Golf 7 Klima Isıtmıyor Ve Ses Geliyor

hasanugr

Yeni Üye
İsim
Hasan
Araç
Volkswagen Golf 1.6 TDI BlueMotion Comfortline
Herkese Merhaba,

Göğüslük taraflarından bir yerden frene bastığımda veya kasisten vs geçtiğimde bir ses geliyor. Sanki oraya birşey düşmüşte yuvarlanıyor gibi.
Bu ses ile birlikte aracımın kliması ısıtmamaya başladı, bazen ses olmadığında neden sıcak hava geliyor ama bu seferde sadece sağdan geliyor ve yarı sıcak (ılık) geliyor.
Ayrıca her hava menfezinden eşit hava gelmiyor gibi.

Bu durumu sanayide bir ustaya gösterdim ama şansıma o gün ses yapmadı peteklerin temizlenmesi gerek diyerek gönderdi beni, ama direkt olarak bir işlem yaptırmadan önce durumu yaşayan birileri var mı? Çözüm öneriniz var mı danışmak istedim.

Durumu göstermek için 2 adet video çekip yükledim, aşağıya ekliyorum;

@hasanugr bunun için de golf 7 klima sıcak soğuk sorunu olarak aratınız. Sorun eşleşiyorsa çözüm başka şekilde olabilir.

Upvote 0
@ogzogz Sıcak soğuk sorunu hakkında videoları izledim ama hiç birisinde bu sesten bahsetmemişlerdi, ses kesildiğinde sıcak üflemesi garip geldi o yüzden.
Farklı bir noktası var gibi o yüzden buradan yardım almak istedim. 🤔

Upvote 0
@hasanugr ısı sorunu yoksa yönlendirme kapakçıkları çıkmış olabilir ya da dönmesini sağlayan dişli veya herhangi bir parçası.

Kaza olduğu için ve o kısımlar sökülüp takıldığını düşünürsek geçici onarım yapılmış veya geçici çözüm olarak tutturulmuş bir şeyler olabilir. Ya da tam oturtulmadan takıldıysa ondan da olabilir.
Galiba klima paneli sökülüp bakılmadan anlaşılamayacak.

Upvote 0
@hasanugr ısı sorunu yoksa yönlendirme kapakçıkları çıkmış olabilir ya da dönmesini sağlayan dişli veya herhangi bir parçası.

Kaza olduğu için ve o kısımlar sökülüp takıldığını düşünürsek geçici onarım yapılmış veya geçici çözüm olarak tutturulmuş bir şeyler olabilir. Ya da tam oturtulmadan takıldıysa ondan da olabilir.
Galiba klima paneli sökülüp bakılmadan anlaşılamayacak.
Sanırım bir iyi bir ustaya göstermeden çözülmeyecek, öğrenince buradan sorunu ve çözümü de anlatırım.

Upvote 0
Merhaba.
Dual klima araçlarda hangi taraftan sıcaklık gelmiyorsa; o tarafı kontrol eden flap motorunun end stoper i bozuk.
o ses flap motorunun dişliçarkından geliyor. konumunu bulamıyor. yoldan çıkmış. Konum direncinin içine giren gres yağından kaynaklanıyor. Konumu bulamayınca zayıf bırakılan end stoperin üzerinden atlıyor. dişli yuvasından çıkıyor.
Benim skoda octavia aracımın sağ tarafı geçen ay bozulmuştu. bu hafta kendim söküp tamir ettim. [email protected] mail üzerinden haberleşelim. sana anlatırır, yardımcı olurum. Ben Makine öğretmeniyim. bazı arızalar o kadar basit ki, ustalar bilmediği için tokatlamak için ellerinden geleni yapıyorlar malesef.

Ekli dosyalar

• 20220220_120116.jpg
    20220220_120116.jpg
    263.2 KB · Görüntüleme: 21
  • mir_20220219_192815.jpg
    mir_20220219_192815.jpg
    134.5 KB · Görüntüleme: 19
  • mir_20220219_195505.jpg
    mir_20220219_195505.jpg
    121.5 KB · Görüntüleme: 18
  • mir_20220219_222201.jpg
    mir_20220219_222201.jpg