Epc Işığı Yanıyor ve araç çalışmıyor

ibrahim42

Üye
İsim
İbrahim
Merhaba 2014 1.tsi aracım var bu sabah kontak çevirince epc ışığı yanık kaldı ve araç çalışmadı. Yakıtı hep shellden alıyorum birkaç hafta önce yakıt bitmek üzereyken almıştım sonrasında ertesi gün araç sarsıntılı çalışmıştı onla bağlantısı olabilir mi ? Veya akü olabilir mi ?

Son düzenleme:

Marş hiç basmıyorsa akünüz bitmiştir.En kısa yoldan takviye ile çalıştırmayı deneyiniz.

Upvote 0
akü ne zaman değişti kardeşim ilk aküyse değişim vakti gelmiş

Upvote 0
@ibrahim42 Benim 2016 1.2 arabamda EPC ışığı 1 kez yandı o da feribot kuyruğunda ilerken arabayı stop etmiştim ve sonrasında çalıştırınca EPC ışığı açık kalmıştı.Tekrar kontak kapatıp yeniden çalıştırdım ve ışık sönmüştü.
Medya ekranında da akü yüksek enerji ihtiyaci gibi bir yazı çıkmıştı.
Araba çalışmıyorsa ilk aküye bakılır bildiğim.Akü şans işi 2-3 yada 5-6 yılda gidebilir.

Upvote 0
Hocam eski sahibine sordum 2019 ekimde değiştirmiş. Varta 70 lik agm akü olarak değişmiş. Kaç senede değişir akü?
hocam akü 2019 da değişmiştir ancak üretim tarihi daha eski olabilir.
eğer servis ile fazla fiyat farkı yoksa, servisten zubizu indirimi ile almak daha iyi olabilir. (garanti anlamında)

Upvote 0
@ibrahim42 Benim 2016 1.2 arabamda EPC ışığı 1 kez yandı o da feribot kuyruğunda ilerken arabayı stop etmiştim ve sonrasında çalıştırınca EPC ışığı açık kalmıştı.Tekrar kontak kapatıp yeniden çalıştırdım ve ışık sönmüştü.
Medya ekranında da akü yüksek enerji ihtiyaci gibi bir yazı çıkmıştı.
Araba çalışmıyorsa ilk aküye bakılır bildiğim.Akü şans işi 2-3 yada 5-6 yılda gidebilir.
Anladım hocam, akşam tekrar bakarım teşekkürler.

Upvote 0
hocam akü 2019 da değişmiştir ancak üretim tarihi daha eski olabilir.
eğer servis ile fazla fiyat farkı yoksa, servisten zubizu indirimi ile almak daha iyi olabilir. (garanti anlamında)
Evet o duruma da bakacağım hocam teşekkür ederim.

Upvote 0
Akü durumu %80 çıktı çok ilginç araç hâla çalışmıyor.

Ekli dosyalar

• 20220302_180805.jpg
    20220302_180805.jpg
    122.4 KB · Görüntüleme: 22
Upvote 0

Geri
Üst Alt