VW Trabzon Bahadır Servisi ve Doğuş Umursamazlığı

Arabayı geçtiğimiz ay Trabzon'dan Ankara'ya Necati Ustaya götürdüm. Yaptığı denemeler sonunda arızanın Motor beyninden kaynaklandığını tespit etti. Çıkma beyin alıp taktıktan sonra sorun tamamen düzeldi. Çıkma beyin 2.000 TL.

Şimdi benin yaşadığım sürece dönersek yetkili servisi dava sürecinden vazgeçtim. Çok yorucu bir süreç ve bu süreç ile uğraşmak istemedim. Çünkü süreç boyunca aracı da yaptırmamam gerekiyordu.
Doğuş'a ve Almanyaya şikayet hiçbir işe yaramadı. Yetkili servise herhangi bir arızada kesinlikle araç götürmeyin. Serviste işten anlayan usta yok. Bir sorun yaşasanızda ne doğuş ne başkası destek vermiyor.
Tekrar geçmiş olsun, sonunda çözülmüş olması sevindirici.

Bayılıyorum şöyle nokta atışı yapan ustalara, elinize sağlık @necati usta. (y)

Necati ustanın İstanbul şubesi diyebileceğimiz bir usta varsa biz de bilelim de başımız sıkıştığında soluğu yanında alalım. :)

Arabayı geçtiğimiz ay Trabzon'dan Ankara'ya Necati Ustaya götürdüm. Yaptığı denemeler sonunda arızanın Motor beyninden kaynaklandığını tespit etti. Çıkma beyin alıp taktıktan sonra sorun tamamen düzeldi. Çıkma beyin 2.000 TL.

Şimdi benin yaşadığım sürece dönersek yetkili servisi dava sürecinden vazgeçtim. Çok yorucu bir süreç ve bu süreç ile uğraşmak istemedim. Çünkü süreç boyunca aracı da yaptırmamam gerekiyordu.
Doğuş'a ve Almanyaya şikayet hiçbir işe yaramadı. Yetkili servise herhangi bir arızada kesinlikle araç götürmeyin. Serviste işten anlayan usta yok. Bir sorun yaşasanızda ne doğuş ne başkası destek vermiyor.
hocam vazgeçmeyin verin dava edin haklı olduğunuz bir konuda sizi yoracak olan ney yani sizi sürekli mahkemeye mi çağırıyorlar eğer böyle bir konuda hak iddia edemeyeceksek ne için edeceğiz yani sizi vazgeçirmeye sevk eden yollar nedir merak ediyorum örnek olması acısından yazarsanız sevinirim ?

Yaklaşık 3 yıl önce ben de golf 5 aracımızı direksiyon kutusuyla ilgili bir sorun için servise götürmüştüm. Direksiyon çok sertleşmişti, çok zor dönüyordu. Servis, o "meşhur arıza tespit cihazı"nı bize de bağladı ve sonuç 12 bin civarı masraf çıktı. 250-300 lira cihaz ücreti ödeyip çekiciyle kaçmıştım.

@yusuf hocam çok geçmiş olsun. Yeni dünya düzeninde kimse sattığı malın arkasında durmuyor. Bu ortamda yapılabilecek en iyi şey şirket ceo ve şirket twitter hesaplarına yazı yazmak. Sosyal medya şu anda çok güçlü bir enstrüman.

Denemenizi tavsiye ederim.

@yusuf hocam çok geçmiş olsun. Yeni dünya düzeninde kimse sattığı malın arkasında durmuyor. Bu ortamda yapılabilecek en iyi şey şirket ceo ve şirket twitter hesaplarına yazı yazmak. Sosyal medya şu anda çok güçlü bir enstrüman.

Hocam çözüm olduğunu gördüğümüz nadir başka sektörler var ama otomotiv sektörü için çözüm olduğunu sanmıyorum. Hali hazırda hepsi otomotiv dışında pek çok sektörde hizmet ettikleri için müşteri memnuniyetinden ziyade nakit parayı önemsiyorlar. Yaptığı işin arkasında durmayan işletmelerin azalarak bitmesi dileğiyle.

• Beğen
Tepkiler: EKU
hocam vazgeçmeyin verin dava edin haklı olduğunuz bir konuda sizi yoracak olan ney yani sizi sürekli mahkemeye mi çağırıyorlar eğer böyle bir konuda hak iddia edemeyeceksek ne için edeceğiz yani sizi vazgeçirmeye sevk eden yollar nedir merak ediyorum örnek olması acısından yazarsanız sevinirim ?
Hocam önümde 2 seçenek vardı ya aracı yaptırmayacaktım ve dava bitene kadar öyle kalacaktı ya da davaya başlamadan tespit yaptıracaktım.
ilk seçenek istemedim haliyle çünkü aracı keyifle kullanmak için aldım. Diğer seçenekte de bir miktar masraf yapmak gerekiyor. Avukat ile yaparsam avukat o masrafın benden çıkacağını söyledi ortalama 3 bin tl civarı. Ayrıca dava sürecindeki zaman kaybı vs. Devamında dava sonucunda %50 iade çıkabileceği de söylendi. Eğer %50 iade olursa benim için bir anlamı olmuyor. Araç şahıs şirketim adına. Parçalar gider yazıldı zaten. Gelen para gelir olacağı için yapılan masraflar düşünce yine elime bir şey geçmiyor.

İşin özü bu ülkede adalet aramak zor.

Kimsenin umrunda değil hocam ne yazık ki. Biz bilinçlenip yetkili servise gitmeyeceğiz olay o.
Yok iyi niyet yok garanti bozulur vs hikaye.
Tek iyi yaptıkları şey parça satmak.

Kimsenin umrunda değil hocam ne yazık ki. Biz bilinçlenip yetkili servise gitmeyeceğiz olay o.
Yok iyi niyet yok garanti bozulur vs hikaye.
Tek iyi yaptıkları şey parça satmak.

Kesinlikle katılıyorum.

Kimse vatandaşı korumuyor :(

Geri
Üst Alt