İyi Niyet Garantisi Halen Devam Ediyor mu?

İyi niyet garantisi diye diye sağıyorlar bizi.
Zaten ödediklerimizle kendi garantimizi ödüyoruz aslında.Ki eskisi gibi öyle tamamen karşılama falan da yok sanırım.

İyi niyet garantisi diye diye sağıyorlar bizi.
Zaten ödediklerimizle kendi garantimizi ödüyoruz aslında.Ki eskisi gibi öyle tamamen karşılama falan da yok sanırım.
Haklısınız, biraz gereksiz oluyor. Aslında biraz işini bilseler uygun yapsalar bak bakalım herkes yetkiliye gider

Daha öncede yazdım.
Artık iyi niyet garantisi diye bir şey yok.
Normal garanti 2 yıl. Siz sürekli aynı servise gidiyor başkasına gitmiyorsanız 3. yılda bir şeyler yapıyorlar sonra bir şey yok..

Eskiden 7 yaşını doldurana kadar yardımcı oluyorlardı geçen yıl bitti.

Ancak sürekli aynı servise gidiyorsanız ve danışmanla müdürle falan aranız iyiyse!
Acaip indirimler yapabiliyorlar.

Daha öncede yazdım.
Artık iyi niyet garantisi diye bir şey yok.
Normal garanti 2 yıl. Siz sürekli aynı servise gidiyor başkasına gitmiyorsanız 3. yılda bir şeyler yapıyorlar sonra bir şey yok..

Eskiden 7 yaşını doldurana kadar yardımcı oluyorlardı geçen yıl bitti.

Ancak sürekli aynı servise gidiyorsanız ve danışmanla müdürle falan aranız iyiyse!
Acaip indirimler yapabiliyorlar.
Yarın randevuyu iptal edip dışarıda yaptırıcam servis hikayesi benim için burada bitti.

Önceki arabamda da şimdiki arabamda da bakımları kendimiz yapıyoruz. Forum tavsiyeleri üzerine filtreleri filtremarketim'den, yağı da egemot'tan alıyorum. Bacanağım tamirci olduğu için ya onun iş yerinde ya da evin önünde yağı ve filtreleri kendimiz değiştiriyoruz. Servisin yardımcı olacağını hiç sanmadığım için hiç servise gitmedim. Eğer ağır bir bakım gerekirse Antalya'da olduğum için Tamirhane'ye ya da son çare servise gideceğim.
Sonuç olarak ben garantisi bitmiş arabayı servise kesinlikle götürmem.

En mantıklısı, sanayide usta iş yaparken seyretmek çok keyifli oluyor. :)
Çırak yaparken de tedirginlik, yukarıdan aşağıya ter boşalması 😀 şifreli bijonu takıyor havalı tabancaya direkt ciuv ciuv yapacak, koşa koşa alıyorsunuz elinden 😂

Önceki arabamda da şimdiki arabamda da bakımları kendimiz yapıyoruz. Forum tavsiyeleri üzerine filtreleri filtremarketim'den, yağı da egemot'tan alıyorum. Bacanağım tamirci olduğu için ya onun iş yerinde ya da evin önünde yağı ve filtreleri kendimiz değiştiriyoruz. Servisin yardımcı olacağını hiç sanmadığım için hiç servise gitmedim. Eğer ağır bir bakım gerekirse Antalya'da olduğum için Tamirhane'ye ya da son çare servise gideceğim.
Sonuç olarak ben garantisi bitmiş arabayı servise kesinlikle götürmem.
Ç
Çırak yaparken de tedirginlik, yukarıdan aşağıya ter boşalması 😀 şifreli bijonu takıyor havalı tabancaya direkt ciuv ciuv yapacak, koşa koşa alıyorsunuz elinden 😂
😀😀 haha, doğru diyorsunuz

Araç 2017 model 1.6tdi DSG 58.000km de, özel servisteki usta konusunda endişem yok eski aracımıda şu an babamın aracınında bakımı yapan o Ankara da, yetkili Servise gelirsek; değişecekler
  1. Yağ
  2. Yağ Filtresi
  3. Mazot Filtresi
  4. Polen Filtresi
  5. Hava Filtresi
  6. Karter tapası
hepsi bunlar...
Mazot filtresi hariç yaklaşık 1250₺ fiyata yaptırmıştım serviste. Bakım başlığı altında koymuştum resimleri. Fren hidroliği ile beraber 1800₺ civarına tutmuştu.

2016, 1.4 tsi için bugün 1750 tl teklif geldi . Normal ucret 2750 tl imiş

bizdeki 2013 golf 1.6tdı'ın da bakım zamanı geldi, 85bin km'de şu sıralar. Servise sordum mazot filtresi değişimiyle indirimli olarak 3450lira fiyat verdi. İyi niyet garantisi vırt zırt die hep servise götürdük de bundan sonra tuzlu olacak gibi. 2017de kavraması iyi niyetten değişmişti biraz işçilik ücreti vermiştik. İyi niyet fln bittiyse götürmenin de bi anlamı yok gibi, satarken full servis bakımlı diye ne kadar fark eder ki artık 9 yaşında araba. Kafamda deli sorular kaç gündür :):)

bizdeki 2013 golf 1.6tdı'ın da bakım zamanı geldi, 85bin km'de şu sıralar. Servise sordum mazot filtresi değişimiyle indirimli olarak 3450lira fiyat verdi. İyi niyet garantisi vırt zırt die hep servise götürdük de bundan sonra tuzlu olacak gibi. 2017de kavraması iyi niyetten değişmişti biraz işçilik ücreti vermiştik. İyi niyet fln bittiyse götürmenin de bi anlamı yok gibi, satarken full servis bakımlı diye ne kadar fark eder ki artık 9 yaşında araba. Kafamda deli sorular kaç gündür :):)
Toptec yağ 5LT 714 lira - Orj mann filtreleri al yağ 120 hava 175 mazot 300 Ustaya 150/200 beklerken bakımı yapıp versin 40/50 dakika özel servis .. 3400 liralar nedir. :) yarısından daha ucuza gelir.

Ben de filtremarketim den aldım bakım malzemelerini. Toplam 1230 tuttu. 200 TL de ustaya verdim. Yalnız yağ konusunda sorun çıkardı usta eğer sahte yağsa sorumluluk kabul etmiyorum, dedi. Ben de iade ettim kendinden koydu yağı.

Geri
Üst Alt