J led far ayarı hakkında

yagizeyb

Üye
İsim
Yağız Eyüboğlu
Sevgili dostlar
Aracım golf 7.5 comfortline ve ona bugün taiwan j led far taktırdım. Selektör baya başarılı ama kısalar yakına yayılarak aydınlatıyor. Far ayarı aracımda 0 konumunda en üstte ama genede uzağı göstermiyor. Video ve fotolar ektedir. Far ayarı için bir servise gitsem veya kısaların ampulünü hangi marka ile değiştirirsem sorun kalkar? Yoksa ucuz etin yahnisi mi? Veya normal midir? Yardımcı olursanız sevinirim.
Youtube'a aydınlatmayı ilave ettim linki buradadır.
Aldığım farların ilanıda fotolardadır.

Ekli dosyalar

• 20220325_181750.jpg
    20220325_181750.jpg
    229.9 KB · Görüntüleme: 46
  • 20220325_181746.jpg
    20220325_181746.jpg
    220.9 KB · Görüntüleme: 38
  • 20220325_181742.jpg
    20220325_181742.jpg
    216.4 KB · Görüntüleme: 36
  • 20220325_181734.jpg
    20220325_181734.jpg
    226 KB · Görüntüleme: 45
  • Screenshot_20220325-184325_sahibindencom.jpg
    Screenshot_20220325-184325_sahibindencom.jpg
    81.3 KB · Görüntüleme: 46

Merhaba
Benim taktirdigim replika J farda yukseklik ayari, Farin ic mekanizmasindan kaynakli olarak ters calisiyor.
0: en alcak konum
3: en yuksek konum
Sizde de durum boyle olabilir mi?

Upvote 0
Sevgili dostlar
Aracım golf 7.5 comfortline ve ona bugün taiwan j led far taktırdım. Selektör baya başarılı ama kısalar yakına yayılarak aydınlatıyor. Far ayarı aracımda 0 konumunda en üstte ama genede uzağı göstermiyor. Video ve fotolar ektedir. Far ayarı için bir servise gitsem veya kısaların ampulünü hangi marka ile değiştirirsem sorun kalkar? Yoksa ucuz etin yahnisi mi? Veya normal midir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Farın üzerinde vidalar var hocam yukarı aşağı ve sağ sol ayarı yapılabiliyor. Vidaları çevirerek yukarı yükselttiğinizde sorununuz kalmayacak

Forumda eski konuları araştırıp nasıl ayar yapılabileceğini görebilirsiniz.

Merhaba
Benim taktirdigim replika J farda yukseklik ayari, Farin ic mekanizmasindan kaynakli olarak ters calisiyor.
Evet bende de aynı 0 en düşük, 3 en yüksek konum.

Aracın arkası yüklü olursa farlar daha yukarıyı göstereceği için, 2 - 1 gibi konumu düşürerek, o anlık farların daha verimli ve karşıdan geleni rahatsız etmeyecek şekilde kullanımı mümkün oluyor

Upvote 0
Merhaba
Benim araçta direksiyon solunda yer alan far anahtarında ayar yok, multimedia ekranında var orda 0 a alınca en üst, 6ya alınca iyice yere gidiyor.

@Kysr038 taiwan farlardada var mıdır otoparka inip bakıyım ancak özel bir anahtar mı gerekli ?

Upvote 0
Benim araçta direksiyon solunda yer alan far anahtarında ayar yok, multimedia ekranında var orda 0 a alınca en üst, 6ya alınca iyice yere gidiyor.

@Kysr038 taiwan farlardada var mıdır otoparka inip bakıyım ancak özel bir anahtar mı gerekli ?
Evet bazı Golf lerde mekanik tuş var, bazılarında media ekranından ayarlanabiliyor bu.

Tornavida (+) uçlu olandan idi galiba hocam, ama biraz uzun boylu ve geniş uçlu olanı lazım, çünkü oradaki vida yeri hem derinde , hem de plastik olduğu için küçük ağızlı vidalar çevirirken deforme yapar.

Taiwan Çin hepsinde olmak zorunda hocam bu ayar vidaları.

Upvote 0
Sevgili dostlar
selamlar j led farinİcine kaliteli stark marka falan 360 led takarsaniz biraz daha iyilesir ama bu j ledler sirf goruntu bende takmistim zamaninda 360 led ile kullandim ama 1 hafta dayanabildim halojenler daha iyi aydinlatiyordu. en sonunda dayanamayip soktum. yan sanayi j led ile pek aydinlatma performansi beklemeyin ama far ayarinizda sanki pek iyi degil gibi .

Upvote 0
selamlar j led farinİcine kaliteli stark marka falan 360 led takarsaniz biraz daha iyilesir ama bu j ledler sirf goruntu bende takmistim zamaninda 360 led ile kullandim ama 1 hafta dayanabildim halojenler daha iyi aydinlatiyordu. en sonunda dayanamayip soktum. yan sanayi j led ile pek aydinlatma performansi beklemeyin ama far ayarinizda sanki pek iyi degil gibi .
Halojenler nasıl iyi aydınlatmıyor çok merak ediyorum.! J FARLAR mükemmel demiorum.ama halojenden kat kat iyi .halojen farlar takılı iken şahsen ben bildiğin kormusum ben katılmıyorum düşüncenize. Herkese saygılıyım

Upvote 0

Piyasada farkli fiyatlarda farkli kalitede led farlar mevcut. Kullandigim bi-led versiyonun aydinlatmasini video ile paylasiyorum.

Mercek yapisina uygun iyi bir ampul ve far ayariyla sorun cozulur yuksek ihtimalle.

Upvote 0
Ilgilenen ve zaman ayıran herkese çok teşekkür ediyorum. Farları 360 led takarak sorunu çözdüm. Aracımla ilgili incelememi dilim döndüğünce kanalda paylaştım. Golftutkusundaki tüm dostlara linki aşağıda bırakıyorum. Hem tanışmak hemde aracının incelemesini kapsamlı yaptırmak isteyen olursa seve seve yaparız. Aracınızı satarsınız sizede anısı kalır zira ben sattığım araçları ileride özlüyorum.

Ekli dosyalar

• 20220410_185355.jpg
    20220410_185355.jpg
    403.9 KB · Görüntüleme: 11
Upvote 0

Geri
Üst Alt