Cam Buğulanması

Salih4284

Yeni Üye
İsim
Salih CEVİZLİ
Aracımda ön cam,sağ ön cam ve arka camlarda epey bi buğulanma oluyor daha önce kullanmadığım araçlarda hiç böyle bir sıkıntı yoktu başına gelen var mı acaba neden olabilir?

Hocam aracın bağaj bölümündeki stepne yerini kontrol edebilir misiniz su veya ıslaklık var mı bu durum golfler de kronik olan stoplardan veya tampon iç hava menfezlerinden su alma sorunu olup ,genelde kış aylarında buğu yapabiliyor.

Upvote 0
Klimada iç hava sirkülasyonu açık olabilir mi? Soğuk havada bu yüzden de buğu yapabilir.

Upvote 0
Aracı kullanırken kalorifer açıkken klima tuşuna da basın araç içindeki nemi kurutacak ve buğu kalmayacaktır.

Upvote 0
hocam tavsiyeleri yapın. durumu buradan bildirirseniz iyi olacaktır.

Upvote 0
Buğu sorunu bir kere yaşadım onda da bagajın stepne bölümü ıslaktı. Orayı kuruttum, Arka tamponu söküp 2 havalandırma menfezinin kenarlarını silikonladım bir daha bu durumu yaşamadım.

Kesinlikle bagajın altındaki stepne bölümünü kontrol edin hocam.

Bir de bu küçük silikon paketleri var ya onlardan arabanın birkaç noktasına yerleştirin nemi kendine çekip hapseder.

Upvote 0
Kontrol edeyim teşekkür ederim küçük silikon paket dediginiz nedir onu anlamadım

Upvote 0
Daha önce hiç olmazdı ama geçenlerde benim de başıma geldi, aracı da yeni yıkamaya vermiştim, basamaklar ve kapıların iç kısmında falan sular vardı oraları kurulamamışlar. Ben bu yüzden olduğunu düşündüm.

Upvote 0
Kontrol edeyim teşekkür ederim küçük silikon paket dediginiz nedir onu anlamadım
Özür dilerim yanlış yazdığımı siz sorunca farkettim.

Silica Jel paketi diye geçiyor

Silika jel, laboratuvar ortamında üretilen, günlük hayatta besinlerin, bitkisel ürünlerin, deri eşyaların, kimyasal boya ve bozulabilecek çoğu şeyin nemini alarak bozulmasını engelleyen bir sodyum silikattır.
https://www.hepsiburada.com/dunya-m...et-giderici-silika-jel-25-li-p-HBCV0000070Y1Y

Aslında parayla satın almaya gerek yok, bazı satın aldığımız ürünlerin kutularında falan çıkıyor.

Upvote 0
Özür dilerim yanlış yazdığımı siz sorunca farkettim.

Silica Jel paketi diye geçiyor

Silika jel, laboratuvar ortamında üretilen, günlük hayatta besinlerin, bitkisel ürünlerin, deri eşyaların, kimyasal boya ve bozulabilecek çoğu şeyin nemini alarak bozulmasını engelleyen bir sodyum silikattır.
https://www.hepsiburada.com/dunya-m...et-giderici-silika-jel-25-li-p-HBCV0000070Y1Y

Aslında parayla satın almaya gerek yok, bazı satın aldığımız ürünlerin kutularında falan çıkıyor.
Estağfurullah ne özrü kardeşim teşekkür ederim bilgiler için

Upvote 0

Sürekli mi yoksa bir kere yapmak yeterli olacak mı
Hocam sürekli açmanıza gerek yok. Buğu geçince klima tuşuna basıp kapatın yakıt sarfiyatınız artmasın.
Eğer araç park halinde kendi kendine camlar buğu oluyor ise araç içi bir yerden su alıyor olabilir yada aracın paspasları ıslak olabilir. Aracın içinde duran ıslak bir bez bile yapabilir. Takip edip tespit etmek size kalıyor.

Upvote 0

Geri
Üst Alt