Manuel? Dsg?

ugur.dogan

Katılımcı Üye

İsim
Uğur
Araç
Golf
Daha önce açılmış olabilir fikirlerinizi merak ettim. ( dsg den manuele dönmüş biriyim:))

DSG çok konforlu harika bir şanzıman , mekatronik arızası ve kavramayla alakalı problemleri insanları korkutuyor. Sırf bu yüzden 2016 Highline Golf alırken bende manuel tercih ettim . Manuel alan adamın kafası rahat eder kısacası.

2015 ağustos da sıfır aldığım aracımda hala bir dsg problemi yaşamadım umarım da yaşamam ama bu geçen süreçte çevremdeki otomatiği gereksiz bulup araba dediğin vitesli olur diyen herkes otomatikçi oldular. İş yeri araçları manuel kendi aracım otomatik ve ben otomatikten memnunum. Arıza durumunda sonraki aracım DSG olmaz belki ama kesinlikle otomatik olacak. ( 1967 mustang , camaro ss ..vs olmadığı sürece ) :devilish:

Yıllardır otomatige geçişe ikna edemediğimiz Babam bile döndü Dsg'ye, iyimiş ya bu diyo :) %3-5 neyse arıza yapacak diye o konfordan vazgeçmek mantıklı değil gibi, çaresizde değil sadece biraz cebinizi yakar :)

İki golfum oldu golf 7 ve 7.5 ikiside manueldi dsg istiyormuyum evet ama masraf çıkarsa arabadan soğurmuyum o da evet. Şun için çok iyiyiz :)

Arkadaşlar, benim de ilk aracım dsg. Gerçekten çok keyifli bir şanzıman, manuele geçme sebebim şu: İstanbulda yaşıyorum, bilinçliyseniz gerçekten düz vites gibi kullanıyorsunuz dsg yi( sıkışık trafikte 1 de gitmeler, tam fren yapıp gaz yapma, yokuşta önce n sonra p derken ben şanzımandan keyif alamamaya başladım. Bu yüzden manuele geçtim memnunum :) ama dsg uzun yolda çok keyifli.

Şuan 96 bin km de 2015 model Golf 7 Higline aracım var, dsg de titreme vb. Sorunla karşılaşmadım, ama olmayacak manasına da gelmiyor, yaklaşık 4 yıllık bir Golf kullanıcısı olarak, bu konfor dan 4 yıldır mahkum kalmamak büyük şans diyorum. Manuel araçlarıda kullandım, diğer markaların otomatiklerini de (BMW, Mercedes hariç), hiç bir araç dsg nin keyfini vermedi.

Bu sorunun diğer şekli , dizel mi benzinli mi'dir.

Bakım, kullanıcı, kullanılan koşullar ile farklılık gösterebilir. Bir de şans işi.

Buna benzer ikilemlere arama sekmesinden de ulaşabilirsiniz.

Bundan sonra akla takılan "manuel mi DSG mi" vardır. O da forum içinde olması gerekir.

@ugur.dogan hocam sizi bu yeni aldığınız manuel tsi araç tatmin etmedi mi ben mi yanlış düşünüyorum. Bi ısınamadınız gibi.

Genelde almadan önce sorgulanacak şeyler aldıktan sonra sorgulanması bana biraz tuhaf geldi.

Sırada "cam tavanlı mı , cam tavansız mı" mı geliyor?
Ben geleceği okuyor olduğumu düşünmüyorum.

@ogzogz ben çok memnunum, almadan önce bilmiyordum bu siteyi. Merak ettiklerimi sormak istedim.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Linç yemiyeceksem: Otomatik araba ne yaaavv; çarpışan oto gibi, scooter gibi keh keh keh :)

Otomatiği herkes sürer ama düz vitesi herkes hakkını vererek süremez.
Otomatik tembelliğe ve konfora alıştırıyor bence (Hep Amerika'nın oyunları).
Konforsuz yaşamaya alışık olduğumuz için manuele devam :)
DSGcilere selam; manuele devam...

Dsg büyük konfor, manuel ise biraz bütçe biraz da tercih meselesi.

Yüksek beygir bir aracım olsa manuel isterdim, tadı ayrı. :)

2020-porsche-911-carrera-s-4s-manual-transmission.jpg

Geri
Üst Alt