin listesinin olduğu dokümana ihtiyacım var

Merhabalar, golf 7.5 midline plus aracım için sağ ve sol comfortline paketten itibaren gelen ön kapıların içinde ki led ambiyans atdınlatmayı buldum. Sanırım çıkma bir parça iki adet soketi var bunların montajının nerelere takılacağı ve kodlaması hakkında yardımcı olabilir misiniz ?

Ürün bu oluyor

Ekli dosyalar

• 0CFE6D83-01D6-4568-9754-FDB8C9EE20A9.png
    0CFE6D83-01D6-4568-9754-FDB8C9EE20A9.png
    579.7 KB · Görüntüleme: 23

Geri
Üst Alt