Discover Pro HARMAN mib1 amfisiz Subwoofer bağlama.

Turhan

Üye
İsim
Turhan Atasoy
Araç
Golf 1.4 TSI-BMT 125 Highline 2015
Arkadaşlar bir konuda yardıma ihtiyacım var,bennim Discover PRO HARMAN- mib1 ünitem var,buna bagaja stepne içine konan subwoofer bağlamayı düşünüyorum,hatta birtane aldım gibi:Audi Soud subwofer'i,tek bobin 4 OHM 35wat rms
Şimdi bunu benim media'ya nasıl bağlayacağım,bir fikri olan varmı?Bir arkadaş sub çıkışı var dedi Discover Pro media'larda,varsa sokette hangi kablolar,sub çıkıçı sonradan VCDS'ilemi aktif ediliyor Seatsound'taki gibi,yoksa zaten aktifmi,lütfen konuya hakim olanlar tercrubelerini paylaşırsa sevinirim.İyi forumlar

Son düzenleme:

Discover media mib1 de sub cikisi cok büyük ihtimalle yoktur. Harman mib1 unite olsa olurdu. Ufak bi kodlamayla açılıyor. Ama sizin unitede bu cok zor görünüyor.

Discover media mib1 de sub cikisi cok büyük ihtimalle yoktur. Harman mib1 unite olsa olurdu. Ufak bi kodlamayla açılıyor. Ama sizin unitede bu cok zor görünüyor.
E tamam işte,Harman mib1 benim ünite.Ben bu media olayını bir türlü çözemedim.Ben tüm Harman üniteler Discover oluyor diye biliyordum,öyle değilmiş galiba,beni aydınlatırmısımız rica etsem😀

E tamam işte,Harman mib1 benim ünite.Ben bu media olayını bir türlü çözemedim.Ben tüm Harman üniteler Discover oluyor diye biliyordum,öyle değilmiş galiba,beni aydınlatırmısımız rica etsem😀
Harman olanlar discover pro olarak geciyor. Discover media denilenler harman degil. Sd kartli navigasyonu olan uniteler.
Sizin duruma gelecek olursak; sub cikisi vardir. Aktif etmek icin vcp ile parametre yuklenip kodlanmasi gerekir diye biliyorum.

Merhaba ,
Discover Pro ya direk subwoofer baglayabiliyormuyuz ben doğru anladım dimi ?

Ünitenizin ana giriş soketini çıkartın,düzgün bir oto teypçiden orjinal soketteki pin lerden 2 tane tedarik edin.
Soketin arkasındaki 9 numaralı pin bas’ın + sı,
13 numaralı pin bas’ın - kutbudur.
Montajı yaptıktan sonra forumdaşlardan bulunduğunuz şehirde bu işi profesyonel yapan birine seat sound parametresi yazdırın.

Merhaba ,
Subwoofer dan kasıt, stepne içine konan dynaudio,bose,audi sound,seat sound gibi ürünler ise, evet doğru anlamışsınız.
Ama normal bir subwoofer kastettiyseniz yanlış anlamışsınız ;)

Subwoofer dan kasıt, stepne içine konan dynaudio,bose,audi sound,seat sound gibi ürünler ise, evet doğru anlamışsınız.
Ama normal bir subwoofer kastettiyseniz yanlış anlamışsınız ;)
Ewt stepne içine konanı kast ettim ama benim aracım Golf 8 ondada seat sound parametresi işlermi ve Amfiye gerek kalmadan sub baglanabilir mi ?

Strpne içi konan sub lar zaten oem ünite ile çalıştığından,ayrıca anfiye ihtiyacınız olmaz.
Ünitenin ise parça kodundan,kodlamacı arkadaşlar verir parametre cevabını

Ünitenizin ana giriş soketini çıkartın,düzgün bir oto teypçiden orjinal soketteki pin lerden 2 tane tedarik edin.
Soketin arkasındaki 9 numaralı pin bas’ın + sı,
13 numaralı pin bas’ın - kutbudur.
Montajı yaptıktan sonra forumdaşlardan bulunduğunuz şehirde bu işi profesyonel yapan birine seat sound parametresi yazdırın.
Hocam merhaba,konu benim konum olmasına rağmen sizin bu yazdığınızı kaçırmışım ne hikmetse.Evet aynen yazdığınız gibi yaptım sizin bu cevabınızı okumadan ve oldu,yani şuan bagajımda aynı Seat Sound'taki gibi sadece LOW yani bas frekansı çalan bir Subwooferim var.Seat forumundan soketin üstündeki 9 ve 13 nolu pinlerin Subwoofer + ve - pinleri olduğunu öğrendim,pinleri bulup sokete çaktım.Birtane Audi Sound stepne orjinal Subwoofer'i buldum,Seat sound'takinin aynısı ve aynı değerlere sahip,çok gerekli değildi ama birtanede orjinal 18 inç ince stepne buldum tam orjinali gibi olsun diye.Geriye birtek Subwoofer çıkışlarını aktif etmek kaldı.Kime sorsam Harman Mib1'de daha önce yapmadığını ve nasıl yapılacağını bilmediğini söylüyordu,ama yalan yok getir aracı deneme yapalım diyen çok oldu.Bu Harman Mib1 çıktıktan sonra fazla zaman geçmeden ve çok fazla kurcalanmadan Mib2 çıktığı için cihazla ilgili pek fazla bilgi yok malesef yabancı forumlarda dahil.Çeşitli bilgilere ulaştım,oluyor diyenler oldu,orjinal lisanslı VCP'ile olur diyenler oldu vs ama net şöyle adım adım nasıl yapıldığına dair hiçbir bilgiye ulaşamadım.En son orjinal VCP'ile yabancıların tarif ettiği gibi yapalım dedik ama söyledikleri gibi VCP sisteminde Mib1'e uygun Dataset yoktu.Geriye birtek seçenek kalıyordu,cihaza Seat Sound parametresi atmak,bu Mib2'de işe yaradığı biliniyordu ama Mib1'de yapana denk gelmedim,en azından daha önce yapan olmuş olsa bile böyle bir bilgi yoktu net'te.Ve mutlu son,Seat Sound parametresi atınca menüye SUBWOOFER CONTROL geldi ve çıkışlar bas frekansı verdi,ayriyetten 6 sıra ekolayzer geldi.Ben orjinal mediadan sonra bu cihaza geçince Cihaz-Hoparlör uyumsuzluğu söz konusuydu,yani bana göre bu cihazın çıkışları benim orjinal hoparlörlere göre güçlü geliyordu ve son seslerde distorsiyonlar oluyordu bazı şarkılarda.Şimdi bu parametreyi atınca herşey normale döndü,artık son seslerde bozulma olmuyor,ve kulaklarım beni yanıltmıyorsa cihaz aktif gibi çalıyor şuan,yani Şoför koltuğu odaklı.Arkadanda tatlı bas sesleriyle premium ses sistemine yakın bir müzik var şuan araçta.Ben Seat Sound'uda dinledim beimki sanki bir tık sönük kalıyor ona göre çünkü şuan çıkışları aktif olmasına rağmen CENTER hoparlör yok araçta,zira GOLF 7'de bunu takacak yerde yok,ayrıca Seat Sound'un kapı hoparlör çapları 20cm,Golf 7'de 16cm.Ama özetlersek,işlem genel olarak başarılı ve yapmaya değer!

Merhaba ,
Evet ünite soketine 9 ve 13 nolu pinler eklenip Subwoofer için + ve - çıkışlar elde ediliyor,cihazada Seat sound parametresi atılarak çıkışlar aktif ediliyor ve audio seting menüsüne Subwoofer control ayarı geliyor.Fakat burada önemli bir nokta var kaçırılmaması gereken,Subwoofer takılıyor dediysek her subwoofer değil tabi.Bulabilirseniz Seat sound'unki ve Audi Sound'unki oluyor,ikiside aynı değerlere sahip çünkü.Yani 4 ohm tek bobin hoparlör ve 35 wat rms(Bu değerleri karşılayan herhangi bir başka subwooferde olabilir)çünkü teybin çıkışı öyle ahım şahım bir güç üretmiyor.

Güle güle kullanın.Bende daha önce mib2.5 discover pro ile bir süre seat sound bas kullanmıştım.Biz parametre atınca ekolayzer ayarları kayık olmuştu ekranda.Subwoofer diye de gözükmüyordu hertz rakamlar gözüküyordu.Sonra tatmin etmeyince önce swe815 aktif sub ve ses sistemi sonra da audison apbx10as2 kullandım.Ya bu aracıma da onu bağlatıp mosconi gladen dsp amfim ve kapılara komponentlerle komple girişeceğim yada sadece stepne içi bir sub bağlayıp devam edeceğim.Acaba benim formentorda harici stepne içi sub ve parametre çalışır mı?

Güle güle kullanın.Bende daha önce mib2.5 discover pro ile bir süre seat sound bas kullanmıştım.Biz parametre atınca ekolayzer ayarları kayık olmuştu ekranda.Subwoofer diye de gözükmüyordu hertz rakamlar gözüküyordu.Sonra tatmin etmeyince önce swe815 aktif sub ve ses sistemi sonra da audison apbx10as2 kullandım.Ya bu aracıma da onu bağlatıp mosconi gladen dsp amfim ve kapılara komponentlerle komple girişeceğim yada sadece stepne içi bir sub bağlayıp devam edeceğim.Acaba benim formentorda harici stepne içi sub ve parametre çalışır mı?
Teşekkür ederim,bende herşey normal yani Ecolayzer'de Subwoofer control'de düzgün çıkıyor.Ses sistemi işi zor iş,yani arabanın heryeri mıncıklanıyor,izolasyonuydu vs,ben önceki araçlarımda yaptım baya bir iyeleştirmeler,bazen kaş yapayım derken göz çıkarabiliyorsun.Neyseki sizin tercihleriniz hep kaliteli cihazlar yönünde olmuş,yani burada konusu açılmışken söyleyelim bari Audison,Focal,Gladen,Mosconi,Hertz,Helix,Morel öyle kolay kolay üzecek markalar değil,hele bir tık üst seviyesi tercih edilirse tadından yenmez.Formentor olayına gelirsekte,benim biraderin'de Cupra Formentor'u var ve orjinalinde stepne içi subwoofer'i mevcut,buradan yola çıkarak sizinkindede kesin olur kanatindeyim

Teşekkür ederim,bende herşey normal yani Ecolayzer'de Subwoofer control'de düzgün çıkıyor.Ses sistemi işi zor iş,yani arabanın heryeri mıncıklanıyor,izolasyonuydu vs,ben önceki araçlarımda yaptım baya bir iyeleştirmeler,bazen kaş yapayım derken göz çıkarabiliyorsun.Neyseki sizin tercihleriniz hep kaliteli cihazlar yönünde olmuş,yani burada konusu açılmışken söyleyelim bari Audison,Focal,Gladen,Mosconi,Hertz,Helix,Morel öyle kolay kolay üzecek markalar değil,hele bir tık üst seviyesi tercih edilirse tadından yenmez.Formentor olayına gelirsekte,benim biraderin'de Cupra Formentor'u var ve orjinalinde stepne içi subwoofer'i mevcut,buradan yola çıkarak sizinkindede kesin olur kanatindeyim
biraderinizin aracında beats ses sistemi mevcut ozaman.Peki subwoofer olarak bakacak olursanız sizin sub ile arasında fark var mı yani formentor da yeterli geliyor mu acaba ?Yada biraz daha profesyonel aktif bir stepne içi sub tercih edeceğim.Çalıştığım samimi arkadaşımda olan firma ön kapılara gladen kullandıklarında sub ihtiyacı olmadığını önlerin 20 cm olduğundan bas ihtiyacını da karşıladığını söylemişti.

Geri
Üst Alt