2016 Model Aracın 88 Binde İlk kez değişen Bujileri ( Golf 7 1.4 TSI Highline)

lHera

Üye
İsim
Semih
Araç
Golf 7 1.4 TSI Highline 125 Ps
Araç 2016 Model 2017 Çıkışlı Golf 1.4 TSI Highline .

Daha önce buji değişimi yapılmamıştı servisten bugün için randevu alıp değişimi oldu toplamda 815 TL gibi bir ücrete yaptırdım bu işlemleri bilginiz olsun çıkan bujiler berbat durumdaydı.

Fiyatlar zubizu indirimi %25 uygulanmış halidir

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    127.1 KB · Görüntüleme: 74
  • image.jpg
    image.jpg
    191.3 KB · Görüntüleme: 56
  • image.jpg
    image.jpg
    183.3 KB · Görüntüleme: 73
  • F0C5AED1-A808-4A39-B0E5-C03252096024.png
    F0C5AED1-A808-4A39-B0E5-C03252096024.png
    314 KB · Görüntüleme: 57
Son düzenleme:

Daha önce buji değişimi yapılmamıştı servisten bugün için randevu alıp
Bujiler Kdv Dahil 510 Tl + İşçilik
Firen Hidroliği 140 TL + İşçilik karşılığında değişimi oldu toplamda 815 TL gibi bir ücrete yaptırdım bu işlemleri bilginiz olsun çıkan bujiler berbat durumdaydı.
Hayırlı olsun., fiyat gayet makul., dışarda sanayide değiştirseydiniz yaklaşık aynı rakam tutardı., hatta sanayide 50-100 tl. daha fazla isteyebilirler.,

Aracınızın 85 bin km'de buji değişimi için çok geç kalınmış..!! Her 60 bin km 'de bir bujilerin değişmesi gereklidir.

1.2 tsi golf için Ankara aydoğanlar buji için 640 TL takım fiyatı 250 TL işçilik dedi. Çok fazla geldi bana Mekato nun sitesinde 550 lira oradan alıp kendi ustama mı yaptırsam bilemedim mekato orjinal dedi ama hiç alışverişim olmadı alınır mı sizce?

Firen Hidroliği 140 TL + İşçilik karşılığında değişimi oldu toplamda 815 TL gibi bir ücrete yaptırdım bu işlemleri bilginiz olsun çıkan bujiler berbat durumdaydı.
Bujiler baya bi kötü olmuş durumda. bunda yakıtın kalitesi ve kullanım şeklinin de önemi büyüktür. kullanım şekliniz ve yakıtı aldığınız şirket ile bilgi verirseniz daha aydınlatıcı bir bilgiye ulaşılmış olur.

1.2 tsi golf için Ankara aydoğanlar buji için 640 TL takım fiyatı 250 TL işçilik dedi. Çok fazla geldi bana Mekato nun sitesinde 550 lira oradan alıp kendi ustama mı yaptırsam bilemedim mekato orjinal dedi ama hiç alışverişim olmadı alınır mı sizce?
işçilik neden o kadar fazla, halbuki normal bakım sırasında yapılan değişimde 30 birim X 2,82 + KDV fiyata değiştiriyorlar. 250 çok fazla gibime geldi. sadece buji değişimi olduğu için mi acaba. hani extra ne yapıyorlar onu da anlamadım.

Bujiler baya bi kötü olmuş durumda. bunda yakıtın kalitesi ve kullanım şeklinin de önemi büyüktür. kullanım şekliniz ve yakıtı aldığınız şirket ile bilgi verirseniz daha aydınlatıcı bir bilgiye ulaşılmış olur.
Aracı yeni aldım aslında alır almazda bujileri değiştirdim, yakıt genelde shell petrol ofisi kullanılmış ama

Aracı yeni aldım aslında alır almazda bujileri değiştirdim, yakıt genelde shell petrol ofisi kullanılmış
Hayırlı olsun., fiyat gayet makul., dışarda sanayide değiştirseydiniz yaklaşık aynı rakam tutardı., hatta sanayide 50-100 tl. daha fazla isteyebilirler.,

Aracınızın 85 bin km'de buji değişimi için çok geç kalınmış..!! Her 60 bin km 'de bir bujilerin değişmesi gereklidir.
Aracı yeni aldım bende olsa geciktirmezdim ancak alır almaz yaptırdım. Fiyat makul geldi aynen

işçilik neden o kadar fazla, halbuki normal bakım sırasında yapılan değişimde 30 birim X 2,82 + KDV fiyata değiştiriyorlar. 250 çok fazla gibime geldi. sadece buji değişimi olduğu için mi acaba. hani extra ne yapıyorlar onu da anlamadım.
Extra hiç bir işlem yok sadece takım buji değişimi. Benim anladığım malzeme fiyatı artınca işçiliğe de zam yapılmış ama çok fazla gerçekten. Muhtemelen dışarıda yaptırcaz artık…

640 tl.. dediği fiyatın anlamı şudur; bujiyi satın alırsanız ama orada taktırmazsanız için verdikleri fiyat..!! işlemleri serviste yaptırdığınız zaman (yedek parça ve işçilikte) aracınızın yaşına göre %25-30 arası zubizu indirimi yapılacak.

Orjinal bujiyi dışarıda bulamazsınız çünkü dışarıya satışı yoktur (kaçak yolla gelenleri saymıyorum); Mekato 'nun orjinal derken demek istediği şey; atıyorum mekato 'nun sattığı bujinin markası Bosch olsun., yani sattıkları Bosch marka bujinin sahte olmadığı anlamını taşıyor.

VW Zubizu indirimi (detaylar); https://binekarac.vw.com.tr/tr/kamp...is-kampanyalari/zubizu-servis-kampanyasi.html

Bazı servisler döviz artışını hemen yansıtmışlar bazılar yansıtmamış olabilirler başka bir servisten de fiyat alınız..

Extra hiç bir işlem yok sadece takım buji değişimi. Benim anladığım malzeme fiyatı artınca işçiliğe de zam yapılmış ama çok fazla gerçekten. Muhtemelen dışarıda yaptırcaz artık
640 tl.. dediği fiyatın anlamı şudur; bujiyi satın alırsanız ama orada taktırmazsanız için verdikleri fiyat..!! işlemleri serviste yaptırdığınız zaman (yedek parça ve işçilikte) aracınızın yaşına göre %25-30 arası zubizu indirimi yapılacak.

Orjinal bujiyi dışarıda bulamazsınız çünkü dışarıya satışı yoktur (kaçak yolla gelenleri saymıyorum); Mekato 'nun orjinal derken demek istediği şey; atıyorum mekato 'nun sattığı bujinin markası Bosch olsun., yani sattıkları Bosch marka bujinin sahte olmadığı anlamını taşıyor.

VW Zubizu indirimi (detaylar); https://binekarac.vw.com.tr/tr/kamp...is-kampanyalari/zubizu-servis-kampanyasi.html

Bazı servisler döviz artışını hemen yansıtmışlar bazılar yansıtmamış olabilirler başka bir servisten de fiyat alınız..
Teşekkür ediyorum hocam. Gönlüm servisten yana zaten indirimi hesaba katmadık tabii. Rakamlarda değişiklik olursa yazarım tekrar.

@Garcia
Mekato 'da buji fiyatı: 550 tl.

Yetkili servis (orjinal yedek parça) buji fiyatı: 650 tl. (aracınız 2013 model yani yedek parça ve işçilikte %30 zubizu indirimi olacak) indirim yapılmış fiyatı: 449 tl. +yapılan işlem 2 yıl garantili

Bu şartlar altında dışarda yaptırmanın hiç bir anlamı kalmıyor., çünkü yetkili serviste buji daha ucuza gelmiş oluyor.,

İşçilik ücreti servisten servis değişkenlik gösterebilir., ülkede her saat başı döviz arttığı için Ankara 'daki diğer yetkili servislerden de işçilik için fiyat alınız..,

Aracınız 2013 model olduğu için servis pek çok bakım/onarım işlemlerinde size daha avantajlı olacaktır., çünkü hem yedek parçada hem de işçilikte %30 indirim hakkınız var.,

Zubizu %30 indirim neleri kapsıyor..? periyodik bakım işlemleri, triger seti değişimi, debriyaj baskı-balata değişimi, buji değişimi, fren hidroliği değişimi, akü, silecek, fren balatası ve fren diski değişimi, onarım işlemleri vs... aklınıza gelebilecek neredeyse tüm işlemlerde serviste %30 indirim hakkınız mevcuttur.. +olarak yapılan tüm işlemler ve değişen tüm parçalar 2 yıl garantilidir.

Fiyatlar zubizu indirimi %25 uygulanmış halidir

Geçmiş olsun hocam daha büyük sıkıntılara yol açmadan değiştirmiş olmanız güzel :) Bir arkadaşımın yakını 1.2 puretech 308’inde buji değişim periyodunu geçirdikten çok değil 1-2k km sonra yolda kalmış yarım motor yaptırmak zorunda kalmıştı. Şimdi her bakımda buji de yeniliyorlarmış böyle bir şey başınıza gelmemesi güzel. O olayı dinledikten sonra buji denilince tüylerim ürperiyor 😬 Ayrıca fiyatlar da servise göre oldukça uygun geldi.

Extra hiç bir işlem yok sadece takım buji değişimi. Benim anladığım malzeme fiyatı artınca işçiliğe de zam yapılmış ama çok fazla gerçekten. Muhtemelen dışarıda yaptırcaz artık

Teşekkür ediyorum hocam. Gönlüm servisten yana zaten indirimi hesaba katmadık tabii. Rakamlarda değişiklik olursa yazarım tekrar.
@forzaGilles hocamı dinlemeni tavsiye ederim, serviste yaptırın. muhtemelen bende Cumartesi günü değiştireceğim.

Geçmiş olsun hocam daha büyük sıkıntılara yol açmadan değiştirmiş olmanız güzel :) Bir arkadaşımın yakını 1.2 puretech 308’inde buji değişim periyodunu geçirdikten çok değil 1-2k km sonra yolda kalmış yarım motor yaptırmak zorunda kalmıştı. Şimdi her bakımda buji de yeniliyorlarmış böyle bir şey başınıza gelmemesi güzel. O olayı dinledikten sonra buji denilince tüylerim ürperiyor 😬 Ayrıca fiyatlar da servise göre oldukça uygun geldi.
1000 - 2000 km geçirmekle hiç bir şey olmaz, o arabada başka bir sorun vardır hocam.

(Bakınız diğer arkadaş 28.000 km geçmiş halde bakıma girmiş, bujilerin durumu ortada, sadece çok kirlenmiş kurum bağlamış.

Son düzenleme:

Aracı yeni aldım aslında alır almazda bujileri değiştirdim, yakıt genelde shell petrol ofisi kullanılmış ama
Aracı sert mi kullanırsınız? ani hızlanmalar, yüksek devirlerde vs gibi.

Geri
Üst Alt