Tiguan Ekran Titremesi Hakkında

Ihsan_Dinc

Üye
İsim
İhsan Dinç
Herkese merhaba,
Tiguan 2016 1.4 TSI ACT Comfortline DSG aracımın medya ünitesi arada videodaki gibi titreşim/kayma yapıyor.
Aracın benden önceki sahibi medya ekranına entegre, android box (adını yanlış biliyor olabilirim, orjinal medya ekranında android menüsü geliyor.) taktırmış.
Bununla bir ilgisi var mıdır bilemiyorum ama başına gelen ya da çözüm önerisi olan var mıdır?
Daha önce benzer bir konu görmüştüm ama benim sorunum birebir aynı bir sıkıntı olmadığını düşündüm için ayrı konu açmak istedim.

Ekli dosyalar

• IMG_20220310_174510.jpg
    IMG_20220310_174510.jpg
    260.1 KB · Görüntüleme: 5

Net bir sey diyemiyorum ama konuyu uplamak adina yazayim. Belki basina benzer bir sey gelen olmustur. Ancak bu tarz problemlerin baslica nedenleri asagidaki gibi.

Yazilimsal, elektriksel problemler, goruntu surucusu veya arkadaki pinler.

Hocam android box çıkartıp birde öyle kullanmayı deneseniz bir süre Belki android box tandır. Ancak sanki bana medya ekranından kaynaklanıyor gibi geldi.

İlk etapta ekran kısmını söküp gözle kontrol edeceğim bir temassızlık vs. olabilir mi diye düşünüyorum ama bir fikir edinmeden de yanlış bir şey yapmamak adına hareket edemiyorum.

Hocam bana pinler veya renk kablolarıyla alakalı gibi geldi. Kırıp dökmeden önce bağlantıları kontrol etmenizi tavsiye ederim

Hocam bana pinler veya renk kablolarıyla alakalı gibi geldi. Kırıp dökmeden önce bağlantıları kontrol etmenizi tavsiye ederim
Hocam bu kablo ve pinlere ekranı sökerek/sökmeden ulaşmanın bir yolu var mıdır acaba? Ünite arkasında veya ekran arkasında da temassızlık olabilir mi ki? 🤔

Hocam bu kablo ve pinlere ekranı sökerek/sökmeden ulaşmanın bir yolu var mıdır acaba? Ünite arkasında veya ekran arkasında da temassızlık olabilir mi ki? 🤔
Kırıp dökmeden kastım o değildi aslında, yine trimleri sökmeniz gerekecek ekranı çıkarmak için.
Ünite arkasından da bakmanız gerek ekranın arkasına da.

Kırıp dökmeden kastım o değildi aslında, yine trimleri sökmeniz gerekecek ekranı çıkarmak için.
Ünite arkasından da bakmanız gerek ekranın arkasına da.
El yakınlığım var böyle işlere daha önce sökmedim gerçi ama kardeşimin Leonunun göstergesini sökmüştüm tıkırtı yaptığı için. Mantalite aşağı yukarı aynıdır herhalde. Trim sökme kiti de var elimde. İnternette videolar da var ama girişmeden önce şuna dikkat et diyeceğiniz bir durum var mıdır?

El yakınlığım var böyle işlere daha önce sökmedim gerçi ama kardeşimin Leonunun göstergesini sökmüştüm tıkırtı yaptığı için. Mantalite aşağı yukarı aynıdır herhalde. Trim sökme kiti de var elimde. İnternette videolar da var ama girişmeden önce şuna dikkat et diyeceğiniz bir durum var mıdır?
Valla hocam araçlarımız LEGO gibi zaten çok sıkıntı olmaz, sadece sökerken çok sert davranmayın tırnakları kırmaya özen gösterin yeter.
He birde teybi söktükten sonra ne olur ne olmaz güç bağlantılarının sökmeyin. Bir yerde görmüştüm, sanırım güvenlik kodu gibi bişey soruyormuş

Selam,bende tiguan sahibiyim ve daha önce ünite sökmüşlüğüm vardır😄
Teyp için önce teyp üzerinde bulunan havalandırma panelleri ile göstergeye kadar uzanan çerçeveyi sökmeniz ya da sola doğru çekip çıkartmanız gerekiyor.ben youtube da bi videodan referans alarak sökmüştüm.
Zor değil,narin davranın sadece..

Herşey tırnaklı.ben gösterge panelini sökmüştüm most kontrolü için.göstergeye kadar sökmeye niyetlenirseniz,sadece direksiyon alt üst bagalitini torx tornavida ile açmanız gerekecek.

Ekli dosyalar

• 69C72D07-EC28-4274-85F1-6CE1605FD995.jpeg
    69C72D07-EC28-4274-85F1-6CE1605FD995.jpeg
    87.8 KB · Görüntüleme: 13
Bugün niyetlenip ekranı ve üniteyi söktüm. Zor değilmiş. Kabloları kontrol ettim herşey yerli yerinde. Sorun kablolardan değil tahminimce. Android cihaz parazit yapıyor sanki. Balıkesir Bandırma civarında android cihazı kontrol ettirebileceğim tanıdık kimse var mıdır acaba?
Kurcalarken daha önce fark etmediğim android cihazın içinde kendi carplay tarzı bağlantı arayüzü var. Onunla bağlantı yapabiliyorum ama ekrana görüntü gelmiyor. Medya ekranında bulunan kısayollardan telefonumdaki uygulamaları açıyorum ekranda kısayollar duruyor çok değişik bir durum oldu.
Bu android cihazı çıkarıp orjinal android auto crack işlemi yaptırmak mantıklı olur mu acaba?
Yani hem ekran düzelse hem orjinallik korunsa hem de crack işlemi parasını android cihaz satışından çıkarsam???
Uzun oldu biraz ama karışık düşünceler içine girdim.

Geri
Üst Alt