Golf 7.5 araçta Katlanır aynalarım Kontakla beraber açılıyor kumandadan açılmıyor

uranusgrey_golf

Katılımcı Üye

İsim
Furkan
Merhabalar Forum,

Golf 7.5 midline plus aracıma katlanır ayna ve kapı modülleri retrofitini yaptık.

Ancak şöyle birşey fark ettik ;
  • Araca yaklaşırken anahtardan kilitleri açtığımda aynalarda hiçbir hareket olmuyor. Araca binip kontağı açtığımda aynalar açılıyor ve ayna altı aydınlatmaları devreye giriyor ancak ben zaten çoktan araca binmiş olduğum için ayna altı ışıklarının bir faydası kalmıyor.
  • Araçtan çıkıp kitlediğimde ise aynalar normal bir şekilde kitleniyor.

Acaba kontak değilde anahtardan neden olmuyordur ?

Adaptasyon kısmındaki Modus ayarım : By lock command via remote key seçili.

Midline Plusa özel bir durum olabilir mi ?

Teşekkürler.

Merhabalar Forum,

Golf 7.5 midline plus aracıma katlanır ayna ve kapı modülleri retrofitini yaptık.

Ancak şöyle birşey fark ettik ;
  • Araca yaklaşırken anahtardan kilitleri açtığımda aynalarda hiçbir hareket olmuyor. Araca binip kontağı açtığımda aynalar açılıyor ve ayna altı aydınlatmaları devreye giriyor ancak ben zaten çoktan araca binmiş olduğum için ayna altı ışıklarının bir faydası kalmıyor.
  • Araçtan çıkıp kitlediğimde ise aynalar normal bir şekilde kitleniyor.

Acaba kontak değilde anahtardan neden olmuyordur ?

Adaptasyon kısmındaki Modus ayarım : By lock command via remote key seçili.

Midline Plusa özel bir durum olabilir mi ?

Teşekkürler.
hocam sorunuzun cevabının bilmiyorum ama bence en mantıklı sistem sizin ki bende daha önce 2013 highline vardı sizin ki gibi kilitleyince aynalar katlanıyor ancak aracın kilidi açtığımda açılmıyordu kontağı çevirince açılıyordu aynalar bende bekliyordum tam açılmasını öyle marşa basıyordum şimdi 2018 7.5 highline var kumandadan aracı açınca aynalar açılıyor kilitleyince kapanıyor ama diyelim ki bişey unuttum araçta tekrar açıyorum tekrar kapatıyorum ayna bi açılıp bi kapanıyor 🙂 çok sorun değilse bence sizinki daha mantıklı ✅

hocam sorunuzun cevabının bilmiyorum ama bence en mantıklı sistem sizin ki bende daha önce 2013 highline vardı sizin ki gibi kilitleyince aynalar katlanıyor ancak aracın kilidi açtığımda açılmıyordu kontağı çevirince açılıyordu aynalar bende bekliyordum tam açılmasını öyle marşa basıyordum şimdi 2018 7.5 highline var kumandadan aracı açınca aynalar açılıyor kilitleyince kapanıyor ama diyelim ki bişey unuttum araçta tekrar açıyorum tekrar kapatıyorum ayna bi açılıp bi kapanıyor 🙂 çok sorun değilse bence sizinki daha mantıklı ✅
Evet bu hali mantıklı ancak bu seferde ayna altı aydınlatmasının hiçbir mantığı kalmıyor malesef :) Aslında nereden ayarlanabildiğini bilsem kafama göre eski-yeni haline getiririm ama sanırım parametreleri değiştirmeden olmuyor yani VCDS ile olacak bir kodlama değil gibi duruyor.

Peki acaba ayna altı ışıklar araç açıldığında yasın, aynalar kontağı açınca açılsın böyle bir şey yapılabilir mi acaba

Kontakla birlikte guc geliyor. Normalde anahtar komutuyla birlikte kapi modulune guc gelecek ki aynalar acilsin. Bu sekilde bi fikir yürüttüm. Anahtarla actiginda Kapi modulune guc gelmiyor senin asil sorun bu bence

Benim aracımda 2013 model midline kapı modülleriyle birlikte değişti sizdeki gibi değil bu durum kodlamayla değil kapı modülünün özelliğiyle alakalı diye biliyorum.

Sorunun cevabı parametre. Ama bence en makul olan çalışma şekli bu. Diğer türlü araçla sürüş yapmasak bile açılıp kapanıyor. Ömrünü yiyor sonuçta.

Sorunun cevabı parametre. Ama bence en makul olan çalışma şekli bu. Diğer türlü araçla sürüş yapmasak bile açılıp kapanıyor. Ömrünü yiyor sonuçta.
passata vagcom ile yapılıyor diye görüp duymuştum. Benzerini bizim araçlara uygulama şansımız olur mu abi sence açıkcası bende A3 teki gibi isterim.

Olabilir İlker abi ancak böyleykende ayna altı aydınlatmanın hiçbir anlamı kalmıyor. Ama şuan araçtan birşey alacağım zaman veya araca birşey koyup kitleyeceğim zaman aynalar bekliyor. Ne zamanki gerçekten süreceksem ve kontağı çevirirsem açıyor.

Ben aracın Midline Plus olmasıyla alakalı olabilir mi diye düşündüm ama tüm kodlamalar doğru 2 kez kontrol ettim. Kapı modülü parametreleri ile ilgili sanırım tamamen.

Kontakla birlikte guc geliyor. Normalde anahtar komutuyla birlikte kapi modulune guc gelecek ki aynalar acilsin. Bu sekilde bi fikir yürüttüm. Anahtarla actiginda Kapi modulune guc gelmiyor senin asil sorun bu bence
Senin araçta nasıldı Oğuz ? :)

Benim aracımda 2013 model midline kapı modülleriyle birlikte değişti sizdeki gibi değil bu durum kodlamayla değil kapı modülünün özelliğiyle alakalı diye biliyorum.
Peki sizin araçta kapı modülleri 5Q0 959 593E ve 592E mi takıldı ? Aynanızı ayarlarken joistik tuşları ters mi çalışıyor şuan ki durumda yoksa düzgün mü sağ-sol-yukarı-aşağı yönü ?

Senin araçta nasıldı Oğuz ? :)
Benimki orijinal nasilsa oyle Furkan. Zaten sonradan ekleme degil. Anahtarla aciliyor anahtarla kapaniyor. Ömür olayina takilmayin. Omrunu tamamlayacak diye kullanmayalim mi? 🙂 ayrica ben daha bu zamana kadar omrununu tamamlamış calismayan ayna gormedim.

@İlker34 un dedigine gore sorun parametreymiş. O diyorsa dogrudur. Parametreyle olmuyorsa da kapi modulleri degismesi gerekir.

Şu seçenek varmı bakarmısın, seçenek yoksa @İlker34 in dediği gibi parametredir.

[LO]_Funk Spiegelanklappung Modus:[VO]_by look command via remote control key

Bana da parametre yada kapı modülleri eski versiyon olabilir diye düşünüyorum. Normal şartlarda kendi aracımda da aynalar kapanınca ışıkları da kapanıyordu. Ben onu, aynalar kapandıktan sonrada uzun süre yanık kalması için kodlamıştım. Çok hoş oluyor. Ancak benimde aynalar kapı kilidini açıp kapatınca açılıp kapanıyor. Sizin açılış şekli mantıklı ama ayna altı ışığın yanması daha hoş olurdu.

Şu seçenek varmı bakarmısın, seçenek yoksa @İlker34 in dediği gibi parametredir.

[LO]_Funk Spiegelanklappung Modus:[VO]_by look command via remote control key
Evet bu seçenek bu şekilde. Bunu zaten diğeri yapınca aracı kitleyince katlamıyor kumandadan kitlemeye 2 saniye basılı tutunca kitliyor. O şekilde isteyenler bu ayarı By Convinience e çekebilirler.

Geri
Üst Alt