Seyir Halinde Fren Tutmaması ve Düzelme

neo32

Yeni Üye
İsim
Tayfun Yılmaz
Araç
VW Golf 5
Arkadaşlar hayırlı akşamlar, bugün akşam eve dönerken 40-50 km hızla giderken frene bastım pedal sonuna kadar gitti, tutmadı. Tekrar frene bastım yine sona kadar gitti ve tutmadı. O anda freni 2-3 defa pompaladıktan sonra fren düzeldi. Haliyle insan tedirgin oluyor. Bu şekilde bir tecrübe yaşayan ve sorununu çözen arkadaşlarım yardımcı olursa sevinirim.

Fena! Bülent’e katılıyorum. Acil servis derim ben de.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Upvote 0
Arkadaşlar fren merkezi söküldü, burada bulunan contalar şiştiği için değiştirildi, temizlendi, bakımı yapıldı, test sürüşü yapıldı. Sorun çözüldü..

Upvote 0
Arkadaşlar fren merkezi söküldü, burada bulunan contalar şiştiği için değiştirildi, temizlendi, bakımı yapıldı, test sürüşü yapıldı. Sorun çözüldü..
Tayfun hocam geçmiş olsun. Peki merakım için soruyorum aracınız kaç km'de ve geçmişte fren ile ilgili bakımları yapılmışmıydı acaba?

Upvote 0
Tayfun hocam geçmiş olsun. Peki merakım için soruyorum aracınız kaç km'de ve geçmişte fren ile ilgili bakımları yapılmışmıydı acaba?
Samet kardeşim aracım 208.000 km. yaklaşık 6 ay önce frenle ilgili bir sıkıntı yaşadım. O zamanda pedalın sonuna kadar basınca fren tutmaya başlamıştı. Bu durum üzerine frenci ustama gidip durumu anlattım. Fren merkezine bakmadık fakat arka disklerin çok inceldiğini hiç değiştirilmediğini farkettik, balatalarla beraber diskleri de değiştirdikten sonra havası alındı ve hidrolik seviyesi ayarlandı, sorunu bu şekilde çözmüştük. 2 gün öncede bu durumla karşılaştık.

Upvote 0
Çok geçmiş olsun, bu şekilde sonuçlandığına sevindim. Güle güle kullan…:)

Upvote 0

Geri
Üst Alt