Yağ Eksiltme Problemi

ozcanreisi

Yeni Üye
İsim
ozcan
Araç
golf 2014 comfort
Aracı 150 bin km’yi geçmiş ve yağ yakma/eksiltme sorunu yaşamayan golf sahibi var mıdır? Yaşayıp da çözebilen var mıdır? Formülü paylaşırsa sevinirim. Yaygın bir sorun ise Volkswagen aleyhine dava açmak, en kötü ihtimal devleti medya yoluyla harekete geçirip VW’ye ceza kestirerek nasiplendirmek gerekir belki de.

Aracı 150 bin km’yi geçmiş ve yağ yakma/eksiltme sorunu yaşamayan golf sahibi var mıdır? Yaşayıp da çözebilen var mıdır? Formülü paylaşırsa sevinirim. Yaygın bir sorun ise Volkswagen aleyhine dava açmak, en kötü ihtimal devleti medya yoluyla harekete geçirip VW’ye ceza kestirerek nasiplendirmek gerekir belki de.
Yeni araçlar eski araçlara göre daha verimli güçlü oldukları + Turbo vs.. durumları yağ çok daha fazla stresle çalışıyor. Bakım aralığı 10/15bin km de 1 litre kadar eksiltmesi normal .. VW 2 şeyden dava edilebilir. Edildi de
1: DSG Neymiş yükü alacan boşa alıp bilmem ne 6 ileri yağlı devam etseydi nesi vardı :)
2: 1.4 Tsi 140hp üstü kronik piston sorunları.

Geriye kalan kronik dertler sizi yolda bırakacak mevzular olmadığından yıllar sonra gel sana kıyak yapalım diyebiliyorlar. Bir dönem 4 enjektörü sıfırlama kampanyası :)

Bu arada toptec 12 bin km lere geldiğinde sakin kullanımda 1 litre ortalama eksiltiyor. Söylenene göre en az eksilten Motul. ben sahtesi çok castrol motul mobil olduğundan toptec den devam ediyorum :)

Tdı da değilde genelde TSI özellikle düşük hacimlilerde dönüyor böyle muhabbetler.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Son bakımdan bu yana 6300 km geçti, bugün yağ uyarısı verdi aracım 1.2 tsi 2013 93bin km

Bir sonraki bakıma farklı yağ deneyeceğim, bir de eksiltme ihtimaline karşı 5 lt alacağım.

1 lt Castrol edge LL 5-30 yağa bpde 135 lira ödedim.

Son düzenleme:

Geri
Üst Alt