Golf 7.5 Sağ Arkadan Gelen Ses

kayaferdi

Yeni Üye
İsim
Ferdi
Arkadaşlar araçta uzunca bir süredir düşük hızlarda veya kasisli yollarda giderken sağ arka taraftan gelen bir ses duyuyorum. Arka tarafta bir şey sallanıyor veya lastiklerin olduğu yerde sürtünme sesi gibi hafif bir ses geliyor. Müzik açınca duyulmuyor, dikkatli dinlemek lazım. Servise gösterdim, alt takımlarda sorun yok dediler ama sesi duyuyorum ve rahatsız ediyor. Başına gelen var mıdır, kronik bir şey mi danışmak istedim.

Hocam bu şekilde kimse ne olduğunu anlayamaz ki burada! Geçen hafta tam dediğiniz gibi bir ses geliyordu benden de meğerse arkada çocuk koltuğunun ipi vuruyormuş sağa sola.
Üst pandizotun iplerini kontrol edin. Veya orta koltuğun bagaja erişimini sağlayan açılır kolluğu içine bakın birşeyler koymuş olabilirsiniz.
Buradan anca tahmin yürütebiliriz. Veya acaba tekerlek mi sürtüyor davlumbaza?

Upvote 0
Balata diskin çeperine sürtüyor olabilir.frene basınca gidiyorsa sorunun kaynağı budur
frene basınca geçmiyor, sürekli belirli zamanlarda duyuyorum. Acaba sizlerde de var mı diye merak ettim, daha önce golf 7 1.2 comfort kullandım ama ses yoktu, şimdi 1.4 tsi highline. acaba bağımsız süspansiyonun etkisi mi bilemedim.

Upvote 0
Hocam bu şekilde kimse ne olduğunu anlayamaz ki burada! Geçen hafta tam dediğiniz gibi bir ses geliyordu benden de meğerse arkada çocuk koltuğunun ipi vuruyormuş sağa sola.
Üst pandizotun iplerini kontrol edin. Veya orta koltuğun bagaja erişimini sağlayan açılır kolluğu içine bakın birşeyler koymuş olabilirsiniz.
Buradan anca tahmin yürütebiliriz. Veya acaba tekerlek mi sürtüyor davlumbaza?
hocam denedim, ses yapabilecek şeyleri çıkardım, koltuklara baktım nafile. Vw kronik sorunu alt takımdan kasislerden geçerken gacır gucur ses gelir, özellikle kış aylarında artar. Heralde böyle birşey, yağlamak mı gerekiyor tekrar bir göstermek lazım.

Upvote 0
Hocam arka koltukta biri otururken de bu ses geliyor mu ona bakabilir misin eğer kesiliyorsa arka koltuğun katlanma kilit mekanizmasından geliyor olabilir. Eğer öyle ise U şeklindeki metale elektrik bandı ile sararsan geçme ihtimali yüksek.

Upvote 0
Hocam arka koltukta biri otururken de bu ses geliyor mu ona bakabilir misin eğer kesiliyorsa arka koltuğun katlanma kilit mekanizmasından geliyor olabilir. Eğer öyle ise U şeklindeki metale elektrik bandı ile sararsan geçme ihtimali yüksek.
Arka koltukta oturan varken de geliyor hocam, artık bıraktım dinlemeyi, kış vs bir geçsin alt takımı bir yağlatmakta fayda var.

Upvote 0
Aşağıdaki konular da yardımcı olabilir.

https://www.golftutkusu.com/topic/13165-golf-arka-taraftan-gelen-ses-coezuemue/

https://www.golftutkusu.com/topic/12911-imdaaat-tikirti/page/6

bir de bagaj kapağında sağ ve solunda birer plastik takoz/tampon var. Onlar da eskimiş olabilir. Bir tur uç kısmındaki plastik kısmı çevirin. Kapak ses yapıyorsa ona çözüm olabilir.

Bagaj tabanında bulunan kademe tahtasını çıkararak da deneyiniz. Bir kısmı havada halıp titreşimde ses yapabilir. Ek olarak bagaj yan gözlerin plastik parçalarını da yerinden çıkarıp ses yapıp yapmadığını kontrol edebilirsiniz. Üstteki pandizot da aynı şekilde..

Son düzenleme:
Upvote 0
Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için bir deneyeyim.

Upvote 0
bir de bagaj kapağında sağ ve solunda birer plastik takoz/tampon var. Onlar da eskimiş olabilir. Bir tur uç kısmındaki plastik kısmı çevirin. Kapak ses yapıyorsa ona çözüm olabilir.
bunu tam gözümde canlandıramadım., Tam olarak neresi oluyor acaba hocam.? Takoz/tampon olayını

Upvote 0

bunu tam gözümde canlandıramadım., Tam olarak neresi oluyor acaba hocam.? Takoz/tampon olayını
Bagaj kapağında sağda ve solda.
Kapak açınca görünüyor.
Bagaj amortisörünün, bagaj kapağı tarafının yakınında.

Son düzenleme:
Upvote 0

Geri
Üst Alt