Golf 7 DSG Problemi

ugur_ada

Yeni Üye
İsim
Uğur
Meraba arkadaşlar size yaşadığım bir sorundan bahsetmek istiyorum belki aynı sorunla karşılaşıp tecrübe eden vardır.
2013 55 binde mekatroniği değişen ve şuan 110 binde olan aracımla dün akşam saatlerinde yokuşlu ve biraz ışıklı bir yolda kullandıktan sonra sırasıyla epc + start stop arızası + motor arıza ışığı + gaz pedalını bırakınca rolantiye alma + şanzıman ısısı yüksek uyarıları aldım ve kenara çekip soğumasını bekledim.bu arada hava sıcaklığı eksi 3 dereceydi. Bir sonraki gün aracımı çalıştırdım epc ve start stop uyarısı gitmişti. Hastaneye gitmek zorunda olduğumdan çalıştırdım ve yola çıktım. Yaklaşık 20 km dur kalksız bir yoldan sonra epc tekrar yandı start stop uyarısı çıktı ve yine gaz pedalınca bırakınca motor kendini rolantiye almaya başladı. Şanzıman kavramayı bırakıyor anladığım kadarıyla.
Benzer problemle karşılaşıp yardımcı olabilecek arkadaş varmı? Ne yapmam gerek, tanıdık güvenilir usta var mı?
Şimdiden teşekkürler

Son farkettiğim şey ise motor devri 2 binin üstüne çıkmıyor. Yolda gelirken bi ara esp ışığı söndü herşey normale döndü 1 km daha gittikten sonra yine yandı eskiye döndü. Gaz kelebeğiyle alakalı bi sorun olabilir mi diye düşünmeye başladım

Upvote 0

Geri
Üst Alt