Hasarda Hangi Yetkili Servis ?

@emre_ustundag Hocam geçmişolsun, benim golfüm ereğli yazıcıoğlunda onarılmıştı ben işçilikte kusur bulamamıştım gayet başarılıydı
tabii benim olay sene 2019 da olmuştu şimdi kalite nasıldır bilmiyorum

ancak yetkili servise giderseniz bu pahalılıkta sağlam fiyat çıkartırlar satarken illaki değer kaybı oluyor bence çok takılmadan içinize hangisi sinecekse öyle yaptırın.
Teşekkürler bilgilendirme için. Onarım durumu olmayacağı için servislik çok da bir durum yok aslında. Çamurluk değişecek muhtemelen kapı sacı da değişecek. Sadece kapı boyasında renk ton farklılığı vs gibi durumlar olmaz diye ümit ediyorum. Ne diyelim başa gelen çekilir cana bişey olmasın :)

Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Serviste kapı sayacı değiştirmiyorlar. Serviste tamirat yapmıyolar. Serviste söktükleri cıvatayı bile yerine takmıyorlar. En kötüsü servislerin işçiliği. Servisler bu tür işleri yapan ustalara çok düşük ücretler veriyorlar Buda onların kalitesini belirliyor. Bunu yine kaskunuzu kullanarak çok iyi kaporta ustalarından birinde hem daha az masrafla hem de çok daha kaliteli yapabilirsiniz. İnanın servis pişmanlıktır. Biraz forum içersindeki konuları araştırırsanız onlarca pişman kişi göreceksiniz. Bu arada polis rapor tutunca tramer başlamaz. Tramer serviste eksper tarafından incelendikten sonra başlar.

Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Serviste kapı sayacı değiştirmiyorlar. Serviste tamirat yapmıyolar. Serviste söktükleri cıvatayı bile yerine takmıyorlar. En kötüsü servislerin işçiliği. Servisler bu tür işleri yapan ustalara çok düşük ücretler veriyorlar Buda onların kalitesini belirliyor. Bunu yine kaskunuzu kullanarak çok iyi kaporta ustalarından birinde hem daha az masrafla hem de çok daha kaliteli yapabilirsiniz. İnanın servis pişmanlıktır. Biraz forum içersindeki konuları araştırırsanız onlarca pişman kişi göreceksiniz. Bu arada polis rapor tutunca tramer başlamaz. Tramer serviste eksper tarafından incelendikten sonra başlar.
Teşekkürler sağolun. Servis araştırmasında dediğiniz gibi tamiratla uğraşmadıklarını küçücük birşeyde bile değişim yaptıklarını bizzat 3 tane yetkili servis hasar danışmanlarından öğrendim. Bugün itibariyle aracı araştırıp soruşturup iyi bir kaporta ustasına teslim ettim. Hayırlısıyla içime sinecek bir şekilde yapar teslim eder inşallah. Ayrıca serviste 30 binleri bulan fiyatlardan bahsettiklerini de belirteyim.

Yetkili servis onarım süreleri uçuk zaman dilimlerinde olsa da (min30-35gün diyorlar artık büyük şehirlerde) yine oralara gitmekte fayda var.Varsın değiştirsinler parçayı

Herkese iyi geceler iyi forumlar. Akşam araçla eve giderken maalesef kaydım ve sağ çamurluk-sağ kapı tarafını duvara sürttüm. Çok üzüldüm ama en azından canımıza bişey olmadı. Hasar onarımını kaskodan yaptırtacağım fakat yetkili servise mi gitmeliyim yoksa özel servise mi veya dışarda mı yaptırtmalıyım çok kararsızım. Yetkili servis en temiz seçenek gibi duruyor ama fiyat şişirmesi yaparlar mı en önemlisi de hangi yetkili serviste yaptırmalıyım. Zonguldak-Düzce-Sakarya yetkili servislerinden hangisinin işçiliği iyidir tecrübesi deneyimi olan varsa yardımlarınızı rica ediyorum. Yani İstanbul bile olabilir. Zonguldak’ta ikamet ediyorum aracımın servis bakımını da Karadeniz Ereğli Yazıcıoğlu Yetkili Servisinde yaptırıyorum. Ama işin içine hasar girince takdir edersiniz insan daha da hassas oluyor. Şimdiden yardım ve önerileriniz için teşekkür ediyorum. Kazalı resimleri bırakıyorum.
Mümkünse hiçbir yetkili servise teslim etmeyin aracınızı, yetkili serviste ustalık sanatkarlık yoktur montaj vardır, arabanızın içine edip teslim ederler.

Yetkili servis onarım süreleri uçuk zaman dilimlerinde olsa da (min30-35gün diyorlar artık büyük şehirlerde) yine oralara gitmekte fayda var.Varsın değiştirsinler parçayı
Neden varsınlar değiştirsinler parçayı? mesela dişinizde çürük olsa lakin tedaviyle geçecek olsa dişçi dişinizi çekmek isterse kabul edermisiniz? Burada şair diyor ki ben bu işlerden anlamam benim anladığım civata sök tak oldu bitti sizde diyorsunuz ki yetkili servislerin kabiliyetsiz ustası olsun da varsın düzelecek parçayı değiştirsin bende satarken pert fiyatına satayım, enteresan bir tavsiye olmuş.

Son düzenleme:
Neden varsınlar değiştirsinler parçayı? mesela dişinizde çürük olsa lakin tedaviyle geçecek olsa dişçi dişinizi çekmek isterse kabul edermisiniz? Burada şair diyor ki ben bu işlerden anlamam benim anladığım civata sök tak oldu bitti sizde diyorsunuz ki yetkili servislerin kabiliyetsiz ustası olsun da varsın düzelecek parçayı değiştirsin bende satarken pert fiyatına satayım, enteresan bir tavsiye olmuş.
Saygıdeğer arkadaşım,beni eleştirin diye size tavsiye vermedim.Sanki servismiş gibi bana yazmaya çalışıyorsunuz.Bir sorunum olursa gider yetkili serviste yaptırtırım, keza arkadaş da benim gibi düşünüyor.güllük gülistanlık bir forumda böyle konuşma yazma üslubunu neden takınırsınız anlayamıyorum.

Geri
Üst Alt