Park pilot şuanda hizmet dışı

nozen9907

Üye
İsim
Nevzat Özen
Merhabalar aracıma gruptan bir geri görüş kamerası aldım montajını yaptık kodlamasını da açtırdım taktıktan sonra aracı geri vitese takıyorum logo kamera açılıyor ama ekrana görüntü gelmiyor kapatırken de parkpilot şu anda hizmet dışı hatası alıyorum çözümü bilen yardımcı olabilir mi ? şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-11-15 at 16.46.09.jpeg
    WhatsApp Image 2021-11-15 at 16.46.09.jpeg
    58 KB · Görüntüleme: 55

Önceki Tiguan aracıma kendim geri görüş kamerası montajı yapmaya çalıştığımda karşılaşmıştım bu tip sorunla. Geriye takınca araç logosu görünüp kayboluyordu ve Park Pilot Hizmet dışı uyarısı veriyordu. Kameranın şase kablosunu bağlayınca görüntü geldi fakat görüntü karıncalıydı.. Kendi başıma halledemeyeceğimi anlayınca elektronikçiye gittim. Kamera elektrik kablosunda bir şeyler yaptı görüntü düzeldi. Hatırladığım kadarıyla sorun neyden kaynaklanıyormuş dediğimde PAL NTSC seçiminden kaynaklandığını söylemişti.

Ekli dosyalar

• 001.jpg
    001.jpg
    81.4 KB · Görüntüleme: 41
  • 002.jpg
    002.jpg
    110.4 KB · Görüntüleme: 41
  • 003.jpg
    003.jpg
    122.8 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:
Upvote 0
Hocam kodlamasını kendin mi yaptın birisine mi yaptırdın. Ücret karşılığında mı?

Upvote 0
Park pilot hizmet dışı uyarısı genelde kodlama ile alakalı bir durumdur. Mesela kamera montajlarken ileri giderken kamera açık kalmaya devam edecek şekilde donanım yoksa ve kodlama açık kalacak şekilde kodlandıysa bu hatayı verir. (eğer bağlantılarda sorun yoksa tabii)

Upvote 0
Hocam kodlamasını kendin mi yaptın birisine mi yaptırdın. Ücret karşılığında mı?
Kodlamayı kendim yaptım. Resimdeki kırmızı içine aldığım seçeneği aktifleştirmiştim.
Soket montajını da videodaki gibi yapmıştım.

Ekli dosyalar

• 20.png
    20.png
    90.2 KB · Görüntüleme: 40
Upvote 0
nasıl bir kamera kullandın hocam ? dinamik çizgileri olan high versiyon ise bu kodlama ile olmaz.

Upvote 0
nasıl bir kamera kullandın hocam ? dinamik çizgileri olan high versiyon ise bu kodlama ile olmaz.
Bagaj tutamaklı kameradan takmıştım. İlk etapta görüntü alamayınca kamera arızalı sandım ve bir tane daha almıştım ve bağlantıda sorun olduğu anlaşılınca diğer aldığım kamerayı da iade edemedim elimde kalmıştı.

Ekli dosyalar

• 20200329_095517(1).jpg
    20200329_095517(1).jpg
    246.2 KB · Görüntüleme: 26
  • 20200328_213128.jpg
    20200328_213128.jpg
    288 KB · Görüntüleme: 26
Upvote 0
Öncelikle bilmemiz gereken şey ünitenizin parça kodu nedir ? Menü tuşuna 30 saniye civarı basılı tutun karşınıza çıkan ekranda yazılım/güncelleme kısmına girip oradaki parça kodunu söyler misiniz ?

Upvote 0
@nozen9907 muhtemelen ana uniteniz geri görüş kamera desteklemiyor. Görüntü gelmemesi bu sebeple olabilir, park pikot hata vermeside bu tip kameralarda farkli kodlama gerekebilir, park modulunde de kamwra kodlamasi var.

Upvote 0
@nozen9907 evet 840C ise destekler, o zaman bu tip kamera için farkli kodlama gerekebilir ama aslinda yaptiginizla çalışmalı ve baglantilari da kontrol etmek lazim. Enerjiyi nereden aldiniz kamera için?

Upvote 0
Low tip kamera bağlamışsınız sanırım. Park sensörleri aracınızda orjinalinden varsa eğer lütfen park sensörleri(10) kamera yüklü seçeneğini işaretleyiniz.

Upvote 0

Geri
Üst Alt