Golf 7 merkezi kilit sorunu

Levent35

Üye
İsim
Levent
Merhaba iyi akşamlar aracım golf 7 araç kumandadan kilitlenmiyor araç hareket ettiğinde otomatik kilitleme de çalışmıyor başına böyle bir durum gelen varmı acaba

Merhaba iyi akşamlar aracım golf 7 araç kumandadan kilitlenmiyor araç hareket ettiğinde otomatik kilitleme de çalışmıyor başına böyle bir durum gelen varmı acaba
İyi akşamlar hocam benim de başıma benzer olay gelmişti. Şöyle ki sürücü arka taraf kilitlenmiyordu sadece tek kapı olarak, wd40 sıkarak ve üst üste aç kapa yaparak çözdüm ben sorunumu. Selametle..

Upvote 0
İyi akşamlar hocam benim de başıma benzer olay gelmişti. Şöyle ki sürücü arka taraf kilitlenmiyordu sadece tek kapı olarak, wd40 sıkarak ve üst üste aç kapa yaparak çözdüm ben sorunumu. Selametle..
Teşekkürler deneyeceğim nereye sıktınız acaba kilit kısmınamı

Upvote 0
Kapıda bulunan kısmın görünen yerlerine ve içine sıktım. İç kısmına WD40 in ince ucu var bayağı girdi içeri doğru delikten, her yerine sıkmış oldum hatta fazla yağı da atıyor galiba tahliye var altında sanki

Upvote 0
Kapıda bulunan kısmın görünen yerlerine ve içine sıktım. İç kısmına WD40 in ince ucu var bayağı girdi içeri doğru delikten, her yerine sıkmış oldum hatta fazla yağı da atıyor galiba tahliye var altında sanki
fazla yağı nereden tahliye ediyor..?

Upvote 0
Hocam işlemi gerçekleştirdikten sonraki gün sürücü ve arka yolcu kapısının alttaki birleşim yerinin orası toz kaplıydı araba temiz olmasına rağmen, elimi attigimda WD40 kokusu almıştım tahminim o yönde.

Upvote 0
Anladım kardeşim sağol kendiliğinden düzeldi şuan ama yağlarsam bidaha sorun çıkarmıcak gibi millet para tuzağı hemen motor değişecek diyorlar motor çalışmasa ses gelmez diyorum sağlıklı değil diyorlar nerdeyse değişcektim işim çıktı gidemedim iyiki gidememişim düzeldi 🤣

Upvote 0
Hocam işlemi gerçekleştirdikten sonraki gün sürücü ve arka yolcu kapısının alttaki birleşim yerinin orası toz kaplıydı araba temiz olmasına rağmen, elimi attigimda WD40 kokusu almıştım tahminim o yönde.
Hocam tam anlayamadım alttaki birleşim yeri tam olarak neresi biraz daha detaylı tarif edebilir misiniz..?

Upvote 0
Anladım kardeşim sağol kendiliğinden düzeldi şuan ama yağlarsam bidaha sorun çıkarmıcak gibi millet para tuzağı hemen motor değişecek diyorlar motor çalışmasa ses gelmez diyorum sağlıklı değil diyorlar nerdeyse değişcektim işim çıktı gidemedim iyiki gidememişim düzeldi 🤣
Bana da motor değişecek demişlerdi🙂

Upvote 0
Hocam tam anlayamadım alttaki birleşim yeri tam olarak neresi biraz daha detaylı tarif edebilir misiniz..?
Hocam sorunu baştan anlatayım; kumandadan kapatma tuşuna bastığımda iki kez tık tık yapıyordu kilitleyip peşine tekrar açıyordu, aynı zamanda otomatik kilitleme de çalışmıyordu oda tık tık yapıp kapatıp açıyordu ve merkezi kilit ışığı da yanmiyordu.Tahminime göre hata benden kaynaklı olabilir. Kapı kilitlerini yağlamak için sıvı gres kullanıyordum, muhtemelen zamanla iyice katı kıvama gelmiş olabilir ve bu sebep olmuş diye düşünüyorum.Sonrasinda bolca wd40 sıkarak ve peşine aç kapa yaparak kumandadan çözüme ulaştım ve 2 senedir problem yaşamıyorum. Selametle..(yağın aktığı yer 1. ve 2. resim fitilde minik bir delik olabilir tahliye için artı 2.resimde işaretledigim birleşim yerinin altında kalan pütür kısmı yağlanıp tozlanmıştı lokal olarak)

Ekli dosyalar

• IMG_20211107_095917__01.jpg
    IMG_20211107_095917__01.jpg
    82.2 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_20211107_095735__01.jpg
    IMG_20211107_095735__01.jpg
    244 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG_20211107_095759__01.jpg
    IMG_20211107_095759__01.jpg
    60.2 KB · Görüntüleme: 14
Upvote 0

Geri