Kaza Sonrası Nasıl Bir Yol İzlemeliyim?

Brain damage

Yeni Üye
İsim
İhsan
Araç
2017 Golf 1.0tsi
Öncelikle herkese hayırlı cumalar, iyi forumlar. Geçen gün ufak bir kaza yaptım ve tamir onarım konusunda fikrinizi almak istedim. Aracımın daha önceden bir kazası, tramer kaydı yok. Kaskom var ancak şu an serviste böyle bir kaza için yazılacak tutar eminim çok kabarık çıkacaktır. Serviste yaptırmaya değer bir iş ve işçilik yok kanaatimce, ancak İzmir'de bildiğim, tanıdığım işini düzgün yapan bir ustam yok.
Tampon değişecek, sol ön far camı kırık (far çalışır durumda), park sensörü, sisler vs her sey çalışıyor, tamponun altındaki köpük hiç zedelenmemiş aynen duruyor, sol ön çamurlukta bir miktar hasar var(ufak bir yırtık da var uç tarafında).
Yorumlarınızı, görüşlerinizi bekliyorum. Herkese kazasız, belasız sürüşler diliyorum.

Ekli dosyalar

• 20220209_2124382.jpg
    20220209_2124382.jpg
    292.7 KB · Görüntüleme: 150
  • 20220211_133718.jpg
    20220211_133718.jpg
    280.5 KB · Görüntüleme: 139
  • 20220211_133729.jpg
    20220211_133729.jpg
    303.8 KB · Görüntüleme: 142

Gecmis olsun, bu hasar icin kasko devreye sokulmaz, malum kasko fiyatlari uctu, yenilerken suan cebinizden cikacak paradan daha fazlasini ödersiniz

Ayni renk cikma tampon alin, farda internette bir sürü var, olmadi taiwan farlara gecebilirsiniz, camurluk göcük düzeltme ile olur, camurluk haric hepsini kendiniz bile yapabilrisniz, hepsi vidali-plastik parcalar, deger kaybi sözkonusu degil, bosu bosuna tramer yüzünden araba deger kaybetmesin.

Geçmiş olsun. İsin ehli usta tampona plastik kaynak yaparak orijinalinden farksız şekilde yapabilir fakat cuzi fiyatlara çıkma tampon ve far bulabilirsiniz (r-line a cevirenler genelde tamponu ve farı uygun fiyata satıyorlar)

Teşekkür ederim arkadaşlar, Allah beterinden saklasın hepimizi. Kaskoyu bozdurmak ve anlamsız bir tramer kaydı oluşturmak bana da makul gelmiyor. İyi bir kaportacı bulabilirsem ve bir fiyat alabilirsem tampon far ve çamurluk için daha net bir yol çizebilirim ancak kendim yaptırdığımda ortalama nasıl bir fiyat çıkar hiç kestiremiyorum.

@Brain damage

Midi "damage"

Kasko yetkili servis asla bulaştırılmamalı.

İyi bir kaportacıya da ihtiyaç yok

Tampon lazım far lazım. Sök tak yapacak .

Çamurluk ucu kalsın

En son göçükçü de düzelir

Tampon tamir olmaz (değismeli)

@Brain damage

Midi "damage"

Kasko yetkili servis asla bulaştırılmamalı.

İyi bir kaportacıya da ihtiyaç yok

Tampon lazım far lazım. Sök tak yapacak .

Çamurluk ucu kalsın

En son göçükçü de düzelir

Tampon tamir olmaz (değismeli)
Hocam o zaman çıkma beyaz bir tampon ve çıkma far arayışına gireyim ben. Hazır far değişecekken komple farları j led'e dönüştürsem mi acaba, Golf'un halojen farlarını hiç beğenmiyorum zira.

Öncelikle geçmiş olsun.
Bu durumda bişey merek ediyorum.
Kasko şuan diyelim 1500
Kaza için çıkan masraf atıyorum 8000
Seneye kasko 2-3 mü çıkar dahamı fazla buyüzdenmi herkes kasko bozdurma diyor.
Yoksa ufak bir araç değeri de 5-10 bin aşağı düşürecekler diyemi kasko bozulmuyor.
Bir arkadaşım corollası perte çıktı yeni yapmıştı kaskoyu. 1500 vermişti.
Yeni araç aldı ona 2000 kasko ödedim demişti.

Hocam o zaman çıkma beyaz bir tampon ve çıkma far arayışına gireyim ben. Hazır far değişecekken komple farları j led'e dönüştürsem mi acaba, Golf'un halojen farlarını hiç beğenmiyorum zira.
Çıkma beyaz tampon şart değil.zaten beyaz denk getirmekte kolay değil

Herhangi bir renk olsada +600/650 liraya boyanabilecektir.

Çok geçmiş olsun ,
Yapılacaklar söylenmiş zaten.
Kolaylıkla halledersiniz inşallah

Öncelikle herkese hayırlı cumalar, iyi forumlar. Geçen gün ufak bir kaza yaptım ve tamir onarım konusunda fikrinizi almak istedim. Aracımın daha önceden bir kazası, tramer kaydı yok. Kaskom var ancak şu an serviste böyle bir kaza için yazılacak tutar eminim çok kabarık çıkacaktır. Serviste yaptırmaya değer bir iş ve işçilik yok kanaatimce, ancak İzmir'de bildiğim, tanıdığım işini düzgün yapan bir ustam yok.
Tampon değişecek, sol ön far camı kırık (far çalışır durumda), park sensörü, sisler vs her sey çalışıyor, tamponun altındaki köpük hiç zedelenmemiş aynen duruyor, sol ön çamurlukta bir miktar hasar var(ufak bir yırtık da var uç tarafında).
Yorumlarınızı, görüşlerinizi bekliyorum. Herkese kazasız, belasız sürüşler diliyorum.
Hocam öncelikle geçmiş olsun, tampon plastik kaynak olabilir ayrıca komple far almanıza gerek yok gibi duruyor sadece far camını değiştirenler var.

Hocam öncelikle geçmiş olsun, tampon plastik kaynak olabilir ayrıca komple far almanıza gerek yok gibi duruyor sadece far camını değiştirenler var.
Teşekkür ederim, far camı değiştirme işine biraz baktım internetten ama pek bir şey bulamadım. Henüz sanayiye de gitme şansım olmadı. Çıkma far 1300-1400 civarı bulunabiliyor sanırım. Tampona kaynak yapma işini de bir sorarım olur derlerse o da değerlendirilebilir sanırım.

Bugun benimde başıma boyle bisey geldi adam kaçtı gitti kaskom var kendimmi yaptırsam

Geri
Üst Alt