İyi Niyet Garantisi Halen Devam Ediyor mu?

xfree37

Üye
İsim
lmdr
İyi niyet garantisi denilen şey halen devam ediyor mu? Yakın zamanda kullanan oldu mu? Bakım konusunda kararsızım yetkili servis 3.200tl özel servis 1300-1500tl arası

İyi niyet garantisi denilen şey hala devam ediyor mu? Yakın zamanda kullanan oldu mu? Bakım konusunda kararsızım yetkili servis 3.200tl özel servis 1300-1500tl arası
Normal yağ bakımına mı sadece 3.200 TL istiyor?

İyi niyet garantisi denilen şey hala devam ediyor mu? Yakın zamanda kullanan oldu mu? Bakım konusunda kararsızım yetkili servis 3.200tl özel servis 1300-1500tl arası
Özel servise yaptıracaksanız kesinlikle parçaları ve yağı siz temin ederek gidiniz.

Sadece işçilik ödeyiniz.

Hepsi için konuşmuyorum ama kendine en çok kar bırakan ürünleri tercih ediyorlar. Markası ve kalitesi onlar için önemli olmayabiliyor.

Aracınız kaç model ve 3200 tl içerisinde yapılacak işlemler nelerdir ?

Özel servise yaptıracaksanız kesinlikle parçaları ve yağı siz temin ederek gidiniz.

Sadece işçilik ödeyiniz.

Hepsi için konuşmuyorum ama kendine en çok kar bırakan ürünleri tercih ediyorlar. Markası ve kalitesi onlar için önemli olmayabiliyor.

Aracınız kaç model ve 3200 tl içerisinde yapılacak işlemler nelerdir ?
Araç 2017 model 1.6tdi DSG 58.000km de, özel servisteki usta konusunda endişem yok eski aracımıda şu an babamın aracınında bakımı yapan o Ankara da, yetkili Servise gelirsek; değişecekler
  1. Yağ
  2. Yağ Filtresi
  3. Mazot Filtresi
  4. Polen Filtresi
  5. Hava Filtresi
  6. Karter tapası
hepsi bunlar...

Araç 2017 model 1.6tdi DSG 58.000km de, özel servisteki usta konusunda endişem yok eski aracımıda şu an babamın aracınında bakımı yapan o Ankara da, yetkili Servise gelirsek; değişecekler
  1. Yağ
  2. Yağ Filtresi
  3. Mazot Filtresi
  4. Polen Filtresi
  5. Hava Filtresi
  6. Karter tapası
hepsi bunlar...
Fiyat yetkili serviste pahalı, mazot filtresinden dolayı birazda. Ama aracınız dsg yani bütçenizi zorlamayacaksa yetkili serviste yaptırın derim iyi niyet için. Benim manuel olduğu için dışarıda yaptırıyorum

Artık öyle bir şey yok maalesef.
Hep aynı servise giderseniz görüştüğünüz danışmanın inisiyatifine kalmış bir olay.

Son 3 bakımını dışarda yaptırmaya başlayan biri olarak son bakımda masrafım şu şekildeydi
-Liqui Moly 5Lt. 5w-30
-Mann Filtre seti
Bu parçaları 1250 tl temin ettim. ( yetkili satıcılardan olmasına dikkat edin )
Bayiden 40tl gibi rakama karter tapası aldım. Sanayide 150tl işçilik ödedim.
Totalde 1440tl harcayarak 155.000 km bakımımı yapmış oldum. Araç 1.6 TDI bu fiyatlar çanakkale civarında forumu kullanan arkadaş varsa yardımcı olması açısından paylaşılmıştır. İyi forumlar

özel servisteki usta konusunda endişem yok eski aracımıda şu an babamın aracınında bakımı yapan o Ankara da,
Anladım hocam, ama güven kontrole mani değildir.

Filtreleri hangi marka taktığına dikkat edin. Bendeki gibi noname filtreler çıkınca sonra biraz pişmanlık oluyor..

IMG20220408181152.jpgIMG20220409204407.jpg

Filtreleri filtremarketim . Com dan bir bakın, mann filtre vb. (İndirim kodu da var NİSAN 15 ine kadar yüzde 15, ANLATANADAMLAR yazıyorsunuz ödeme kısmına geçerken direkt düşüyor)

Yağ konusunda servisteki Castrol edge prof LL III yağ dışarda bulunamıyor.

Liqui moly yada Motul kullananlar azımsanmayacak kadar çok forumumuzda.

Liqui moly tercih ettim ben son yağ değişiminde.

Web sitelerinde yağ seçici var aracınıza uygun çıkacaktır. Forumdan dizel kullanan arkadaşlar da öneri de bulunabilir.

Yetkili servisi bıraktığınızda 1500 lira cebinizde kalacak, bunu her sene köşeye atayım, kendi iyi niyet tasarruf fonumu kendim oluşturayım derseniz neden olmasın.

1. Yağ
  2. Yağ Filtresi
  3. Mazot Filtresi
  4. Polen Filtresi
  5. Hava Filtresi
  6. Karter tapası
hepsi bunlar...
Fiyatta bir yanlışlık var., araç 2017 model 3.200 tl. tutmaması lazım., yedek parça ve işçilikte %25 indirim hakkınız var; https://binekarac.vw.com.tr/tr/kamp...panyalari/volkswagenim-servis-kampanyasi.html

Yanlışım varsa @Terms hocam düzeltsin?

Dışarda yaptıracaksanız., tanıdık ustanız da olsa motor yağı ve filtreleri kendiniz alıp, sadece işçilik ödemeniz en mantıklı yöntem., @Kysr038 arkadaşımızın da dediği gibi (kontrol güvene mani değildir)., sanayide ustalar kendilerine maliyeti en düşük olan ancak kâr oranı yüksek 2. kalite veya yan sanayi filtreler kullanırlar., ve sizin bunu anlamanız çok zor., motor yağı ve filtreleri kendiniz alarak maliyeti daha da düşürebilirsiniz hem de en üst kalitede motor yağı ve filtreler almış olursunuz.

Fiyat yetkili serviste pahalı, mazot filtresinden dolayı birazda. Ama aracınız dsg yani bütçenizi zorlamayacaksa yetkili serviste yaptırın derim iyi niyet için. Benim manuel olduğu için dışarıda yaptırıyorum
Artık iyi niyet yok diyorlar, ne kadar doğrudur bilemiyorum onun için yazdım hiç yaptıran var mı diye
Fiyatta bir yanlışlık var., araç 2017 model 3.200 tl. tutmaması lazım., yedek parça ve işçilikte %25 indirim hakkınız var; https://binekarac.vw.com.tr/tr/kamp...panyalari/volkswagenim-servis-kampanyasi.html

Dışarda yaptıracaksanız., tanıdık ustanız da olsa motor yağı ve filtreleri kendiniz alıp, sadece işçilik ödemeniz en mantıklı yöntem., @Kysr038 arkadaşımızın da dediği gibi (kontrol güvene mani değildir)., sanayide ustalar kendilerine maliyeti en düşük olan ancak kâr oranı yüksek 2. kalite veya yan sanayi filtreler kullanırlar., ve sizin bunu anlamanız çok zor., motor yağı ve filtreleri kendiniz alarak maliyeti daha da düşürebilirsiniz hem de en üst kalitede motor yağı ve filtreler almış olursunuz.
3 yetkili servise sordum 3600tl den 3200 oluyor, araç 2017 model ama 2018 temmuz çıkışlı

Hocam,
Nisanda 2 defa zam geldi. o fiyat doğru olabilir çünkü nisan zammı öncesi
Yakıt filtresi dahil tam bakım zubizu düşülmüş
4 Yaşındaki araç 3.230₺
5 yaşındaki araç 2.796₺ idi.

Artık iyi niyet yok diyorlar, ne kadar doğrudur bilemiyorum onun için yazdım hiç yaptıran var mı diye

3 yetkili servise sordum 3600tl den 3200 oluyor, araç 2017 model ama 2018 temmuz çıkışlı
Hocam net öğrenin iyi niyet durumunu eğer yoksa bence gerek yok yetkili serviste yaptırmaya. Normal sıradan bir bakım dışarıda da çok iyi yapıyorlar

Hocam net öğrenin iyi niyet durumunu eğer yoksa bence gerek yok yetkili serviste yaptırmaya. Normal sıradan bir bakım dışarıda da çok iyi yapıyorlar
Aracın ilk sahibi benim ancak iyi niyet diye bir şey artık yok ise bende öyle düşünüyorum ancak kimsede kesin bilgi yok maalesef.

Geri
Üst Alt