Golf 7 hız sabitleme çalışmıyor

İsim
mehmet
Herkese hayırlı forumlar,

Arkadaşlar yeni aldığım Golf 7 ile 1-2 adet sorunum var bilen arkadaşlar iletişime geçerse çok sevinirim.

1- Hız sabitlemem çalışmıyor, hız sabitleme tuşuna bastığımda korna çalıyor.
2- Direksiyonun içerisinde sanki parçalar hareket eder gibi tıkır tıkır sesler geliyor özellikle araç sürerken sürekli duyuyorum.
3- 35mm yay arıyorum eğer satan bilen var ise alabilirim ikinci el sıfır farketmez, Golf 7 1.2TSI manuel aracım
4- Yazılım olarak önerilerinize açığım.

Merhabalar. Aracınız hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim. sanırım direksiyon sargınızda problem var hat kabloları birbirine temas ediyor kırık parça var ve direksiyonu sağa sola çevirdiğinizde gelen ses o parçanın hareketi. direksiyonun komple sökülüp sargının kontrol edilmesi onarılabilir durumda ise tamiri gerekirse değiştirilmesi ile sorununuz çözüme kavuşacaktır. yay konusunda bir şey diyemem yazılımı da tavsiye etmem stok candır :)

Upvote 0
Merhabalar. Aracınız hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim. sanırım direksiyon sargınızda problem var hat kabloları birbirine temas ediyor kırık parça var ve direksiyonu sağa sola çevirdiğinizde gelen ses o parçanın hareketi. direksiyonun komple sökülüp sargının kontrol edilmesi onarılabilir durumda ise tamiri gerekirse değiştirilmesi ile sorununuz çözüme kavuşacaktır. yay konusunda bir şey diyemem yazılımı da tavsiye etmem stok candır :)
Teşekkür ederim Allah razı olsun insallah sıkıntısız devam edeceğim:), aslında sağa sola bile çevirmeme gerek yok hafif çukurlarda geçerken bile geliyor ses bu sorun için servise mi gitmeliyim yoksa çok bilgili değilim açıkçası . Yazılım olarak da yakıt fiyatları malum bende çok basmayan aracı yormadan kullanan birisiyim yazılım attıktan sonra Torku vs yükseleceği için yakıt tüketimim azalır diye düşündüm, yanılıyor olabilirim

Upvote 0
hocam aslında parça servisten alınsa eli yatkın aleti olan değiştirebilir kanaatindeyim çok bi zorluğu yok. serviste yaptırırsanız garantili olur ama biraz tuzlu olabilir. direksiyon sargısı olarak aratırsanız parçanın genel görselini görebilirsiniz

Upvote 0
hocam aslında parça servisten alınsa eli yatkın aleti olan değiştirebilir kanaatindeyim çok bi zorluğu yok. serviste yaptırırsanız garantili olur ama biraz tuzlu olabilir. direksiyon sargısı olarak aratırsanız parçanın genel görselini görebilirsiniz
İlgin için çok sağol, dediğin yollardan araştırmamı yapıyorum. Tuzlu olsun sıkıntısız olsun taraftarıyım.

Upvote 0
Az önce sitelerinden kontrol ettim, güzel sonuçlar verir gibi. Fiyat olarak bilginiz var mıdır?
Ben geçen sene 1.000₺’ye yaptırmıştım. Almanyadaki mühendisler yazıp yolluyor yeni yazılımı. Almanya menşeli bir marka zaten. Lisanslı markadır. Şuana kadar şikayetim olmadı. Aksine keşke aracı ilk aldığım gün gitseydim dedim.

Upvote 0
Ben geçen sene 1.000₺’ye yaptırmıştım. Almanyadaki mühendisler yazıp yolluyor yeni yazılımı. Almanya menşeli bir marka zaten. Lisanslı markadır. Şuana kadar şikayetim olmadı. Aksine keşke aracı ilk aldığım gün gitseydim dedim.
Çok sağol insallah yarın veya diğer gün gideceğim direk

Upvote 0
Ne gibi sorunlar olabilir pek bilgim yok açıkçası ben sadece tork ve güç artarsa yakıt tasarrufu sağlar açısından düşünüyordum.
Tork ve beygir artacak yakıt düşecek…
hiçbir motor mekanik bilgisi olmayan ortaokulda fen bilgisi dersi alan bizlerin güç için enerji gerektiği azıcık mukayese ile yakıtın düşeceğinin imkansız olacağının farkına varmamız lazım. Yazılımla oynanıp yakıt tüketminin de düşük gösterldiğini milletin böyle kandırıldığını düşünüyorum. Depo hesabı fullenip yapılırsa ortaya çıkar

Upvote 0
Tork ve beygir artacak yakıt düşecek…
hiçbir motor mekanik bilgisi olmayan ortaokulda fen bilgisi dersi alan bizlerin güç için enerji gerektiği azıcık mukayese ile yakıtın düşeceğinin imkansız olacağının farkına varmamız lazım. Yazılımla oynanıp yakıt tüketminin de düşük gösterldiğini milletin böyle kandırıldığını düşünüyorum. Depo hesabı fullenip yapılırsa ortaya çıkar
Teşekkürler bilgilendirme için

Upvote 0

@mehmetciifci hocam bende de 1.2 tsi var 1.2 küçük bir motor kim ne derse desin yazılımcılar veya bu işle uğraşıp ilgilenenler tabiki tavsiye edecektir tork ve hız uğruna birşeyler söylenebilir ama şöyle de bi gerçek var motor küçük ve bana göre biraz da narin. Zorlamaya hiç gerek yok bence. Ne gibi sıkıntılar ortaya çıkar çok bilmem yazılımla faydalarıyla zararlarıyla ilgilenmedim hiç. Ben araba fabrikadan nasıl çıktıysa öyle kullanıp binenlerdenim😅

Upvote 0

Geri
Üst Alt