Golf 7 R Tampon Sis Çerçevesi

İsim
mehmet
C2D2E84B-F283-4A8A-ACE3-DA5C691F3AD6.jpegCF8F17B5-AE1B-4C36-B2DD-52047E56BFBA.jpegHerkese hayırlı forumlar ,

Arkadaşlar bir kaç gün önce uzun yolda Eskişehir taraflarında gece İstanbul’a gelirken köpeğin yolu atlaması ile köpeğe çarptım ve tamponun sağ tarafı komple parçalandı, Köpek de maalesef öldü.

Tampon aldım 2. El fakat tamponda sis farların çerçevesi yok. İnternette baktım bulamadım yardımcı olacak veya elinde bulunan varsa talibim arıyorum.

Fotoğrafta belirttiğim bölgedir, aracımın son hali de ektedir.

Ekli dosyayı görüntüle 54941Ekli dosyayı görüntüle 54942Herkese hayırlı forumlar ,

Arkadaşlar bir kaç gün önce uzun yolda Eskişehir taraflarında gece İstanbul’a gelirken köpeğin yolu atlaması ile köpeğe çarptım ve tamponun sağ tarafı komple parçalandı, Köpek de maalesef öldü.

Tampon aldım 2. El fakat tamponda sis farların çerçevesi yok. İnternette baktım bulamadım yardımcı olacak veya elinde bulunan varsa talibim arıyorum.

Fotoğrafta belirttiğim bölgedir, aracımın son hali de ektedir.
Geçmiş olsun hocam, köpeğe de üzüldüm.
Bazı parçalar dışarda aramaya değmeyecek fiyatlara servisten alınabiliyor, öncelikle servise sormanızı tavsiye ederim.
Pahalıysa dönüşüm yapan yerlerden de temin edilebilir belki.

Geçmiş olsun hocam, köpeğe de üzüldüm.
Bazı parçalar dışarda aramaya değmeyecek fiyatlara servisten alınabiliyor, öncelikle servise sormanızı tavsiye ederim.
Pahalıysa dönüşüm yapan yerlerden de temin edilebilir belki.
Çok sağolun hocam, serviste o parçayı bulamadık ellerinde yokmuş bende internetten bakıyorum ama daha 1 tane bile denk getiremedim.

Dönüşüm yapan yerlerdeki kastın tuningler sanırım.

@mehmetciifci Evet hocam, belki ellerinde fazla parçalar vardır diye dedim.

İzmir'de Çamkıran Garaj var, onlara ulaşıp rica edip perakende alabilirseniz orası da olabilir. Tuningcilere toptan satış yapan büyük bir yer.

Orjinal tampon olsa öyle parçalanmazdı,içine doğru göçerdi.O yüzden sevmiyorum bu çin çan çon tamponlarını😄Bir gün R tampon takacaksan kaç para olursa olsun çıkma yada sıfır orjinalini takıcam.
Sizin sorununuza gelirsek,bence hiç uğrdşmayın o parçayı bulmanız zor,anca belki sizin gibi tamponun tam tersini vuran birine denk gelirseniz ondan bulursunuz.Bence orjinale dönün gitsin.
Geçmiş olsun buarada..

Orjinal tampon olsa öyle parçalanmazdı,içine doğru göçerdi.O yüzden sevmiyorum bu çin çan çon tamponlarını😄Bir gün R tampon takacaksan kaç para olursa olsun çıkma yada sıfır orjinalini takıcam.
Sizin sorununuza gelirsek,bence hiç uğrdşmayın o parçayı bulmanız zor,anca belki sizin gibi tamponun tam tersini vuran birine denk gelirseniz ondan bulursunuz.Bence orjinale dönün gitsin.
Geçmiş olsun buarada..
R line tamponumun en altta ince bir çıtası servisten sordum incecik bir çubuk 1,500tl fiyat söylediler. Panjur, yan bıyıklar, braketleri sorsam dünyanın parası plakayı tutan o plastik plakalık bile 350tl idi 2 ay önce sorduğumda. Bir tampona 15-20 bin tl para vereceğinizi ben şahsen düşünmüyorum hocam.

Güncel, @Furkan onlarda bile bulamadım, onlarda yoksa hiç bir yerde yoktur 😂
Bulmanız zor olacak o zaman :(

Geçmiş olsun buarada..
Orijinal tampon daha esnek olabilir ama neticede o da kırılan bir şey hocam.

Yüksek döviz kurları ve enflasyona rağmen hobimizi yaşamaya çalışıyoruz, gönül ister ki her şeyi orijinal kullanabilelim ama imkan meselesi. Kullanılan malzemeleri çan çin çon diye aşağılarsanız karşı tarafın hevesini kırabilirsiniz.

Kaç para olursa olsun demişsiniz ama 20.000 lira olsa takacak mısınız mesela?

Çok sağolun hocam, serviste o parçayı bulamadık ellerinde yokmuş bende internetten bakıyorum ama daha 1 tane bile denk getiremedim.

Dönüşüm yapan yerlerdeki kastın tuningler sanırım.
Hiç bir servisin ellerinde o tür parçalar olmaz. Siz servisten o parçanın koduyla sipariş geçiceksiniz parasının bir kısmını kapora olarak yatıracaksınız. Servis parçayı distribütörden temin edecek bir kaç gün sonra gidip alacaksınız. Ancak alacağınız o parça sıfır replika tampondan pahalıdır benden söylemesi.

Bulmanız zor olacak o zaman :(

Orijinal tampon daha esnek olabilir ama neticede o da kırılan bir şey hocam.

Yüksek döviz kurları ve enflasyona rağmen hobimizi yaşamaya çalışıyoruz, gönül ister ki her şeyi orijinal kullanabilelim ama imkan meselesi. Kullanılan malzemeleri çan çin çon diye aşağılarsanız karşı tarafın hevesini kırabilirsiniz.

Kaç para olursa olsun demişsiniz ama 20.000 lira olsa takacak mısınız mesela?
Furkan hocam,yanlış anlamayın bende Aliexpres'ten alışveriş yapıyorum,çan çin çon derken aşağlamak istemedim espiritüel bir yorum yaptım sadece.Evet orjinalden yana fikrimin arkasındayım isterse 20000 olsun,param varsa yaparım yoksa orjinale devam😀20000'nin şuan sadece adı var karşılığı 1300 euro.Harman setine 15000 veren R tamponada 20000 versin kanımca.Bu benim fikrim tabi,herkesin fikri kendine.Sizin hevesiniz kursağınızda kalmasın zevkler ve renkler tartışılmaz.Saygılar

Furkan hocam,yanlış anlamayın bende Aliexpres'ten alışveriş yapıyorum,çan çin çon derken aşağlamak istemedim espiritüel bir yorum yaptım sadece.Evet orjinalden yana fikrimin arkasındayım isterse 20000 olsun,param varsa yaparım yoksa orjinale devam😀20000'nin şuan sadece adı var karşılığı 1300 euro.Harman setine 15000 veren R tamponada 20000 versin kanımca.Bu benim fikrim tabi,herkesin fikri kendine.Sizin hevesiniz kursağınızda kalmasın zevkler ve renkler tartışılmaz.Saygılar
Hocam madem öyle aracınıza aradığınız gps anteni neden gidip servisten almıyorsunuz? İnternet sayfalarındakiler hepsi çin malı, sizin anlayışınıza ters değil mi?

Hocam madem öyle aracınıza aradığınız gps anteni neden gidip servisten almıyorsunuz? İnternet sayfalarındakiler hepsi çin malı, sizin anlayışınıza ters değil mi?
Bakın siz baştan konuyu yanlış anlamışsınız,ben hiç bir yorumumda herşeyde orjinal demedim,konu tampon olunca fikrimi tampondan yana söyledim,çünkü tampon olayı hassas benim için,en ufak bir dokunmada esnemiyor kırılıyor,darbe anında kırılmayan esneyen replika varsa gösterin alalım,
yoksa daha geçen gün Aliexpres'ten ayna kap'larını getirttim.Buarada serviste tavana takılan cps anteninden hariç anten olduğunu bilmiyordum,varsa onu slırım tabi.

Geçmiş olsun buarada..
Çok sağolun hocam, tamponun tam tersi çarpan bir arkadaş buldum ama şöyle sıkıntı çıktı onun parçasında bıçaklarım arkası kapalı, benim parçamda açık. Mecbur bir süre bulana kadar böyle kullanacağım büyük ihtimal.

Edit* üstteki parça benimki

Ekli dosyalar

• FC61D4E9-2EDF-4232-A342-A65A245281D8.jpeg
    FC61D4E9-2EDF-4232-A342-A65A245281D8.jpeg
    275.7 KB · Görüntüleme: 36

Çin işleri konusunda ise Furkan hocama katılıyorum, piyasaya gelen orjinal ürünlerin dövizden dolayı fiyatları tam anlamı ile imkansız bizim gibiler için.

Geri
Üst Alt