Golf 7 Far Dönüşümü

geronimo47

Yeni Üye
Arkadaşlar Merhaba Aracım Golf 7 2014 Comfortline 1.2 Tsi Dsg ve farlarımın hepsi uzun,kısa ve sis farlarım halojen. Aklımda 2 seçenek var. Bildiğim kadarıyla sonradan takılan Xenon farlar muayeneden geçmiyor ve ben farlarımı Kayar Sinyalli Çift J Led Far ile değiştirmek istiyorum aynı zamanda çift mercekli olarak hem uzun hem de kısalar mercekli far olacak şekilde. Merceklerin İçlerinde bulunan Xenon ampulleri de çıkarıp Led (Beyaz Renk) ampul taktırmayı planlıyorum Sis farları da dahil ki muayeneden sorunsuz geçsin.
Bu 1. seçenek.

2. seçenek
olarak da sadece ampullerimi değiştirmek. Mevcut halojen sarı renkli ampulleri Beyaz renkli Led farlarla değiştirmek. Kısa,Uzun ve Sis Farları da dahil. Öğrendiğim kadarıyla golf 7'de takılı far kod ve watt değerleri şu şekilde;

Kısa Farlar : H7 55 Watt
Uzun Farlar: H15 55 Watt
Sis Farları: H11 ( Fakat Wattt Değerini bilmiyorum) bilen varsa yazarsa sevinirim.

*Bu arada öğrendiğim kadarıyla Kısa Farlara Led Takılacaksa Ampul Sabitleme Aparatı diye bir parça taktırmak gerekiyormuş.

*İkinci bir önemli olay Ampuller değiştirildikten sonra Odak Çizgisi Hizalamayı Çok iyi yapmak gerekiyormuş.

Bu bilgiler ışığında sizlerden öneri ve bilgi rica ediyorum. Anket de bırakacam.

1.Seçenek Farları tamamen değiştirip (Kayar Sinyalli Çift J Led ve Çift Mercekli Far mı taktırayım ve Merceklerin İçlerinde bulunan Xenon Ampulleri Beyaz Renk Led ile değiştireyim. (Muayeneden Sorunsuz Geçebilmek için) Burada yine sizden önerileri bekliyorum. Bire bir soket sokete uyumlu kaliteli arıza ışığı yaktırmayan ve Muayeneden sorunsuz geçecek bir model.

Yoksa;

2.Seçenek sadece arabada bulunan mevcut halojen farları çıkarıp onları beyaz Led farlarla mı değiştireyim. Bu seçenekte sizlerden Led far marka önerisi de almak istiyorum. (Marka ve Model)

Yine bu seçenekte de çok iyi aydınlatan, kaliteli soket sokete bire bir uyumlu arıza ışığı yaktırmayan ve muayeneden sorunsuz geçecek bir Led Far Marka ve Modeli. Nedenleri ile yazarsanız çok sevinirim.

Not: 360° Led Far çeşitleri varmış onları önerir misiniz?

Şu an Diyarbakırdayım bu işleri yapabilecek işinin ustası yaptığı işin garantisini verebilecek ve işinin arkasında duracak bir yer tavsiyesi de alabilirim.

Şimdiden vereceğiniz bilgi ve önerileriniz için teşekkkürler.

Anketi 1.Seçenek ve 2.Seçenek olarak açıyorum verdiğim bilgiler doğrultusunda ankete de katılabilirsiniz.:unsure:

Son düzenleme:

Xenon için kimisi muayneden geçmez diyor kimisi ben sorunsuz geçtim diyor. Muayneden geçiyor olabilir

Upvote 0
Arkadaşlar Merhaba Aracım Golf 7 2014 Comfortline 1.2 Tsi Dsg ve farlarımın hepsi uzun,kısa ve sis farlarım halojen. Aklımda 2 seçenek var. Bildiğim kadarıyla sonradan takılan Xenon farlar muayeneden geçmiyor ve ben farlarımı Kayar Sinyalli Çift J Led Far ile değiştirmek istiyorum aynı zamanda çift mercekli olarak hem uzun hem de kısalar mercekli far olacak şekilde. Merceklerin İçlerinde bulunan Xenon ampulleri de çıkarıp Led (Beyaz Renk) ampul taktırmayı planlıyorum Sis farları da dahil ki muayeneden sorunsuz geçsin.
Bu 1. seçenek.

2. seçenek
olarak da sadece ampullerimi değiştirmek. Mevcut halojen sarı renkli ampulleri Beyaz renkli Led farlarla değiştirmek. Kısa,Uzun ve Sis Farları da dahil. Öğrendiğim kadarıyla golf 7'de takılı far kod ve watt değerleri şu şekilde;

Sis Farları: H11 ( Fakat Wattt Değerini bilmiyorum) bilen varsa yazarsa sevinirim.

*Bu arada öğrendiğim kadarıyla Kısa Farlara Led Takılacaksa Ampul Sabitleme Aparatı diye bir parça taktırmak gerekiyormuş.

*İkinci bir önemli olay Ampuller değiştirildikten sonra Odak Çizgisi Hizalamayı Çok iyi yapmak gerekiyormuş.

Bu bilgiler ışığında sizlerden öneri ve bilgi rica ediyorum. Anket de bırakacam.

1.Seçenek Farları tamamen değiştirip (Kayar Sinyalli Çift J Led ve Çift Mercekli Far mı taktırayım ve Merceklerin İçlerinde bulunan Xenon Ampulleri Beyaz Renk Led ile değiştireyim. (Muayeneden Sorunsuz Geçebilmek için) Burada yine sizden önerileri bekliyorum. Bire bir soket sokete uyumlu kaliteli arıza ışığı yaktırmayan ve Muayeneden sorunsuz geçecek bir model.

Yoksa;

2.Seçenek sadece arabada bulunan mevcut halojen farları çıkarıp onları beyaz Led farlarla mı değiştireyim. Bu seçenekte sizlerden Led far marka önerisi de almak istiyorum. (Marka ve Model)

Yine bu seçenekte de çok iyi aydınlatan, kaliteli soket sokete bire bir uyumlu arıza ışığı yaktırmayan ve muayeneden sorunsuz geçecek bir Led Far Marka ve Modeli. Nedenleri ile yazarsanız çok sevinirim.

Şu an Diyarbakırdayım bu işleri yapabilecek işinin ustası yaptığı işin garantisini verebilecek ve işinin arkasında duracak bir yer tavsiyesi de alabilirim.

Anketi 1.Seçenek ve 2.Seçenek olarak açıyorum verdiğim bilgiler doğrultusunda ankete de katılabilirsiniz.:unsure:
bir diger secenekte, farlar sokulur, ilgili yere kargo yapilir, icine mercek montaji + led 360 ampulu takilir, farlar geri gelir, iki secenek arasinda bir islem olur, aydinlatma bariz iyilesir ancak arac goruntusu nasil olur onu bilemem, buda bir secenek. Maliyeti 1 den az 2 den fazla tutar

Upvote 0
Bu 1. seçenek.

2. seçenek

Yoksa;

7-10 gün önce diyarbakır merkezde muayenden sorunsuz bi şekilde geçtim çift j ve d2s xenonlar ile en azından bi fikir olur diye düşünüyorum

Upvote 0
Yapılan Ankete göre 1.Seçenek Ağırlıklı Çıktı. Açıkçası benim de gönlüm 1.seçenekten yanaydı. Bu durumda sizden 2. bir önerim olacak. Mevcut halojen farlarımı Kayar Sinyalli Çift Mercekli ve Çift J Led Far ile değiştirmeye karar verdim. Merceklerin İçlerinde bulunan Xenon ampulleri de çıkarıp Led (Beyaz Renk) ampul taktıracam. Hem uzun hem kısa hem de sis farlarına. Şu an yaptığım araştırmada 2 markanın Led farları ön plana çıkıyor. Stark ve Photon. Mercekli farlar için youtube ve bazı yerlerde edindiğim bilgi kadarıyla takılan Far setleri tayvan veya çin malı olduğu için mercekleri çok kaliteli olmuyormuş. Bu yüzden 360 derece aydınlatma özelliğine sahip Led ampuller takılması gerekiyormuş ki daha homojen ve iyi aydınlatma yapıp daha yüksek performans alınabilsin. Bunu da yapabilen Stark Fullpower 360 H7 Ampul serisi varmış. Peki siz Stark mı önerirsiniz yoksa Photon Milestone H7 Kaizen Edition Serisini mi önerirsiniz ya da hayır ben çok daha iyisini biliyorum deyip o markayı mı önerirsiniz. Son olarak Kayar Sinyalli Çift Mercekli ve Çift J Led Far Takımı satan bildiğiniz güvenilir kaliteli bir yer varsa öneri veya link alabilirim. Özellikle Diyarbakırda görüp deneyip almayı tercih ederim açıkçası, çünkü yine yaptığım araştırma kadarıyla fiyatlar 4300 liradan başlayıp 8000 liraya kadar değişiyor. Neye göre bu kadar farklılık var bilemiyorum bilginiz ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Upvote 0
Hocam bu farlar satılırken -genelde- içinde xenon far olmuyor. Hatta kısa ampül yeri boş oluyor. Eğer replika alacaksanız tabi..

Size satan yer içinde xenon var diyorsa ağız alışkanlığı beyaz ledlere xenon diye hitap ediyor olabilirler.

Upvote 0
Hocam bu farlar satılırken -genelde- içinde xenon far olmuyor. Hatta kısa ampül yeri boş oluyor. Eğer replika alacaksanız tabi..

Size satan yer içinde xenon var diyorsa ağız alışkanlığı beyaz ledlere xenon diye hitap ediyor olabilirler.
Doğrudur kısalarda ya da uzun farlardan bir boş oluyor ki zaten xenon olsa dahi ben onları çıkartıp Led takacam muayenede sorun yaşamamak adına.

Upvote 0
halojen farlarınıza LED takmamakla iyi bir tercih yapmışsınız..(y)

aksi taktirde aracınızın dikdörtgen farlarına LED takan şaincilerden farkı kalmayacaktı..

Upvote 0
@geronimo47 selamlar, bildigim kadsi ile led aydinlatmalarda yikama ve afl zorunlulugu yok ama emin degilim arastirmanizi oneririm, sayet zorunlu degil ise mevcut farinizi acip icine led mercek takan yerler bulabilirsiniz. Youtubedan bir bakin basarili sonuclar var. Aklinizda 3. Opsiyon olabilir.

Upvote 0
Hocam nasıl bir yol izlediniz ?
Şu an Tayvan yapımı Çin yapımına göre daha kaliteliymiş (ki Tayvan yapımların arasında fa kalite kalite sınıfları varmış ilk üretilen seri daha kaliteliymiş) ve gerçekten "OEM" ürün olan bir Çift mercekli (hem uzun hem kısanın mercekli olmasını istiyorum) Kayar Sinyalli Çift J Led Far Takımı bulmayla meşgulüm. Tabi içlerindeki ampul takımlarını da değiştireceğim. Ya Stark ya da Photon Milestone. Neden stark diyecekseniz mercekli farlarda en etkili aydınlatmayı 360 Ledler sağlıyormuş ve halojen farlar gibi odak çizgisi daha iyiymiş. Yine önerileriniz varsa beklerim. Kıyaslama videosu bakıyorum fakat bulamadım. Farları değiştirip adam akıllı bir aydınlatma alamadıktan sonra da pişman olmak istemiyorum sonuçta.

Upvote 0
Ben de hazır konunun altına denk gelmişken birsey sormak istiyorum bende yeni animasyonlu kayar sinyali led stoplari tedarik ettin çift J farlarim da yakında elimde olacak geldiğimde aracima takmadan önce yapmayı düşündüğüm iki şey var
1. Si @metinkar abinin bir konu altında soyle bir önerisi olmuştu farlari yeni aldığınızda PPF film kaplatin şeklinde öncelikle onu yapacağım
2.si bu sonradan takılan farlarda kronik sorun olarak(her farda olmuyor) su sızma içine su alma sorunu mevcutmus ben de takmadan önce bunun önlemini almak istiyorum ama ne yapmak gerekir nasil bir uygulama ile bunu gideririz bilgisi tecrübesi olan paylaşırsa cok mutlu olurum
@geronimo47 hocam konuyu biraz meşgul ettim ama sende madem yapacaksin senin de aklında bulunmuş olsun bu iki uygulama bir daha yeni konu açmak istemedim hakkını helal et simdiden

Upvote 0
Ben de hazır konunun altına denk gelmişken birsey sormak istiyorum bende yeni animasyonlu kayar sinyali led stoplari tedarik ettin çift J farlarim da yakında elimde olacak geldiğimde aracima takmadan önce yapmayı düşündüğüm iki şey var
1. Si @metinkar abinin bir konu altında soyle bir önerisi olmuştu farlari yeni aldığınızda PPF film kaplatin şeklinde öncelikle onu yapacağım
2.si bu sonradan takılan farlarda kronik sorun olarak(her farda olmuyor) su sızma içine su alma sorunu mevcutmus ben de takmadan önce bunun önlemini almak istiyorum ama ne yapmak gerekir nasil bir uygulama ile bunu gideririz bilgisi tecrübesi olan paylaşırsa cok mutlu olurum
@geronimo47 hocam konuyu biraz meşgul ettim ama sende madem yapacaksin senin de aklında bulunmuş olsun bu iki uygulama bir daha yeni konu açmak istemedim hakkını helal et simdiden
iyi yaptın gerçekten bu işlerden anlayan birinin bilgisine ihtiyacımız var çok fazla bilgi kirliliği var araca da zarar vermemek lazım yapmışken bir defada en iyisini en sağlamını yapmak gerek.

Upvote 0
Upvote 0

Geri
Üst Alt