Golf 7.5 Highline'dan 2017 Seat Leon FR'a Geçiş Mantıklı Mı?

snatcher

Üye
İsim
emre
Arkadaşlar meraba biraz nakte sıkıştım ve 40-50 bin tl gibi bir paraya ihtiyacım var ve seatıda merak eden birisiyim. Benim arabam golf 7.5 highline ACC koltuk ısıtma masaj gibi de özellikler de olan tramer 0 ve sadece sağ arka camurlukta 1 vernik boyası olan bir araç. Bu araçtan seat leon FR'a geçiş mantıklı olur mu acaba yorumlarını bekliyorum şimdiden teşekkürler :)

Arkadaşlar meraba biraz nakte sıkıştım ve 40-50 bin tl gibi bir paraya ihtiyacım var ve seatıda merak eden birisiyim. Benim arabam golf 7.5 highline ACC koltuk ısıtma masaj gibi de özellikler de olan tramer 0 ve sadece sağ arka camurlukta 1 vernik boyası olan bir araç. Bu araçtan seat leon FR'a geçiş mantıklı olur mu acaba yorumlarını bekliyorum şimdiden teşekkürler :)

Artıları eksileri kendinize göre yazıp, eksilir ne kadar üzecek ona bakıp , daha sonra artırdığınız yani ihtiyaç olan para ne kadar önemli , onu da değerlendirip karar verilebilir.
Her seçiş bir vazgeçiş. Bu sebeple bu size kalmış.

attan inip eşşeğe binmiş olmazsınız kesinlikle, şase, şanzıman, motor vs neredeyse çoğu şey aynı iki araçta da hatta FR çok daha dolu bir araç golfe göre aynı zamanda daha sportif duruyor bence.
Sorun yaşayacağınız tek kısım iç mekan malzeme kalitesi olabilir.
Onun haricinde şahsen ben düşünürdüm.

Golf 7.5 highline ACC koltuk ısıtma masaj arabanda baya dolumuş. (aracın boş paket olsa belki değerdi) 50 bın tl için değişime gitme kardeşim , kredi çek değmez.

Son düzenleme:
Leona bindim güzel araba tek fark arkadaşlarında dediği gibi kalite farkı. Şuanki aracımda sizinki gibi epey bi dolu acc discover pro ne ararsan var. Dolu bir golften leona geçerseniz biraz sizi üzebilir. Standart bir golften geçseydiniz sizi bozmaz daha da mutlu edebilirdi. Şuanki aracınız kaç km de ve kaç model?

Aynı duruma eylül ayında ben de düşmüştüm. Bana da o zaman 50 bin civarı para lazımdı ama o zamanki 50 bin arabanın %20'sine denk geliyordu. Nitekim arabayı satıp modelli ve düşük kilometreli olsun diye 2020 model Clio 5 aldım ama Golf'ten sonra hiç tat vermedi. Motor seçeneğini düşürerek tekrar Golf'e döndüm.
Leon ile Golf'ün altyapısı aynı zaten. Hatta motor kaputunu açınca bile her şey birebir aynı ama Golf'teki konfor bence Leon'da yok. Arkadaşların da dediği gibi aradaki fiyatı başka türlü tamamlama şansınız varsa bence de arabayı satmayın.

Ben 1 sene leon kullandım. Tek kelime ile ucuz ve kalitesiz. 120 km/s hızı geçince telefonda sesiniz karşı tarafa gitmiyor. İçeride birisi ile konuşacaksanız neredeyse bağırmak gerekiyor. Her yerde trim sesi ve ucuz malzeme. İnşallah başka bir çözüm bulur da aracınızı satmazsınız hocam.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim, aslında düşürme taraftarıydım ama yorumlardan sonra tekrar gözden geciricem gibi sanırım, siteye güveniyor ve yorumların boşa yapılmadığını biliyorum :) Peki düşürecek olsanız neye düşürürdünüz leondan başka varmı öneriniz acaba

2014 fr 140lık vardı 18 jant coil falan konfor 0 a yakındı yazılımlıydı.
Direksiyon hissiyatı çok güzeldi bastınmı yapiştiriyordu tek sıkıntım konfordu sattım.
2013 golf 122hp highline aldım memnunum tek sıkıntısı leon daki hissiyat yok leon da herşey elimin altında gibiydi 180 civarı beygir vardı aslan gibiydi maşallah golf den de çok memnunum
Tek sıkıntım yakıt leon yazılımı olduğu için mi bilmiyorum neredeyse 1 1.5 litre az yakıyordu

Leon iyi güzel ama 50 bin tl için sattığınıza kesinlikle değmez. Bence ne yapıp edip o parayı bulursunuz.

Geri
Üst Alt