Golf 8 1.0 dsg motorda titreme

Yucel247

Yeni Üye
İsim
Yücel oral
Araç
Golf 8 life
Merhabalar arkadaşlar vites D iken 70km hızda 7. Viteste 1300 devir de gitmeye çalışıyor vites küçültmüyor ve bundan dolayı motorda zorlanmadan hissettiriyor ve titriyor.S modunda sıkıntı olmuyor gayet akıcı gidiyor.Bunu yazılımla güncelleme yaptırabilir miyiz yani 1300 yerine 1800 gibi devirde gitsin diye böyle birsey mümkün mü

Merhaba, ben yakin zamanda problem yasadim benimkisi 7. Vites 2800 devirde yapiyordu ozellikle yuke binince. Enjektor degistirildi problem giderilmisti.

Upvote 0
benim golf 7 de de öyle yani sorun yok aslında ama vitesi erken atıyor hele ki bide hafif yokuşsa eğer arac titreme yapıyor bunun bir sorun degıl sadece erken atılan vitesden dolayı olduğunu düşünüyorum. bende gidip soramadım servise bilen varsa yardımcı olabilir belki.

Upvote 0
Merhabalar arkadaşlar vites D iken 70km hızda 7. Viteste 1300 devir de gitmeye çalışıyor vites küçültmüyor ve bundan dolayı motorda zorlanmadan hissettiriyor ve titriyor.S modunda sıkıntı olmuyor gayet akıcı gidiyor.Bunu yazılımla güncelleme yaptırabilir miyiz yani 1300 yerine 1800 gibi devirde gitsin diye böyle birsey mümkün mü
S modunda 70 km hızda 7. Viteste olmaması gerekir.

D konumunda 7. vitese geçme oranı 70 km hız civarı olsa gerek.
Kullanım durumunuza göre 7. Vitese , 68 - 72 km hızları etrafında geçme ya da 6. Vitese düşme olabilir. Bu yolun eğimine göre de değişkenlik gösterebilir.

Mild hibrit olması sebebiyle elektrik motora geçiş ile geçmeme arasında kalıyor olabilir.

Bu normal de olabilir.
Yeni bir güncelleme olduğu yazılmıştı. Bu sebeple sizin aracın da güncellemesi olabilir. Servise danışmanızı tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Upvote 0

Geri
Üst Alt