2014 Golf, 169 bin km'de, her 1000 km'de neden 1 lt yağ eksiltir?

ozcanreisi

Yeni Üye
İsim
ozcan
Araç
golf 2014 comfort
Merhabalar, aracım 169 binde, 2014 model 1.2 tsi manuel, serviste yapılan bakımdan sonra 1000 km'de yağ eksik uyarısı veriyor. Bunu son bir yılda iki servis çıkışında da yaptı. 1 lt yağ ilave ettikten sonra da ortalama 1500-2000 km sonra tekrar uyarı veriyor. Egzostan çıkan bariz bir duman yok, serviste kaldırıp baktılar, sızdırma akmaya dair bir iz de yok. Bu sorunu başka yaşayan var mı, nasıl çözdü, tecrübesini paylaşırsa sevinirim.

Kalitesiz sahte yağ kullanılmış olabilir. Kaliteli yağda 10 bin bakım zamanı gelmeden 8/9 bin km de 1 litre kadar eksiltmesi normal 4.2 litre alıyor. 1.2 tsi genelde 4 litre yağ koyuyorlar limitlerde görünürde bir şey yok ise kaliteli yağ alıp komple değiştirip denemek lazım..

Kalitesiz sahte yağ kullanılmış olabilir. Kaliteli yağda 10 bin bakım zamanı gelmeden 8/9 bin km de 1 litre kadar eksiltmesi normal 4.2 litre alıyor. 1.2 tsi genelde 4 litre yağ koyuyorlar limitlerde görünürde bir şey yok ise kaliteli yağ alıp komple değiştirip denemek lazım..
Bunu son iki bakımda da yaptı. İlkini Ankara Gölbaşı Bosch Car Servis'te bakım yaptıktan 1000 km sonra yaptı. Sonra eksilenin yerine yağ koya koya 4-5 bin gittim. İkincisini de Çankaya Doğuş Volkswagen'de bakım yaptıktan sonra yaptı. Yine 1000 km sonra yağ eksik dedi, 1 lt yağ koymak zorunda kaldım. Servisler kötü yağ koymaz diye düşünüyorum. Motoru indirmeden sebebi anlaşılmaz dedi yetkili servis. Açıkçası şaşırdım, başka yolu yok mu

Bunu son iki bakımda da yaptı. İlkini Ankara Gölbaşı Bosch Car Servis'te bakım yaptıktan 1000 km sonra yaptı. Sonra eksilenin yerine yağ koya koya 4-5 bin gittim. İkincisini de Çankaya Doğuş Volkswagen'de bakım yaptıktan sonra yaptı. Yine 1000 km sonra yağ eksik dedi, 1 lt yağ koymak zorunda kaldım. Servisler kötü yağ koymaz diye düşünüyorum. Motoru indirmeden sebebi anlaşılmaz dedi yetkili servis. Açıkçası şaşırdım, başka yolu yok mu
Hocam https://www.liquimolyturkey.com/liqui-moly-5w30-motor-yagi-tam-sentetik-top-tec-4200-4litre-3715

Tavsiye ederim benim aracımda 1.2 tsi manuel

Daha sessiz calsiyor daha rahat calsiyir özellikle afyon gibi soğuk yerlerde memnunum...

Çoğu kişi yağ yakmanın önüne geçtiğini veya eksiltmenın önüne geçtiğini söylüyor fakat benim öyle problemim olmadıgi için önlüyor mu bilmiyorum fakat sorun yaşamadım şimdiye kadar 50 bin km dır kullanıyorum her 10 bin km de bir yağ değiştiririm

Teşekkür ederim, yağ eksiltmenin önüne geçiyorsa muhteşem olur, deneyeceğim inşallah

Hocam https://www.liquimolyturkey.com/liqui-moly-5w30-motor-yagi-tam-sentetik-top-tec-4200-4litre-3715

Tavsiye ederim benim aracımda 1.2 tsi manuel

Daha sessiz calsiyor daha rahat calsiyir özellikle afyon gibi soğuk yerlerde memnunum...

Çoğu kişi yağ yakmanın önüne geçtiğini veya eksiltmenın önüne geçtiğini söylüyor fakat benim öyle problemim olmadıgi için önlüyor mu bilmiyorum fakat sorun yaşamadım şimdiye kadar 50 bin km dır kullanıyorum her 10 bin km de bir yağ değiştiririm
Teşekkür ederim, yağ eksiltmenin önüne geçiyorsa muhteşem olur, deneyeceğim inşallah

Ben 1.2 tsi manuel kullanıcısı olarak tavsiye vereyim. Shell helix hx8 5-30 kullanıyorum. Herhangi bir şikayetim yok.

1.2 tsi de 2 sene önce başıma geldi yağ uyarısı, 1 ltden az ekledim. ama bakımdan 8 bin km sonra idi sanırım. Geçen seneki bakımı 1 ay erkenden yaptırdığım için uyarı vermeye fırsat olmadı aracın.

Benim turbo nun orada biraz yağlanma var aşağıları kirletmiş. "Terleme bu normal" vs dediler. Çekişte bir sıkıntım olmadığı için üzerinde durmadım.

İçerisine ne kadar yağ koydular bilmiyorum. 4 lt mi 4.2 lt mi....

Castrol edge LL koymuşlardı (özel servis)

Bu sene inşallah liqui moly e geçmeyi planlıyorum (meraktan). Hatta fiyatlar otursun biraz, erkenden alıp bagaja atacağım. Yağ uyarısı verir vermez değişcem.

Geri
Üst Alt