Golf 7.5 araçta Katlanır aynalarım Kontakla beraber açılıyor kumandadan açılmıyor

Peki sizin araçta kapı modülleri 5Q0 959 593E ve 592E mi takıldı ? Aynanızı ayarlarken joistik tuşları ters mi çalışıyor şuan ki durumda yoksa düzgün mü sağ-sol-yukarı-aşağı yönü ?
Parça numaralarını şuan bilmiyorum araca ulaşabilme imkanım olduğunda bakarım. Joistik tuşlarımda normal olarak çalışıyor, geri vitese takınca sağ aynanın inmesi ve sonra eski konumuna gelmeside sorunsuz çalışıyor

Ben de comfortline kapı modüllerine de bakarım bende sonradan taktım katlanır aynayı, bu arada katlanır ayna ışığının kodlamaları oluyordur belki ayarlanılabilir. Bilen arkadaşlar yardımcı olur

Merhabalar Forum,

Golf 7.5 midline plus aracıma katlanır ayna ve kapı modülleri retrofitini yaptık.

Ancak şöyle birşey fark ettik ;
  • Araca yaklaşırken anahtardan kilitleri açtığımda aynalarda hiçbir hareket olmuyor. Araca binip kontağı açtığımda aynalar açılıyor ve ayna altı aydınlatmaları devreye giriyor ancak ben zaten çoktan araca binmiş olduğum için ayna altı ışıklarının bir faydası kalmıyor.
  • Araçtan çıkıp kitlediğimde ise aynalar normal bir şekilde kitleniyor.

Acaba kontak değilde anahtardan neden olmuyordur ?

Adaptasyon kısmındaki Modus ayarım : By lock command via remote key seçili.

Midline Plusa özel bir durum olabilir mi ?

Teşekkürler.
Kapı modüllerin 592a/593a 2012-2013 model araçlarda çalışma stili böyle yani kapı modüllerini değiştirmen lazım kodlamayla düzelicek bir durum değil ışıklar için tavsiyem aynaların katlanma şeklini anahtardan 2 saniye basılı tutunca katlamaya kodla zırt pırt katlanmamış olurlar ışıklarında istediğin aydınlatmaları yapmış olur böylece yalnız ışıklarınıda aynalar katlandıktan sonrada yanması için kodla ben aracımda bu şekilde kullanıyorum sende dene bak hoşuna gidicektir

Merhabalar Forum,

Golf 7.5 midline plus aracıma katlanır ayna ve kapı modülleri retrofitini yaptık.

Ancak şöyle birşey fark ettik ;
  • Araca yaklaşırken anahtardan kilitleri açtığımda aynalarda hiçbir hareket olmuyor. Araca binip kontağı açtığımda aynalar açılıyor ve ayna altı aydınlatmaları devreye giriyor ancak ben zaten çoktan araca binmiş olduğum için ayna altı ışıklarının bir faydası kalmıyor.
  • Araçtan çıkıp kitlediğimde ise aynalar normal bir şekilde kitleniyor.

Acaba kontak değilde anahtardan neden olmuyordur ?

Adaptasyon kısmındaki Modus ayarım : By lock command via remote key seçili.

Midline Plusa özel bir durum olabilir mi ?

Teşekkürler.
Aracım 2014 highline fabrikasyon kumandadan açılıp kapanıyordu kendim bir iki kodlama yaptım ayna ile alakası olmayan sonra nasıl olduysa ayna açılıp kapanmadı forumlarda sonradan takılan aynaların kodlamasını yaptım sizin bahsettiğiniz şekilde kaldı düzeltemedim hala öyle duruyo dediğimiz gibi araca kumandadan açılmadığı için araca yaklaşırken ledler de yanmıyo öylece kaldı

Aracım 2014 highline fabrikasyon kumandadan açılıp kapanıyordu kendim bir iki kodlama yaptım ayna ile alakası olmayan sonra nasıl olduysa ayna açılıp kapanmadı forumlarda sonradan takılan aynaların kodlamasını yaptım sizin bahsettiğiniz şekilde kaldı düzeltemedim hala öyle duruyo dediğimiz gibi araca kumandadan açılmadığı için araca yaklaşırken ledler de yanmıyo öylece kaldı
Düzeltemediyseniz kablo ile bağanın ayarlayayım.

hocam sorunuzun cevabının bilmiyorum ama bence en mantıklı sistem sizin ki bende daha önce 2013 highline vardı sizin ki gibi kilitleyince aynalar katlanıyor ancak aracın kilidi açtığımda açılmıyordu kontağı çevirince açılıyordu aynalar bende bekliyordum tam açılmasını öyle marşa basıyordum şimdi 2018 7.5 highline var kumandadan aracı açınca aynalar açılıyor kilitleyince kapanıyor ama diyelim ki bişey unuttum araçta tekrar açıyorum tekrar kapatıyorum ayna bi açılıp bi kapanıyor 🙂 çok sorun değilse bence sizinki daha mantıklı ✅
hocam obd eleven varsa onun hazır uygulamalarında bu dediğiniz durum için kodlama var unutma işinden bende muzdariptim orda görünce yaptım . şimdi kontak açınca aynalar açılıyor.

hocam obd eleven varsa onun hazır uygulamalarında bu dediğiniz durum için kodlama var unutma işinden bende muzdariptim orda görünce yaptım . şimdi kontak açınca aynalar açılıyor.
hocam malesef obd eleven yok ki olsana kodlama işlerinden uzak bağlantıdan falan anlamıyorum yapmaya kalkarsam bozabilirim 😊 o yüzden daha az unutmaya çalışıyorum 😅

• Beğen
Tepkiler: sed

Geri
Üst Alt