Adilikte sınır tanımayanlar

Bu sabah işe giderken evdeen çıktığımda gördüğüm manzara karşısında şok oldum.

Polis A4 kağıdını sileceğin arasına sıkıştırmış.
Dün gece 03:40 sularında kendini bilmezin biri birkaç arabanın camını, bir kaç arabanın da sileceğini kırmış bundan bende nasibimi aldım.

Devriye gezen polis durumu görüp kağıt bırakmışlar ve birde telefon numarası.
Sabah aradık sadece bizim değil birkaç arabaya yaptıklarını söylediler. Sigortadan yaptırabilirsiniz diye.

Ne diyelim Avrupa'da olsa görgüsüz haysiyetsizler var maalesef.

Çok geçmiş olsun hocam, insan maalesef her yerde insan iyisi de kötüsü de çıkıyor arasından. Umarım bir daha benzer durum yaşanmaz.

Bu sabah işe giderken evdeen çıktığımda gördüğüm manzara karşısında şok oldum.

Polis A4 kağıdını sileceğin arasına sıkıştırmış.
Dün gece 03:40 sularında kendini bilmezin biri birkaç arabanın camını, bir kaç arabanın da sileceğini kırmış bundan bende nasibimi aldım.

Devriye gezen polis durumu görüp kağıt bırakmışlar ve birde telefon numarası.
Sabah aradık sadece bizim değil birkaç arabaya yaptıklarını söylediler. Sigortadan yaptırabilirsiniz diye.

Ne diyelim Avrupa'da olsa görgüsüz haysiyetsizler var maalesef.
Geçmiş olsun hocam, orada polis bir not bırakmış yine.

Geçmiş olsun hocam, orada polis bir not bırakmış yine.
Teşekkürler hocam, aynen hocam polisin bu hareketine bende çok şaşırdım. Böyle bişey beklemiyordum. Kağıdı sileceğin üstünde görünce ceza falan yazdılar sandım taaki sileceği yerde görene kadar =)

Teşekkürler hocam.. Hafta sonu için iş yerinden izin almıştım. Çoluk cocuk gezeriz diye, maalesef suya düştü bu olaydan sonra. Yağmur yağmayacağını bilsem çıkardım ama eğer çıktıktan sonra yağmur yağarsa işim sakat olur. Buranında yağmuru hiç bitmez zaten.

Geçmiş olsun hocam. Böyle durumlarda insan “keşke o an görseydim” diyor ama görmemek daha iyi. O anlık öfkeyle çok daha farklı sıkıntılar meydana gelebilirdi, Allah beterinden saklasın. Ne diyelim, cana geleceğine bunu yapan mala gelsin… :)
İçimi okudunuz hocam, hep diyorum keşke şöyle kafamı mutfak camından bi uzatıp bakmış olsaydım görürdüm.

Onun yüzünden şuan dışarı çıkamıyorum :) yağmur ha yağdı ha yapacak diye, işin gıcık kısmı haftasonu inanılmaz denk gelmesi.

"cana geleceğine bunu yapan mala gelsin… "
👏👍 Amin

İçimi okudunuz hocam, hep diyorum keşke şöyle kafamı mutfak camından bi uzatıp bakmış olsaydım görürdüm.

Onun yüzünden şuan dışarı çıkamıyorum :) yağmur ha yağdı ha yapacak diye, işin gıcık kısmı haftasonu inanılmaz denk gelmesi.

"cana geleceğine bunu yapan mala gelsin… "
👏👍 Amin
Bu tarz ihtiyaçlar musibet başa gelince hatırlanıyor ama artık Avrupa da olsa Afrika da olsa araç içi kamera, kasko yaptırmak gibi şart oldu. Burada geçen seneye göre fiyatı 5-6 kat artmış olsa da orada imkanlar daha makul olsagerek. Olay yaşandıktan sonra bir şey değişmiyor ama yine de yapanın yanına kâr kalması insanın canını daha çok sıkıyor.

Bu tarz ihtiyaçlar musibet başa gelince hatırlanıyor ama artık Avrupa da olsa Afrika da olsa araç içi kamera, kasko yaptırmak gibi şart oldu. Burada geçen seneye göre fiyatı 5-6 kat artmış olsa da orada imkanlar daha makul olsagerek. Olay yaşandıktan sonra bir şey değişmiyor ama yine de yapanın yanına kâr kalması insanın canını daha çok sıkıyor.
Araç kamerası var hocam, ama olay gece 3:40 civarı yaşandığı için kamera kayıt yapsa bile büyük ihtimalle yapan kişinin surat-ı eşgali belli olmayacaktı.

Almanya'da Kanunen araç kameralarının park halinde iken kayıt alması yasak, bu kaydı mahkemede kullanmak istersen kanıt olarak sayılmıyor. Hardware kit bağlıydı araçta fakat çıkardım, hem kanun yüzünden hemde kendi aracımı haftalarca kullanmadığım için akü aracın çalıştırmayacak kadar bitiriyordu. (kit olmasına rağmen)

Ne diyelim yapacak bişey yok, olmuşla ölmüşse çare yokmuş 🤕

Araç kamerası var hocam, ama olay gece 3:40 civarı yaşandığı için kamera kayıt yapsa bile büyük ihtimalle yapan kişinin surat-ı eşgali belli olmayacaktı.

Almanya'da Kanunen araç kameralarının park halinde iken kayıt alması yasak, bu kaydı mahkemede kullanmak istersen kanıt olarak sayılmıyor. Hardware kit bağlıydı araçta fakat çıkardım, hem kanun yüzünden hemde kendi aracımı haftalarca kullanmadığım için akü aracın çalıştırmayacak kadar bitiriyordu. (kit olmasına rağmen)

Ne diyelim yapacak bişey yok, olmuşla ölmüşse çare yokmuş 🤕
Medeniyetin de dertleri çekilmiyormuş. :LOL: Aynen öyle hocam, oturduğum sitede geçenlerde çocuklar 8-10 aracın kaputuna kapılarına boyları kadar müstehcen figürler çizmiş. Site içi kapalı otopark da olsa, faili komşunun çocuğu da olsa çare yok…

Teşekkürler hocam.. Hafta sonu için iş yerinden izin almıştım. Çoluk cocuk gezeriz diye, maalesef suya düştü bu olaydan sonra. Yağmur yağmayacağını bilsem çıkardım ama eğer çıktıktan sonra yağmur yağarsa işim sakat olur. Buranında yağmuru hiç bitmez zaten.
Çok iyi bilirim Almanya'nın havasını. geçmiş yıllarda havuza bir türlü güdememiştim. hava harika çok güzel bulut yok, evden çıkıyorum havuza gelene kadar yağmur başlıyor. 1 saat sonra gayet iyi bir hava, o da yarım saat sürüyordu, sonrasında bir yağmur daha. 😂

Geri
Üst Alt