1.4 TSI DSG 125 PS

5960ebf2d9af14c2c1d5f22f705dd7e7.jpg

Şöyle bir ortalama elde ettim 125ps dsh euro6 motor [emoji4]
Ne kadarı eğimli yolun? ( rampa aşağı)

Ne kadarı eğimli yolun? ( rampa aşağı)
İyi akşamlar Ahmet Bey,

Bostancı,Kurtköy viaport arası gidiş dönüş yaklaşık 55-60 km arası.

Sadece Sabiha Gökçen havalimanı dönüşü 3 km'lik bir iniş var Pendik'e istikametine doğru.

@ansolak

@yarchihocam guzergahi tam bilmiyorum ama .muhtemel rakim farki var bence biraz yokus asagi .bundan dolayi yakaladiginiz tuketim degeri sehiici icin mukemmel sayilablir☺☺ben sehir disinda cok sakin surusle zor yakaliyorum boyle verileri.masallah diyelim

Bende kendi sonuçlarımı yazayım. 

Aracım trafiğe 2016 Haziran çıkışlı şuan yaklaşık 8 bin km de. Yaz + kış ayı tüketim görme fırsatı yakaladım.

Araç : 2016 Golf VII 1.4 TSI Highline BMT DSG

Kullanım şekli: Normal ara ara gazlayan

Kullanım yeri: Ankara şehir içi bol ışıklı yolda (tek yön 3.5 km) işe gidiş geliş

Ortalama tüketim: Yaz aylarında start-stop ve klima aktif olarak çalışırken 8 litre. Kış aylarında start stop çalışmıyorken 9 litre.

Kullanım yeri: Ankara şehir içi normal ulaşım

Ortalama tüketim: Yaz aylarında start-stop ve klima aktif olarak çalışırken 6.5 litre. Kış aylarında start stop çalışmıyorken 7.5 litre.

Kullanım şekli: 100-110 km/h

Kullanım yeri: Şehirler arası

Ortalama tüketim: Yaz aylarında start-stop ve klima aktif olarak çalışırken 5.5 Litre

Aracı aldığımdan beri yaptığım tüketim (Telefon uygulaması ile hesaplanmaktadır)

Tutar: 4,784 TL

Miktar: 676L

Mesafe: 7.863 km

Ortalama tüketim: 7,99 L/100 km

Moderatör tarafında düzenlendi:

Aracım trafiğe 2016 Haziran çıkışlı şuan yaklaşık 8 bin km de. Yaz + kış ayı tüketim görme fırsatı yakaladım.

Kullanım yeri: Ankara şehir içi bol ışıklı yolda (tek yön 3.5 km) işe gidiş geliş

Ortalama tüketim: Yaz aylarında start-stop ve klima aktif olarak çalışırken 8 litre. Kış aylarında start stop çalışmıyorken 9 litre.

Ortalama tüketim: Yaz aylarında start-stop ve klima aktif olarak çalışırken 6.5 litre. Kış aylarında start stop çalışmıyorken 7.5 litre.

Ortalama tüketim: Yaz aylarında start-stop ve klima aktif olarak çalışırken 5.5 Litre

Aracı aldığımdan beri yaptığım tüketim (Telefon uygulaması ile hesaplanmaktadır)

Benim de tüketimim aynı şekilde 

Hocam 8000 km.ortalamasi 8 litre eger tamami sehir ici olsa.normal kullanim icin fena sayilmaz.ama sehir ici sehir disi karisik. bana biraz fazla gibi geldi.dsg sahibi arkadaslarin yorumlarini merak ediyorum

acikcasi banada biraz fazla geldi. 7 civari normal olurdu..

Hocam 8000 km.ortalamasi 8 litre eger tamami sehir ici olsa.normal kullanim icin fena sayilmaz.ama sehir ici sehir disi karisik. bana biraz fazla gibi geldi.dsg sahibi arkadaslarin yorumlarini merak ediyorum
Genelde şehir içiyse normal değerler. 

Araç 14100 km'de. Yaklaşık 6 bini uzun yolda yapılmıştır. Ort tüketim 7,5-8 litre civarı. 1.4TSI 122ps DSG 

Benim istanbul şehir ici değerim daha düşük :)
Normal, çünkü Amasya'nın bir ucundan bir ucu 5 km. Araç normal sıcaklığa henüz yeni ulaşmışken gideceğimiz yere varıyoruz. E buna birde İstanbul'u aratmayan dur-kalk trafik eklenince, yazın klima açık 10-11litre oluyor çoğu zaman başlangıçtan itibaren olan tüketimler.  İstanbul'da yarım saat mesafede ki yerler için yakın gözüyle bakılıyor. :)

Bizde yarım saate uzak diye gitmiyoruz. ;)  

Geri
Üst Alt