Discover Pro HARMAN mib1 amfisiz Subwoofer bağlama.

biraderinizin aracında beats ses sistemi mevcut ozaman.Peki subwoofer olarak bakacak olursanız sizin sub ile arasında fark var mı yani formentor da yeterli geliyor mu acaba ?Yada biraz daha profesyonel aktif bir stepne içi sub tercih edeceğim.Çalıştığım samimi arkadaşımda olan firma ön kapılara gladen kullandıklarında sub ihtiyacı olmadığını önlerin 20 cm olduğundan bas ihtiyacını da karşıladığını söylemişti.
Formentor'da garip bir şekilde stepne içi subwoofer neredeyse hissedilmiyor,yani varlığını bilmesem sanki orada bas yokmuş gibi geliyor.Ama ses genel olarak tatminkar.Arkadaşınız bu 20cm kapı hoparlörü tavsiyesinde bence haklı olabilir,denemekte fayda var.Tatmin etmezse ozaman stepne içi alternatif arayışlarına girersiniz.Ama kapı hoparlörlerini iyileştirirken izolasyon olayınıda atlamayın,zira yapmazsanız rahatsız edici trim sesleri gelebilir.İzolasyon malzemesinide mümkün olduğunca kaliteli olmasını tercih edin,Focal,CTK vs gibi.

Discover media mib1 de sub cikisi cok büyük ihtimalle yoktur. Harman mib1 unite olsa olurdu. Ufak bi kodlamayla açılıyor. Ama sizin unitede bu cok zor görünüyor.
arkadastaki zaten harman unite
Arkadaşlar bir konuda yardıma ihtiyacım var,bennim Discover PRO HARMAN- mib1 ünitem var

arkadastaki zaten harman unite
Arkadaşlar bir konuda yardıma ihtiyacım var,bennim Discover PRO HARMAN- mib1 ünitem var
Farkettiyseniz arkadaş sonradan ilk mesajı duzenlemiş. Altinda da konusmusuz ayni paydada buluşmuşuz. Yani bu yazdiginizin suan bi onemi yok.

Formentor'da garip bir şekilde stepne içi subwoofer neredeyse hissedilmiyor,yani varlığını bilmesem sanki orada bas yokmuş gibi geliyor.Ama ses genel olarak tatminkar.Arkadaşınız bu 20cm kapı hoparlörü tavsiyesinde bence haklı olabilir,denemekte fayda var.Tatmin etmezse ozaman stepne içi alternatif arayışlarına girersiniz.Ama kapı hoparlörlerini iyileştirirken izolasyon olayınıda atlamayın,zira yapmazsanız rahatsız edici trim sesleri gelebilir.İzolasyon malzemesinide mümkün olduğunca kaliteli olmasını tercih edin,Focal,CTK vs gibi.
bir paket ctk aldım kenarda duruyor boş vakitlerimde önce stepne havuzunu kapılar sökülünce de kapı içlerini yapacağım.Trimler için yalıtım süngeri de aldım db firmasından.Aracı uzun süreli kullanırsam yalıtım işini ufak ufak yapacağım.Stepne havuzu içi çıplaktı golflerdeki gibi halı koymamışlar onu denk gelince taktım en azından çıplak görünmüyor açınca.

Ekli dosyalar

• IMG_4509.jpeg
    IMG_4509.jpeg
    959 KB · Görüntüleme: 26
Arkadaşlar bir konuda yardıma ihtiyacım var,bennim Discover PRO HARMAN- mib1 ünitem var,buna bagaja stepne içine konan subwoofer bağlamayı düşünüyorum,hatta birtane aldım gibi:Audi Soud subwofer'i,tek bobin 4 OHM 35wat rms
Şimdi bunu benim media'ya nasıl bağlayacağım,bir fikri olan varmı?Bir arkadaş sub çıkışı var dedi Discover Pro media'larda,varsa sokette hangi kablolar,sub çıkıçı sonradan VCDS'ilemi aktif ediliyor Seatsound'taki gibi,yoksa zaten aktifmi,lütfen konuya hakim olanlar tercrubelerini paylaşırsa sevinirim.İyi forumlar
Boyle bir cevirici kullaniyorum alpine sw815 kullaniyorum ekteki şema da isinize yarayabilir

Ekli dosyalar

• IMG_4509.jpeg
    IMG_4509.jpeg
    959 KB · Görüntüleme: 14
Hocam merhaba,konu benim konum olmasına rağmen sizin bu yazdığınızı kaçırmışım ne hikmetse.Evet aynen yazdığınız gibi yaptım sizin bu cevabınızı okumadan ve oldu,yani şuan bagajımda aynı Seat Sound'taki gibi sadece LOW yani bas frekansı çalan bir Subwooferim var.Seat forumundan soketin üstündeki 9 ve 13 nolu pinlerin Subwoofer + ve - pinleri olduğunu öğrendim,pinleri bulup sokete çaktım.Birtane Audi Sound stepne orjinal Subwoofer'i buldum,Seat sound'takinin aynısı ve aynı değerlere sahip,çok gerekli değildi ama birtanede orjinal 18 inç ince stepne buldum tam orjinali gibi olsun diye.Geriye birtek Subwoofer çıkışlarını aktif etmek kaldı.Kime sorsam Harman Mib1'de daha önce yapmadığını ve nasıl yapılacağını bilmediğini söylüyordu,ama yalan yok getir aracı deneme yapalım diyen çok oldu.Bu Harman Mib1 çıktıktan sonra fazla zaman geçmeden ve çok fazla kurcalanmadan Mib2 çıktığı için cihazla ilgili pek fazla bilgi yok malesef yabancı forumlarda dahil.Çeşitli bilgilere ulaştım,oluyor diyenler oldu,orjinal lisanslı VCP'ile olur diyenler oldu vs ama net şöyle adım adım nasıl yapıldığına dair hiçbir bilgiye ulaşamadım.En son orjinal VCP'ile yabancıların tarif ettiği gibi yapalım dedik ama söyledikleri gibi VCP sisteminde Mib1'e uygun Dataset yoktu.Geriye birtek seçenek kalıyordu,cihaza Seat Sound parametresi atmak,bu Mib2'de işe yaradığı biliniyordu ama Mib1'de yapana denk gelmedim,en azından daha önce yapan olmuş olsa bile böyle bir bilgi yoktu net'te.Ve mutlu son,Seat Sound parametresi atınca menüye SUBWOOFER CONTROL geldi ve çıkışlar bas frekansı verdi,ayriyetten 6 sıra ekolayzer geldi.Ben orjinal mediadan sonra bu cihaza geçince Cihaz-Hoparlör uyumsuzluğu söz konusuydu,yani bana göre bu cihazın çıkışları benim orjinal hoparlörlere göre güçlü geliyordu ve son seslerde distorsiyonlar oluyordu bazı şarkılarda.Şimdi bu parametreyi atınca herşey normale döndü,artık son seslerde bozulma olmuyor,ve kulaklarım beni yanıltmıyorsa cihaz aktif gibi çalıyor şuan,yani Şoför koltuğu odaklı.Arkadanda tatlı bas sesleriyle premium ses sistemine yakın bir müzik var şuan araçta.Ben Seat Sound'uda dinledim beimki sanki bir tık sönük kalıyor ona göre çünkü şuan çıkışları aktif olmasına rağmen CENTER hoparlör yok araçta,zira GOLF 7'de bunu takacak yerde yok,ayrıca Seat Sound'un kapı hoparlör çapları 20cm,Golf 7'de 16cm.Ama özetlersek,işlem genel olarak başarılı ve yapmaya değer!
Çok sevindim beklediğin neticeye ulaşabildiğine.
Ben elimdeki stepne içi sub’u satılığa koydum fakat bu durumda vazgeçebilirim.
Seat sound parametresini kim yükledi? Ve evet vcp şart diye biliyorum bende.
Aslında seat sound ile arasındaki sesteki eksiklik farkının cevabını kendin de vermişsin,kapı hoparlörlerinin çap farkının sese ciddi etkisi ve farkı var.benim aracım tiguan ve benim de ön kapılarım 20cm,neredeyse sub aratmıyor.ve evet,seat sound daki center hoparlör kulakta sesi farkettiriyor.(tiguanlarda da dynaudio sistemlerin center hoparlörü var ben de eklesem mi diye düşünmüyor değilim)

Çok sevindim beklediğin neticeye ulaşabildiğine.
Ben elimdeki stepne içi sub’u satılığa koydum fakat bu durumda vazgeçebilirim.
Seat sound parametresini kim yükledi? Ve evet vcp şart diye biliyorum bende.
Aslında seat sound ile arasındaki sesteki eksiklik farkının cevabını kendin de vermişsin,kapı hoparlörlerinin çap farkının sese ciddi etkisi ve farkı var.benim aracım tiguan ve benim de ön kapılarım 20cm,neredeyse sub aratmıyor.ve evet,seat sound daki center hoparlör kulakta sesi farkettiriyor.(tiguanlarda da dynaudio sistemlerin center hoparlörü var ben de eklesem mi diye düşünmüyor değilim)
Parametre'yi Beylikdüzü Custom Auto'da attırdım.Senin imkanlar bende olsa,yani kapı hoparlörü 20cm,Center hoparlör yeride var,şuana kadar 50 kere yaptırmıştım😀Bunu değerlendir bence👍

Parametre'yi Beylikdüzü Custom Auto'da attırdım.Senin imkanlar bende olsa,yani kapı hoparlörü 20cm,Center hoparlör yeride var,şuana kadar 50 kere yaptırmıştım😀Bunu değerlendir bence👍
Parametre için ücret ne verdin öğrenebilir miyim?
Şeytan dürtüyor zaten yapma,gaza getirip bi masraf daha çıkarttırma,satmaktan vazgeçmek üzereyim şu an 😂

Parametre için ücret ne verdin öğrenebilir miyim?
Şeytan dürtüyor zaten yapma,gaza getirip bi masraf daha çıkarttırma,satmaktan vazgeçmek üzereyim şu an 😂
Custom Auto'da Mevlüt bey var,baya ilgili bir arkadaş,işlem sonrası ücret almak istemedi sağolsun,olmaz dedim 200tl'yi ısrarım üzerine aldı,yalan yok bu işi kafaya okadar takmıştımki 500 dese verirdim yani😀Satma hocam hazır bass'ı,tak kullan araba şenlensin😂

Custom Auto'da Mevlüt bey var,baya ilgili bir arkadaş,işlem sonrası ücret almak istemedi sağolsun,olmaz dedim 200tl'yi ısrarım üzerine aldı,yalan yok bu işi kafaya okadar takmıştımki 500 dese verirdim yani😀Satma hocam hazır bass'ı,tak kullan araba şenlensin😂
Tekirdağdayım ben,bayramdan sonra beylikdüzü ne geliş planı yapayım o zaman 😁 teşekkür ederim

Mevlut usta adamdir bu gün ordaydim benim Discovery medya uniteme de parametre atti sonrasinda komple mib2.5 set,hayalet ve geri görüş yaptik çok titiz ve duzenli calisir

Geri
Üst Alt