Apple Carplay Kablo Bağlantısı Stabil Değil

ariza

Üye
İsim
ali rıza
Bildiğiniz üzere Golf8 araçlarımızda kablosuz carplay ne gariptir ki standart donanımda sunulmuyor, gerçi 2022 modellerde multimedya cihaz ve yazılım olarak güncellenecekmiş yeni araçlarda şikayetlerden dolayı. Tabii biz 2021 Golf sahiplerine sadece yazılım güncellemesi sunulacakmış diye duydum, bu konudada detay bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim. Benin tadımı kaçıran bugüne kadar pek olmamıştı ama bugün navi kullanmak için iphone cihazımı kablo ile araca bağladığımda tekrar tekrar kablosuna değince vs carplay bağlantısı koptu vs dedi ve cidden can sıktı. 600 bine satılan c hb bir araçta artık bi zahmet octaviada-leonda olan kablosuz carplay olmalıydı bence. Son olarakta bu avrupa Golf8 lerde standart sunulan kablosuz carplay destekli multimedya sistemi opsiyon olarak istetip taktırabilirmiyiz yetkili serviste, masrafı ne kadar olacaktır? Bilgisi olan arkadaşlar aydınlatsınlar lütfen.

Bir zimbirti satiyorum carlinkit 3.0 mevcut kablolu sistemi kablosuz cevirir baska bir artisi yok cihazin

1.500 tl

Upvote 0
sanırım bağlanması 30 saniye falan alıyormuş, oldukça uzun bence. Orijinal bir çözüm arıyorum, yinede teşekkürler.

Upvote 0
Bildiğiniz üzere Golf8 araçlarımızda kablosuz carplay ne gariptir ki standart donanımda sunulmuyor, gerçi 2022 modellerde multimedya cihaz ve yazılım olarak güncellenecekmiş yeni araçlarda şikayetlerden dolayı. Tabii biz 2021 Golf sahiplerine sadece yazılım güncellemesi sunulacakmış diye duydum, bu konudada detay bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim. Benin tadımı kaçıran bugüne kadar pek olmamıştı ama bugün navi kullanmak için iphone cihazımı kablo ile araca bağladığımda tekrar tekrar kablosuna değince vs carplay bağlantısı koptu vs dedi ve cidden can sıktı. 600 bine satılan c hb bir araçta artık bi zahmet octaviada-leonda olan kablosuz carplay olmalıydı bence. Son olarakta bu avrupa Golf8 lerde standart sunulan kablosuz carplay destekli multimedya sistemi opsiyon olarak istetip taktırabilirmiyiz yetkili serviste, masrafı ne kadar olacaktır? Bilgisi olan arkadaşlar aydınlatsınlar lütfen.

kablosuz carplay destekli multimedya için parça numarası temin edilebilirmi acaba…

Upvote 0
Hocam kablosuna deyince kopma varsa sizin kablonuzda sorun olma ihtimali daha yüksek değil mi?

Upvote 0
Hocam kablosuna deyince kopma varsa sizin kablonuzda sorun olma ihtimali daha yüksek değil mi?
sanmıyorum sıfır yeni kablo bağladım ondada kablo ile temas edince telefon lightning yada araç type c bağlantı uçları hafif oynuyor ondan kopma oluyor sanırım , yani bu tip hassasiyetler olduğundan bu kablo işi pek hoş değil.

Upvote 0
Benim aracta carplay yok. Sarj edebileyim aracta diye iki ucu type c kablo aldim sarj ederken surekli kopuyor. Bende kablodan diye supheleniyordum, su yaziyi gorene kadar.

Upvote 0
Güncelleme , bağlantı sorunu telefonun lightning bağlantısının pantolon cebinde pamukla dolmuş olmasından kaynaklanıyormuş, bir kürdan ile temizleyip bağladım hiç kopma olmadan kullanıyorum , kabloyu ne kadar oynatsam banamısın demiyor çok şükür.

Upvote 0
Günlerce carplay e bağlanamamıştım.yaklaşık 10 kadar kablo denedim,telefonumun kutusundan çıkan orjinal kablo dahil.

En son kardeşimin çin den aldığı kablo ile sorunsuz şak diye bağlandım.

Kablonuzu gözden geçirin derim..

Upvote 0
Bugün telefonumu kablo ile bağlayıp carplaye tıkladığımda lütfen bekleyiniz yazısı takılı kaldı carplay kullanamadım. Diğer menüler vs çalışıyor carpalye tekrar dönünce yine aynı. Aracı kapatıp kilitledim bekledim tekrar binip carplaye geldim yine lütfen bekleyiniz yazıyor kalıyor öyle. Aracım yaklaşık 6 ay önce alındı ve bu hatayi yeni verdi. Çok can sıkıcı bence wv acilen bir yazılım güncellemesi getirmeli bu multimedyaya, daha geçen ay sordurdum aracım için güncelleme yok dediler 2 yıldır piyasada olan bir araç için düzgün bir yazılım güncellemesi yayınlamak otomotiv devi bir firma için ne kadar zor olabilir acaba ???

Upvote 0

Geri
Üst Alt