16 Janttan 18 Janta Geçiş

ugur.dogan

Katılımcı Üye

İsim
Uğur
Araç
Golf
Merhaba arkadaşlar, 16 inç den 18 ebadında jant a geçmeyi düşünüyorum. Spor yay takılması gerekiyor mu? Arkalar torsiyon çünkü

takılması şart değil, ama görüntü çok kötü olur leylek gibi durur araç.
aracınıza birebir uygun yayları tercih etmelisiniz ürün kodundan sorgulatarak.
Eibach şehir içi en uygun olanıdır konfor açısından.
Voglant ve HR daha serttir.
press,kesme gibi şeyleri zaten yapmayacağınızdan eminim o yüzden bahsetmiyorum.

16, virajlarda yatıyor. O yüzden düşündüm açıkcası

Hocam 18" jantta yay kullanmazsanız yol tutuşu ve viraj performansı çok kötü oluyor. Araba yolda geziniyor direksiyonu çevirdiğnizde. Açıkçası görüntüde çok kötü duruyor.

Merhaba arkadaşlar, 16 inç den 18 ebadında jant a geçmeyi düşünüyorum. Spor yay takılması gerekiyor mu? Arkalar torsiyon çünkü
Merhaba,

Fabrikasyon olarak 18" jant ile gelen Golf'ler ile 16-17" jantlı Golf'lerin yaylarının farklı olduğunu düşünürsek yay değişimi gerekir diyebiliriz.

3.5 cm yay takarsanız sorun çözülür hocam yaysız gerçekten hoş durmuyor.

17" dijon al kafan rahat konforlu kullan. Piyasada Sahte jant çok kırılır mı yamulur mu balans tutmayanlar var.:)
Orjinal durban alsan çokta güzel duran bir jant değil katacağı görsellik edeceğin masrafa çekeceğin zahmete değmez.. Hazırda vardır kullanırsın
Oz ve Pretoria vb.. orjinal jantlar çok pahalı 18-19 yaptın mı yanaklar 40a 35e düşecek yay masrafı lastik masrafı..

Bence en ideal ölçü 17". Benim önceki aracımda 17" dijon vardı. 225/45/17 ebatında Contipremium Contact6 ile kullandım. Konfordan yana çok memnundum. Sadece lastik kaynaklı olduğunu düşünüyorum, biraz fazla yol sesi geliyordu. Tabi konfordaki rahatlık arkanın bağımsızlığından da olabilir.
Şimdiki arabamda orjinal 18" durbanlar var. Haliyle orjinal spor yay da varmış. Bir de arkalar torsiyon olunca önceki konforu bazen arıyorum. Ama görüntüsü çok hoşuma gidiyor. Şu anda üzerinde Hankook kış lastiği var. Belki konforu arttırır diye Michelin Primacy 4 S1 aldım ama daha montajı yapılmadı. Bakalım konfora fayda edecek mi göreceğiz.
Sözün özü; 16'dan geçecekseniz ve arabanızda arkalar bağımsız değilse bence 17" tercih edin.

IMG-20211013-WA0066.jpghocam bende proteria 18 jant var
Lastik ebatlarım 220/40/18
Spor yay mevcut görüntüsü bu şekilde
Deneyimlerim ise
Yol tutuşu harika üst düzey güven veriyor
Sertliği bana göre yok konforu iyi
Yakıt güzel yakıyor😁

Bende aracıma ilerleyen zaman icinde rline ön tampon ve yan marspiyellerle beraber bir body kit dusuncem var jant konusunda da sizce 17 inç jantlar rline da çok sırıtır mi (araç comfortline 1.6 TDI arkalar torsiyon)?bir de EMR aricioglu düşünüyorum forumda kullanıp memnun olan çok arkadaş var sizin önerileriniz ne olur?

8FCE67C0-9632-4A7C-8E75-85A485CD3E20.jpeg
18 jant 3.5 yay var jantlar fabrikasyon fakat gerçekten yakıta etkisi büyük, ben 100 km ile 200 km ile de viraja girsem hiç endişe yaşamıyorum yol tutuşu gösteriş vb. Şeylerin hepsi olumlu fakat yakara gerçekten etkisi büyük birde malum kurda lastik fiyatları çok yüksek
Not. 1.2 tsi torsiyon arkalar
Yay markası eibach

Geri
Üst Alt