Golf 1.2 TSI İlginç Yakıtı

Ya benim araçta sorun var yada bu araçlar az yakmıyor bagaj dolu geçen uzun yol yaptım 310 km 5.4 ortalama ile gelmişim hızım 110 larda genelde kısa süre 80 lere indiğimde oldu şehir içi 6 lt yakan arkadaşlara bakılırsa ben uzun yolda yaktım nerdeyse bunu bence fazla depo fule yakındı 310 km yaptım çeyrek depo gitmiş

şehir içi 100 km yaptım burda uzun yolda yaktığım kadar da şehir içi yakti nerdeyse

geçen git gel 114 km yol yaptım biraz köy yolu gibi bagaj boş araç içi dolu 5.8 ortalama yapmışım yani bı yeri gezip gelmem bile bana en az 150 liraya mâl oldu

Hocam merhaba,

Bende 2016 model 110 bg 1.2 tsi dsg 17 inç jantlı comfortline var. Bence yakıt tüketiminiz normal aşağıya 4 yetişkin ve bagaj tam dolu klima sürekli açık şekilde 2 tane tüketim verisi bırakacağım ilki İstanbul - Antalya arası ikincisi istanbuldan antalyaya ve devamında ege sahil şeridi denizli içinden Balıkesir ve İstanbul olmak üzere şehir içi şehir dışı karma tüketim. Aslında özetle araçlarımız çok yakmıyor akaryakıt fiyatları yüksek olduğu için bu gözümüze ve bütçemize fazla geliyor. Şahsi fikrim sizin aracınızın tüketim verileri de gayet normal.

unnamed (1).jpgunnamed.jpg

@CanKay84 fiyat olarak bakmıyorum zaten litre olarak fazla geldi fiyat olarak yüksek olunca haliyle hesap kitaba oturuyoruz aracı aldım ama içimde kaldı bi yere gidip gelemiyorum günü birlik bı denize gidip geleyim diyorum git gel 350 km en az 500 lira gider can sıkıci durum

@La1end benzinli bir aracınız var litre olarak daha ne kadar az yaktırabilirsiniz ki zaten çoğu dizel araçla hemen hemen aynı yakıyor. Bence tsi motor performans ve yakıt tüketimi olarak kullanıcıya istediğini veren bir motor basarsanız performans basmazsanız düşük yakıt tüketimi değeri sunuyor. Aracınızı alırken tüketim konusunda beklentiniz neydi bilemiyorum ancak eğer tüketim olarak kafanızdaki belirsizliği gideremeyecekse farklı alternatiflere yönelmeniz belki daha hayırlı olur.

2015 model sıfır aldığım 1.2 tsi manuel golf var. Ankara şehir içi akan trafikte 4,7-5 ort (15 km lik yol) yakaladığım oluyor. Genel de ise 6-7 oluyor. Görev yaptığım okul rampa yukarı ve 2,5 km 10 litre gidiş, dönüşte 4 litre ort oluyor. Sözün özü trafik, rampa durumu vb çok etken. Ben yakıtından memnunum (dizel toyota dan geçmiş biri olarak). tabiki bir lpg değil o da kısa mesafede sıkıntı. Sırf benzinle gidiyor neticede.

Geri
Üst Alt