Yay İşareti Arızası

orhangokce

Yeni Üye
İsim
Orhan
Araç
Golf 6
IMG-20220113-WA0027.jpgbu işaret yanmaya başladı. Usta yoktu,elemanı istma bujisi arızası,bujilerden biri birkaçı arızalı olabilir.dedi.sonra motor işareti benzeyen lamba yandı.onu bilgisayara bağlayarak sondurduler ama yaylı lamba yanmaya devam ediyor.
Tecrubelerinizi dinlemek istiyorum.
Teşekkürler. Aracım golf 6 Highline 2012 TDI 1.6

• Beğen
Tepkiler: SCC

Bizim ustalar aracı bilgisayara bağlayıp arıza ışığı söndürmeye bayılırlar. Ateşleme sisteminde bir arıza var gibi görünüyor. Dedikleri gibi bujilerde sorun olabilir. Başka daha büyük sorunlara yol açmaması için geciktirmeden daha iyi bir yere göstermenizi öneririm.

D79AE6A5-7AD6-4DB1-9D78-BA6F654D02EA.jpeg

• Beğen
Upvote 0
Forumda EGR ile ilgili arama yapın. Golf 6 TDI ile ilgili bilgiler paylaşmıştık.
Kızdırma lambası yanması kızdırma bujisi arızası anlamına gelmez. Arıza kodunun okunması lazım. Aracınızın EGR’si ile ilgili daha önce bir işlem yapılmadıysa EGR kaynaklı olabilir.

Upvote 0
Cekiste dusme var mi acaba ?
Hocam malesef usta arıza kaydını silelim önemli bir şey değil diyeip durdu. Bugün (birkaç kez yay lambası sonra motor ışığı yanıyordu) yine yay lambası yandı ve çekiş gücü düştü.siz yaşadınız mı böyle bir durumu,ne yaptınız?

Upvote 0
Hocam malesef usta arıza kaydını silelim önemli bir şey değil diyeip durdu. Bugün (birkaç kez yay lambası sonra motor ışığı yanıyordu) yine yay lambası yandı ve çekiş gücü düştü.siz yaşadınız mı böyle bir durumu,ne yaptınız?
Isı sensoru ve lambda sensoru degisti ustadim 1500 tlye duzeldi

• Beğen
Upvote 0
ısıtma bujisi... net

arabayı yarım kontak yaparak çalıştırın. Ömrü bitebilen bir parça. Serviste tahminim 1500TL bir parça ücreti vardır. Dizel yakıtın yanması için yanma odasını belirli bir sıcaklığa getirmek için kullanılır.

Upvote 0
Konuyu takipteyim. Bu işaret şehirlerarası yolda 120'yi geçince yanıp sönmeye başlıyor. Benzinliğe girip kontağı kapatınca gidiyor. Arıza tespit cihazım gelsin önce arızayı tanımlayacağım; sonra gerekirse Arslan Usta'nın aşağıdaki tavsiyeleriyle kızdırma bujisine kendim bakacağım:

Upvote 0

Geri
Üst Alt