Hasarda Hangi Yetkili Servis ?

İsim
emre
Herkese iyi geceler iyi forumlar. Akşam araçla eve giderken maalesef kaydım ve sağ çamurluk-sağ kapı tarafını duvara sürttüm. Çok üzüldüm ama en azından canımıza bişey olmadı. Hasar onarımını kaskodan yaptırtacağım fakat yetkili servise mi gitmeliyim yoksa özel servise mi veya dışarda mı yaptırtmalıyım çok kararsızım. Yetkili servis en temiz seçenek gibi duruyor ama fiyat şişirmesi yaparlar mı en önemlisi de hangi yetkili serviste yaptırmalıyım. Zonguldak-Düzce-Sakarya yetkili servislerinden hangisinin işçiliği iyidir tecrübesi deneyimi olan varsa yardımlarınızı rica ediyorum. Yani İstanbul bile olabilir. Zonguldak’ta ikamet ediyorum aracımın servis bakımını da Karadeniz Ereğli Yazıcıoğlu Yetkili Servisinde yaptırıyorum. Ama işin içine hasar girince takdir edersiniz insan daha da hassas oluyor. Şimdiden yardım ve önerileriniz için teşekkür ediyorum. Kazalı resimleri bırakıyorum.

Ekli dosyalar

• 37635CAC-1B19-4FA7-AA1F-35D8128B0613.jpeg
    37635CAC-1B19-4FA7-AA1F-35D8128B0613.jpeg
    148.8 KB · Görüntüleme: 100
  • 38ECC234-1C75-4D86-8DE0-EC6701887D43.jpeg
    38ECC234-1C75-4D86-8DE0-EC6701887D43.jpeg
    199.6 KB · Görüntüleme: 98

kardeşim çok büyük geçmiş olsun cana gelene kadar mala gelsin hiç takmaya gerek yok benimde başıma böyle talihsiz bişi gelmişti dışarda yaptırmayı düşündüm boştan yere cebimden para bir veriyim dedim sonra kaskoyu neden yaptırıyorum DİE düşündüm gittim yetkili serviste yaptırdım

kardeşim çok büyük geçmiş olsun cana gelene kadar mala gelsin hiç takmaya gerek yok benimde başıma böyle talihsiz bişi gelmişti dışarda yaptırmayı düşündüm boştan yere cebimden para bir veriyim dedim sonra kaskoyu neden yaptırıyorum DİE düşündüm gittim yetkili serviste yaptırdım
Üstadım ne zaman yaptırmıştınız ve önerebileceğiniz bir yetkili servis var mı ? maliyet ne tutmuştu ?

Bu arada teşekkür ederim Allah kimseye göstermesin cana bişey olmasın tabi öncelikle.

Gecmis olsun,

Fotograflardan gördügüm kadariyla camurluk ve kapi saci (dösemeler-kilit-cam haric kapi iskeleti) degisecek, kapi ucundan hasar aldigi icin göcük düzeltme ile olmaz.

Sahibinden'de ve cikmacilarda bir sürü kapi saci ve camurluk var, hatta ayni renkte bile bulabilirsiniz, tahmini masraf pazaliga bagli 3-4 bin lira.

Kaskoyu bulastirmazdim, simdi kaskoyla halletseniz bile, seneye kaskoyu yenilerken daha fazlasini ödersiniz.

Ayrica hasar kaydi olmamasida satarken avantaj, kasko-servis 10.000+ üstü hasar kaydi cikar bu döviz kuruyla, vidali parca oldugu icin degismis olmasi degerini cok düsürmez satarken, fotograflari saklarsiniz. (Alt takim-kaput-airbag vb. durum olsa yetkili servisi tavsiye ederdim)

Daha önce beyaz golfümle kapali otoparkta kolona carptim, hic kaskoyu bulastirmadan camurluk-tampon cikma alip kendim halletmistim, arabayi Dod'a takasa vermsitim, kazasiz diye pazarlik yapip sonra degisen parcalari söyledigimde bin lira düsmüslerdi verdikleri fiyattan (2019 mayis)

Son düzenleme:
Geçmiş olsun. İyi bir ustaya götürürseniz çamurluğu sökmeden üzerinde düzeltip boyayabilir. Kapıda aynı şekilde düzelip boyana bilir.
Servise giderseniz çamurluk ve kapıyı değiştirir. Değer kaybı parası da alamazsınız, üstüne çok büyük bedel hasar kaydı çıkar arabanızın 2 parça değişeni olur araba çok değer kaybeder. Tercih sizin.

Geçmiş olsun.
Tahmini sigorta expertizi maliyeti nedir bunu öğrenmek lazım
Kapı boya
Çamurluk değişen
Kabul etsek dahi tramer +15000 olacaktır (benim görüşüm)

Cana gelmesinnn.......

Gecmis olsun,

Fotograflardan gördügüm kadariyla camurluk ve kapi saci (dösemeler-kilit-cam haric kapi iskeleti) degisecek, kapi ucundan hasar aldigi icin göcük düzeltme ile olmaz.

Sahibinden'de ve cikmacilarda bir sürü kapi saci ve camurluk var, hatta ayni renkte bile bulabilirsiniz, tahmini masraf pazaliga bagli 3-4 bin lira.

Kaskoyu bulastirmazdim, simdi kaskoyla halletseniz bile, seneye kaskoyu yenilerken daha fazlasini ödersiniz.

Ayrica hasar kaydi olmamasida satarken avantaj, kasko-servis 10.000+ üstü hasar kaydi cikar bu döviz kuruyla, vidali parca oldugu icin degismis olmasi degerini cok düsürmez satarken, fotograflari saklarsiniz. (Alt takim-kaput-airbag vb. durum olsa yetkili servisi tavsiye ederdim)

Daha önce beyaz golfümle kapali otoparkta kolona carptim, hic kaskoyu bulastirmadan camurluk-tampon cikma alip kendim halletmistim, arabayi Dod'a takasa vermsitim, kazasiz diye pazarlik yapip sonra degisen parcalari söyledigimde bin lira düsmüslerdi verdikleri fiyattan (2019 mayis)
Çok teşekkürler, kaza tespit tutanağı tutuldu maalesef polisler tarafından. Yani tramere kaydı geçti ama yine de kendim yaptırsam o şekilde oluyor mu bilmiyorum. En iyi seçeneği seçmek durumundayız bakalım nolacak.

Geçmiş olsun. İyi bir ustaya götürürseniz çamurluğu sökmeden üzerinde düzeltip boyayabilir. Kapıda aynı şekilde düzelip boyana bilir.
Servise giderseniz çamurluk ve kapıyı değiştirir. Değer kaybı parası da alamazsınız, üstüne çok büyük bedel hasar kaydı çıkar arabanızın 2 parça değişeni olur araba çok değer kaybeder. Tercih sizin.
Teşekkürler sağolun. Ben de ustaya götürme taraftarıyım artık kaskodan yaptıracaz ama yine de iyi bi ustaya götürüp en azından hasar şişirme durumu olmasın diye düşünüyorum. Ama bi yandan da servise de resimleri atıp yapılacak işlemleri sorarım. Kapı değişimini zaten istemiyorum çamurluk neyse de.

Geçmiş olsun.
Tahmini sigorta expertizi maliyeti nedir bunu öğrenmek lazım
Kapı boya
Çamurluk değişen
Kabul etsek dahi tramer +15000 olacaktır (benim görüşüm)

Cana gelmesinnn.......
Sağol üstadım. Ben de önce servis maliyetini öğrenip duruma göre hareket etmek düşüncesindeyim. Hakkımızda hayırlısı canımızda bişey yok diye teselli ediyoruz kendimizi.

Eger hasarsizlik indiriminiz yuksekse ertesi sene kasko cok artmiyor, bu konuda rahat olun.

Ama yetkili serviste cikacak tramer miktari konusunda haklisiniz cikma vs sanayi de halledilirde daha makul olur en azindan ikinci el deger kaybi acisindan

@emre_ustundag Hocam geçmişolsun, benim golfüm ereğli yazıcıoğlunda onarılmıştı ben işçilikte kusur bulamamıştım gayet başarılıydı
tabii benim olay sene 2019 da olmuştu şimdi kalite nasıldır bilmiyorum

ancak yetkili servise giderseniz bu pahalılıkta sağlam fiyat çıkartırlar satarken illaki değer kaybı oluyor bence çok takılmadan içinize hangisi sinecekse öyle yaptırın.

Eger hasarsizlik indiriminiz yuksekse ertesi sene kasko cok artmiyor, bu konuda rahat olun.

Ama yetkili serviste cikacak tramer miktari konusunda haklisiniz cikma vs sanayi de halledilirde daha makul olur en azindan ikinci el deger kaybi acisindan
Ahmet Bey teşekkürler, yetkili serviste yaptırmaya karar verdim gibi. Çünkü ben al satçı değilim, Allah nasip ederse arabama en az 3-4 sene daha binmeyi düşünüyorum. Bir yandan da şöyle bir durum var bana göre mantık olarak onarımdan ziyade bir parçanın orjinaliyle değişimi bana daha mantıklı ve sağlıklı geliyor bizim ülkemizde bu duruma sıcak bakılmasa da.

Geri
Üst Alt