ACC aktifken fren lambaları yanıyor mu?

sed

Yeni Üye
İsim
serdar
Merhabalar . Adaptif hız sabitleyici fren yaptığında fren lambaları yanıyor mu acaba? Bu konuyu çok merak ediyorum 2-3 kere kullanırken arkadan fazla yaklaşanlar oldu , korna çalan oldu . İnternette herhangi bir yazı bulamadım bu konuda. Bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

Merhabalar . Adaptif hız sabitleyici fren yaptığında fren lambaları yanıyor mu acaba? Bu konuyu çok merak ediyorum 2-3 kere kullanırken arkadan fazla yaklaşanlar oldu , korna çalan oldu . İnternette herhangi bir yazı bulamadım bu konuda. Bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?
Bugün benimde aklıma takıldı bu aynı şekil korna çaldılar :) demekki korna

Önün boş git kornasıymış :)

Fren lambası yanıyor ama sanırım biraz aracı durdurmaya yakın yanıyor gibi.
Şehiriçinde dur kalk trafikte arkaya yaklaşan belediye otobüsünün camından takip etmiştim fren ışığımı.

Fren lambası yanıyor ama sanırım biraz aracı durdurmaya yakın yanıyor gibi.
Şehiriçinde dur kalk trafikte arkaya yaklaşan belediye otobüsünün camından takip etmiştim fren ışığımı.
Motor kompresyonu ile yavaşlatırken fren ışığını yakmıyor olabilir mi? Tamamen bilmediğim için soruyorum hocam, fikir yürütmek

Denemedim ama Volkswagen böyle bir şeyi atlamış olamaz, acc aktifken her yavaşlamada fren ışığı yanıyor olması lazım.

Işıklarda dururken hill holder açıksa ayağınızı frenden çekseniz dahi fren ışığı yanmaya devam ediyor, düşük riskli bir durumda yakıyorsa acc frenlemesinde her türlü yakması lazım.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Ben de durmaya yakın yaktığını fark ettim. Yavaşlamaya başladığında hemen yanmıyor.

Bende merak ediyordum,, Arkadan abim araba ile takip etti, aynı anda telefon ile konuşuyorduk, araç fren yapınca her sorduğumda yanıyor dedi bende abimin yalancısıyım :) sorunsuz yanıyor hocam sorun yok :)

Bende merak ediyordum,, Arkadan abim araba ile takip etti, aynı anda telefon ile konuşuyorduk, araç fren yapınca her sorduğumda yanıyor dedi bende abimin yalancısıyım :) sorunsuz yanıyor hocam sorun yok :)
en net cevap teşekkürler hocam😀

Geri
Üst Alt