Golf 1.2 TSI İlginç Yakıtı

İsim
mehmet
Arkadaşlar herkese hayırlı forumlar,

Benim 1.2tsi comfortline 2015 model golfüm var. Aracı alalı yaklaşık 2-2 buçuk ay oluyor fakat yakıt olarak beklediğimden daha fazla bir yakış sorun mevcut. 100km de 10.5 litre gösteriyor.

18’’ lastiklerim var egzoz sistemi var bunları değiştirsem faydası olur mu?

Bu sorunu çözmek için önerilerinize açığım. Aracı satma noktasına kadar geldim ilanda duruyor araç.

Öncelikle orijinal jant ve lastik ölçüleri ile üzerindekilerin arasındaki farka bakmak gerekir.

Tekerlek çapı orijinalden büyük ise km göstergesi eksik okuyordur. O nedenle de yakıt tüketimini hatalı (fazla) hesaplıyordur.
Siz odometreden 100 km görürken belki de 110 km mesafe gidiyorsunuz.

Orijinal ve mevcut jant ölçülerinin ebatlarına göre bir şey söylenebilir.

Öncelikle orijinal jant ve lastik ölçüleri ile üzerindekilerin arasındaki farka bakmak gerekir.

Tekerlek çapı orijinalden büyük ise km göstergesi eksik okuyordur. O nedenle de yakıt tüketimini hatalı (fazla) hesaplıyordur.
Siz odometreden 100 km görürken belki de 110 km mesafe gidiyorsunuz.

Orijinal ve mevcut jant ölçülerinin ebatlarına göre bir şey söylenebilir.
225/40zr/18 ebatlarım, lastik ebadı da büyük ama eksilişi gözümle görüyorum neredeyse

17” var bende de 1.2 dsg

Gecen deli trafikte de kaldim kar yağıyor hava 0 derecede 12 lt civari yakti

Normalde 9 civari kışın

Yazin 7 şehiriçi

Uzun yol yazin 5.5

Ekli dosyalar

• 259FF651-662F-47F8-9B93-3A0E13D07D16.jpeg
    259FF651-662F-47F8-9B93-3A0E13D07D16.jpeg
    86.8 KB · Görüntüleme: 88
17” var bende de 1.2 dsg

Normalde 9 civari kışın

Yazin 7 şehiriçi

Uzun yol yazin 5.5
Valla Bülent hocam, şu devirde çok fazla bizimki de TDI almak için satıyorum valla karar kıldım.

Son düzenleme:
Benimki de 1.2 tsi DSG ama benim şu anki ortalamam 6,5 civarı. Bende de 18 jant, kışlık lastik ve orjinal spor yay var. Sizinkinde bir sıkıntı var bence. Ben genelde uzun ve düz yolda kullanıyorum ama bazen de şehiriçi kullanımım oluyor ama hiç o değerleri görmedim.

Benimki de 1.2 tsi DSG ama benim şu anki ortalamam 6,5 civarı. Bende de 18 jant, kışlık lastik ve orjinal spor yay var. Sizinkinde bir sıkıntı var bence. Ben genelde uzun ve düz yolda kullanıyorum ama bazen de şehiriçi kullanımım oluyor ama hiç o değerleri görmedim.
Benim eski golfüm 4.5 taş çatlasın şehir içi 5.3 oluyordu aaah ah, düzeltmem lazım nerde sıkıntı olduğunu nasıl anlarım acaba

Önceki aracım golf 1.2 tsi idi. Şehir içi en baba gördüğüm 6.7 idi. Oda sıkıştırdığımda. Ama standart 6.0-6.2 civarı geziyordu. Ayrıca 18 jant mevcuttu benimde

Oynanmış araçlarda böyle şeyler oluyor. Egzos varsa yazılımda vardır çok normal. Önceki aracım 1.2tsi idi 6,5-7,2 arası yakıordu şehir içi. Kışın max. 8 litre yakardı.
Şuanki aracım 1,0tsi bu rakamların daha da aşağısında.

Araç fotoğrafından gördüğüm kadarıyla jantlarınız replika 18 inch replika bir jant ekstradan ciddi bir ağırlık katıyor aracınıza.

Egzoz da var demişsiniz yazılım vs mevcut mu bundan da kaynaklı olabilir. Agresif bir kullanım tarzınız varsa şehiriçi çok sık gaz fren yapıyorsanız , tüm bu şartlarda 10 litre yakması normal bence :)

Arkadaşlar herkese hayırlı forumlar,

Benim 1.2tsi comfortline 2015 model golfüm var. Aracı alalı yaklaşık 2-2 buçuk ay oluyor fakat yakıt olarak beklediğimden daha fazla bir yakış sorun mevcut. 100km de 10.5 litre gösteriyor.

18’’ lastiklerim var egzoz sistemi var bunları değiştirsem faydası olur mu?

Bu sorunu çözmek için önerilerinize açığım. Aracı satma noktasına kadar geldim ilanda duruyor araç.
Hocam merhaba ben de 1.2 tsi dsg golf kullanıyorum benim aracımda da 18 jant lastik var. Karadeniz bölgesinde yaşıyorum yokuşlu inişli aracı aktif şehiriçi kullanıyorum yakıt ortalamam 8.0 üzerine hiç çıkmadı

17” var bende de 1.2 dsg

Normalde 9 civari kışın

Yazin 7 şehiriçi

Uzun yol yazin 5.5
Hocam merhaba multimedyanız opsiyon mu sonradan mı taktınız merak ettim.

Geri
Üst Alt