Egzoz sesi anketi

Trafikte egzos sesi hakkındaki düşünceleriniz nedir?

• Rahatsız oluyorum.

Kullanılan: 76 73.8%
  • Keyif alıyorum.

Kullanılan: 27 26.2%

• Kullanılan toplam oy
    103
İki Honda arasına girmemek gerekiyor..

Orijinali ya da orijinal parçayla alınan sesler güzel oluyor.Ancak 100tl'lik warexle downpipe ile alınan sesler arabadan soğutacak hale geliyor.Özellikle Honda'lar,Şahin'ler,düşük bütçe japonlar ve BMW'ler gerçekten tiksindiriyor.Ama yanımdan bir RS6,bir C63 falan geçerse büyük bir zevk alarak dinliyorum.

Eskiden severdim, Fakat yaş aldıkça itici gelmeye başladı. Yine de Kaliteli tadında bir egzos sesi güzeldir :)

Kaliteli olan, sesi gerçekten ciğerden gelen egzoz sesleri hoşuma gidiyor. Ancak böyle sonradan yapılan tiz baskın olan sesler hiç hoşuma gitmiyor.
Motosiklette de aynı şey geçerli aslında, hacimli motosikletlerde böyle tok sesler tatlı oluyor. Ancak yırtıcı dersem yanlış olmaz diye düşünüyorum sesler tatsız oluyor.
Önceki aracımda downpipe vardı ancak egzoz sistemime herhangi bir işlem yaptırmadığım için sadece turbo sesi bir tık geliyordu. Onu da normal yoldan geçen vatandaş zaten duyamazdı bile.
Özellikle ara sokakta, caddelerde bağırta bağırta gezenlerin kulaklarını çınlatıyorum fazlasıyla.

Sesli egzoz yaptırıp insanları rahatsız edene kadar şöyle birşey yapıp keyfini de alabilir bence insan 😊

https://www.instagram.com/reel/CrRFepbgLVl/?igshid=YmMyMTA2M2Y=
Eğer ki egzoz sesini sevip kendisi duyması yeterli ise uygulama oldukça mantıklı.

Ama geneli rahatsız etmek, dikkat-ilgi çekmek için kullanıyor.
Yani diyor ki ben geçiyorum, sesi duyuyor musun? İşte bu sesin geldiği yerde ben varım,
Yani, var olduğunu ispatlama ihtiyacı diyebiliriz.

Eğer ki egzoz sesini sevip kendisi duyması yeterli ise uygulama oldukça mantıklı.

Yani diyor ki ben geçiyorum, sesi duyuyor musun? İşte bu sesin geldiği yerde ben varım,
O öyle değil bence. Benim gibi bir beyinsiz geçiyor hey buraya bakın demek o ses..

Bir yaz boyu akşamları geceleri ne çektik hocam. Belli bir saatte de bitmiyor, sessizliğin ortasında gece 2 - 3 hiç farketmiyor inliyor resmen her yer...

Evi alırken de mahallenin en uzak köşesinden almıştık özellikle cadde üstü olmasın diye, şanssızlığımız anayol yapıldı önüne. Kaymak gibi üç şeritli asfalt, kasis, ışık, kavşak da yok. Tüm "serseri"lerin uğrak yeri oldu. Bir tur da yetmiyor 8-10 tur atıyorlar.

Şimdi bu durumda; hala ben egzoz seviyorum, çevreyi rahatsız etmeden yerinde kullanıyorum, neden bu kadar kin güdüyorsunuz eleştirileriniz çok ağır vs. diyenlere de hayret ediyorum. Ceza yiyen birisinin konusuna yazdık daha da ağır olsun cezalar gizliden yazılsın dedik, zorlarına gitti.

egsoz sesi kim çıkarıyorsa o eksoz g... g....sin

Dünyanın en büyük otomobil firması VW Grubu ve diğer markalar en sessiz aracı üretmek için seferber oluyorlar, AR-GE yapıyorlar hatta egzostan atılan gazın çevreye olan zararını en aza indirgemek için yatırımlar yapıyorlar ama nedense birkaç beygir güç kazanma uğruna bazı uygulamalar yapıp (stage-2 gibi) bu sistemleri iptal ediyorlar. Oda yetmiyormuş gibi abartı egzos yapıp egolarını tatmin ediyorlar :) Gerçekten bir faydası olsa zaten fabrikalar da yapabilir bunu. Çevreye zarar, insanlara zarar, cebe zarar ama yapana sorsanız "Siz bilemezsiniz" der..

Tok çıkan kaliteli yapılmış egsoz sesine eyvallah. Egsozu patlak gezenler var. Birde arada bir patlatıyor egsozu. O ses adamanın nasıl hoşuna gidiyor anlamadım.Ya kulağında problem var.

Dünyanın en büyük otomobil firması VW Grubu ve diğer markalar en sessiz aracı üretmek için seferber oluyorlar, AR-GE yapıyorlar hatta egzostan atılan gazın çevreye olan zararını en aza indirgemek için yatırımlar yapıyorlar ama nedense birkaç beygir güç kazanma uğruna bazı uygulamalar yapıp (stage-2 gibi) bu sistemleri iptal ediyorlar. Oda yetmiyormuş gibi abartı egzos yapıp egolarını tatmin ediyorlar :) Gerçekten bir faydası olsa zaten fabrikalar da yapabilir bunu. Çevreye zarar, insanlara zarar, cebe zarar ama yapana sorsanız "Siz bilemezsiniz" der..
Aklınca mühendiscilik oynuyorlar diyebiliriz.
Bunun adı da "Proje" , arabayı (e)"M" yaptım, arabayı (a)"R"a , şu "paket"e dönüştürdüm ya da şu yazılımı "attık" adı altında komik durumlara da maruz kalınabiliyor.
Hadi bunlar neyse de "egzoz projesi" ne yahu..

Aşağıda videoda ABT tarafından modifiye edilmiş ve yalnızca 200 tane üretilecek RS7-LE 1000 HP modelinin egzoz sesini dinleyebilirsiniz. Araçta ABT'nin yaptığı egzoz sistemi var. Euro 7 normlarını karşılıyor 4.0 V8 motorun sesi hem insanları rahatsız etmiyor bir yandan da gayet güzel ses çıkartıyor. Bence olması gereken ses budur.

Geri
Üst Alt