Zenec ze2024M

Salih_Sayin

Katılımcı Üye

İsim
Salih
     Bundan yaklasik 1 ay once golf 7 comfortline aracima muzik calma disinda hic bir ise yaramayan  5 inclik medyayi sokturerek zenec firmasinin golf 7 icin urettigi ZENEC ZE2024M cihazini taktirdim. Cihazin goruntusu , arac torpidosuna uyumu , malzeme kalitesi, kullanisi beni memnun etti.  Cihazin oncelikli olarak gen ozelliklerini yazacak olursak.            

BLUETOOTH :  Uzerinde bluetooth krali diyebilecegimiz taninmis bi marka olan parrot marka bluetooth var. Telefonu cihazla eslestirdikten sonra tekrar eslestirmek gerekmiyor. Araca tekrar binildiginde telefonu otomatik taniyor. Gelen aramalar, giden aramalar cihazda gorunuyor. Rehberiniz cihazda gorunuyor.6 tane favori numara cihaza kaydede biliyorsunuz ve favoriler icin ayrica bi menu var. 5 farkli telefonu eslestirebiliyorsun. A2DP idi sanirim ozelligi ile bluetooth uzerinden muzik dinleyebiliyorsunuz. Ses de herhangi bir bozulma olmuyor. Konusma esnasinda karsidakinin sesini cok net duyuyorsunuz ve sesiniz karsiya cok net gidiyor (gidiyormus).Bluetooth ile ilgili aklima gelenler bunlar.                        

USB , MUZIK , SES KALITESI VB..      Cihazin iphone baglantisi ve 4 tane usb girisi var. Usb uzerinden muzik dinleyip uygun formattaki filmleri izleyebiliyorsunuz. Ses kalitesi 5 inclik cihazima gore daha iyi . Ekolayzir modunde secenekler cok fazla.10 tane vardir sanirim. Ayrica kullanici secenekli bir modu var.Usb uzerinden telefon sarj edilebiliyor.                                            

EKRAN BUYUKLUGU, COZUNURLUGU: Ekran 7 inc buyuklugunde ve ekran cozunurlugu 5 inclige gore cok cok daha iyi. Ekran cozunurlugunde begenmedigim tek yer car menusu.Biraz soluk gibi cikiyor car menusu. Iki farkli arka plan rengi var .Beyaz ve Siyah diye. Kendiniz herhangi birini secebileceginiz gibi bunu otomatik gece gunduz modu diye cihazda ayarlayabiliyor. Gunduz beyaz gece siyah diye.        

NAVIGASYON : Navigasyon oldukca kullanisli. Bulamadigi yer yok gibi. Onemli yerler diye bir menu var ve gercekten kullanisli .ornegin civarda lokonta vb yer ara diyorsun buluyor. Hastane ara diyorsun buluyor. Yer bulma oldukca hizla . Naviextra diye bi siteden harita guncelleme mevcut. Guzergah kayit ozelligi var. Gittiginiz yolu kaydediyor. En yuksek hiziniz kaydediyor. Ortalama hizinizi kaydediyor.navigasyonuda oldukca iyi.                                                            

CAR MENUSU VE ARAC AYARLARI :  cihazda sikintilar yasadigim tek yer burasi. Bunu icin zenec turkiye ile iletisime gectim . Sorunlari cozmeye calisiyorlar. Cihazla gelen canbus kutusunun eski oldugunu  zenec isvicre soylemis ve yenisini gonderiyolar.yasadigim sikintilar ise soyle: radyo telefon bilgiletini MFA da gosterecegi cihaz ozellikleri arasinda yaziyor ama gostermiyor. Kamera ile ops nin ayni ekranda goruntu verecegi yaziyor ve menuleri var ancak ayni ekranda goruntu vermiyor. Ops de herhangi bi sorun yok ayni calisiyor.  Lastik ariza isigini cihaz uzerinden ayarla dememize ragmen ariza lambasini sondurmuyor ayarlamiyor. Bunlar disinda cihaz super.

Sormak istediginiz seyler olursa elimden gelen yardimi yaparim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
     Bundan yaklasik 1 ay once golf 7 comfortline aracima muzik calma disinda hic bir ise yaramayan  5 inclik medyayi sokturerek zenec firmasinin golf 7 icin urettigi ZENEC ZE2024M cihazini taktirdim. Cihazin goruntusu , arac torpidosuna uyumu , malzeme kalitesi, kullanisi beni memnun etti.  Cihazin oncelikli olarak gen ozelliklerini yazacak olursak.             BLUETOOTH :  Uzerinde bluetooth krali diyebilecegimiz taninmis bi marka olan parrot marka bluetooth var. Telefonu cihazla eslestirdikten sonra tekrar eslestirmek gerekmiyor. Araca tekrar binildiginde telefonu otomatik taniyor. Gelen aramalar, giden aramalar cihazda gorunuyor. Rehberiniz cihazda gorunuyor.6 tane favori numara cihaza kaydede biliyorsunuz ve favoriler icin ayrica bi menu var. 5 farkli telefonu eslestirebiliyorsun. A2DP idi sanirim ozelligi ile bluetooth uzerinden muzik dinleyebiliyorsunuz. Ses de herhangi bir bozulma olmuyor. Konusma esnasinda karsidakinin sesini cok net duyuyorsunuz ve sesiniz karsiya cok net gidiyor (gidiyormus).Bluetooth ile ilgili aklima gelenler bunlar.                        USB , MUZIK , SES KALITESI VB..      Cihazin iphone baglantisi ve 4 tane usb girisi var. Usb uzerinden muzik dinleyip uygun formattaki filmleri izleyebiliyorsunuz. Ses kalitesi 5 inclik cihazima gore daha iyi . Ekolayzir modunde secenekler cok fazla.10 tane vardir sanirim. Ayrica kullanici secenekli bir modu var.Usb uzerinden telefon sarj edilebiliyor.                                             EKRAN BUYUKLUGU, COZUNURLUGU: Ekran 7 inc buyuklugunde ve ekran cozunurlugu 5 inclige gore cok cok daha iyi. Ekran cozunurlugunde begenmedigim tek yer car menusu.Biraz soluk gibi cikiyor car menusu. Iki farkli arka plan rengi var .Beyaz ve Siyah diye. Kendiniz herhangi birini secebileceginiz gibi bunu otomatik gece gunduz modu diye cihazda ayarlayabiliyor. Gunduz beyaz gece siyah diye.          NAVIGASYON : Navigasyon oldukca kullanisli. Bulamadigi yer yok gibi. Onemli yerler diye bir menu var ve gercekten kullanisli .ornegin civarda lokonta vb yer ara diyorsun buluyor. Hastane ara diyorsun buluyor. Yer bulma oldukca hizla . Naviextra diye bi siteden harita guncelleme mevcut. Guzergah kayit ozelligi var. Gittiginiz yolu kaydediyor. En yuksek hiziniz kaydediyor. Ortalama hizinizi kaydediyor.navigasyonuda oldukca iyi.                                                            CAR MENUSU VE ARAC AYARLARI :  cihazda sikintilar yasadigim tek yer burasi. Bunu icin zenec turkiye ile iletisime gectim . Sorunlari cozmeye calisiyorlar. Cihazla gelen canbus kutusunun eski oldugunu  zenec isvicre soylemis ve yenisini gonderiyolar.yasadigim sikintilar ise soyle: radyo telefon bilgiletini MFA da gosterecegi cihaz ozellikleri arasinda yaziyor ama gostermiyor. Kamera ile ops nin ayni ekranda goruntu verecegi yaziyor ve menuleri var ancak ayni ekranda goruntu vermiyor. Ops de herhangi bi sorun yok ayni calisiyor.  Lastik ariza isigini cihaz uzerinden ayarla dememize ragmen ariza lambasini sondurmuyor ayarlamiyor. Bunlar disinda cihaz super. Sormak istediginiz seyler olursa elimden gelen yardimi yaparim.

Bu cihazların hiçbiri vag ile acılan menüleri desteklemiyor bildiğim kadarı ile. Sesli onay çıkıyor mu kilit menüsünde. 

Orhan Hoca dedi:
Hayırlı olsun Salih hocam.  bana sorduğunuz bir kodlama vardı hatırlayamadım şimdİ Zenecle mi alakalıydı?

Ben yine de araç standardındaki 5.8 lik composition mediayı tercih ederim.  ama navigasyonum olmasını da isterdim tabiki. :'(

Artık harici navitech navi ile idare ediyoruz göbekte navimiz olmasada. &:

@Salih Sayın
Evet Orhan hocam zrnec ile ilgiliydi. Daha sorunlari cozemedim gerci ama :) bende 5,8 lik medya olsaydi bende degistirmezfim. Aradigim tek sey bluetooth.ona da servis 1600 lerde bisey diyince  direk ciktim krndi basimin caresine bakmaya calistim.:)

Bu cihazların hiçbiri vag ile acılan menüleri desteklemiyor bildiğim kadarı ile. Sesli onay çıkıyor mu kilit menüsünde. 
Vag ile acilan menulerden gorunen de var gorunmeyende var. Sedli onay gorunmeyenler kisminda .zenec volsvagenlerle en uyumlu cihaz diye tercih ettim. Uyumsuz oldugu yerler var. Yeni canbus gelsin o zaman da uyumsuzluklar ne derece degisecek bilmiyorum.ama ben su haline bile razi gibiyim :) 5 lik comp. Colordan sonra :)   yusuf hocam sesli onay menusu var ve calisiyor .bugun sen sorunca dikkatlice aradim buldum :)

20160325_164058.jpg

20160325_163917.jpg

Hayırlı olsun, hoşunuza gitmeyen car menüsünün görüntüsünü de eklerseniz daha aydınlatıcı olacaktır.

7" boyut çok hoş ama çerçeve kalın olduğu için 6,5 gibi geldi bir an gözüme

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Hayırlı olsun, hoşunuza gitmeyen car menüsünün görüntüsünü de eklerseniz daha aydınlatıcı olacaktır.

7" boyut çok hoş ama çerçeve kalın olduğu için 6,5 gibi geldi bir an gözüme

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Hocam bahsettigim car menulerini cektim :)

20160325_163828.jpg

20160325_163911.jpg

20160325_164058.jpg

Hayırlı olsun. Memnun olmanız güzel. Ben de çeşitli aparatlar satın alıp Bluetooth olayını çözmeye çalışsam da henüz beceremedim ne yazık ki... Şu an navigasyon ihtiyacımı yandex ile gideriyorum telefondan ama bluetooth büyük sıkıntı. 

Size toplam maliyeti ne oldu bu değiştirme işleminin?

Sagolasin . Bana maliyeti 2350 oldu. Ben sirf bluetooth yuzunden degistirdim. 5  cihaza uygun bluetooth ne yazik ki yoj piyasada . Olanlarda bi halta yaramiyo.servisteki hic bi halta yaramiyo 1600 tl lerde.   

Yalnız o fiyat bence çok iyiymiş. Enderde ve benzer yerlerde genelde 3000TL ve üzerinde. Hatta montajla birlikte 3500 civarı. O yüzden bana mantıksız gelmişti. Benim de en büyük sıkıntım bluetooth müzik paylaşımı ama bu şekilde müzik sistemini orijinal olmayan bir ürünle değiştirmeye de cesaret edemiyorum. Gerçi eskiden VW servisleri de takıyordu sanırım Xenec ama bilemedim. 
Bir de videolarını filan izledim grafikleri vs. pek beğenmedim ama yine de özellikleri çok güzel.
Siz bahsettiğiniz fiyata nerede taktırdınız? Montaj vs. dahil mi? @Salih Sayın

Yalnız o fiyat bence çok iyiymiş. Enderde ve benzer yerlerde genelde 3000TL ve üzerinde. Hatta montajla birlikte 3500 civarı. O yüzden bana mantıksız gelmişti. Benim de en büyük sıkıntım bluetooth müzik paylaşımı ama bu şekilde müzik sistemini orijinal olmayan bir ürünle değiştirmeye de cesaret edemiyorum. Gerçi eskiden VW servisleri de takıyordu sanırım Xenec ama bilemedim. 
Bir de videolarını filan izledim grafikleri vs. pek beğenmedim ama yine de özellikleri çok güzel.
Siz bahsettiğiniz fiyata nerede taktırdınız? Montaj vs. dahil mi? @Salih Sayın
Evet ben cihazi 2200 tl ye aldim. 150 montaja verdim. Golf icin turkiyede henuz zenec firmasi bu urunu satmaya baslamadi. Ben sahibi. Sitesinden aldim. Ufak tefek uyum sorunlari var suan ve onunlada zenec firmasi ilgileniyor. Bu hafta sonu isvicreden yeni canbus gelecek onu takacagim. Dogus  hala zenec takiyor servislerde ama 4000 tl den asagi degil. Ankara dogusta 4500 demisler bu cihaza. Enderde 3950 montaj haric. Ben samsundayim benim aldigim adami taktirdigim yer taniyordu o hep daha ucuza getiriyor demisti taniyordu onlari. Ama tavsiyem orjinale para yetiyorsa orjinal almak ki servis buna 4500 demis o kadar paraya da orjinal takilir yani.ben fiyatindan dolayi zenec aldim. 

Geri
Üst Alt