Kodlama için hangi model vagcom kablo almalıyım?

Eğer konuya girer açıklamayı okursan anlarsın hocam.
2021 yılında tek asgari ücretle geçim zor bu işler lüksiyata kalıyor benim için.İnsan özeniyor yok difüzördü yok janttı yok gizli özellik vs. Forumda içinden gelip ihtiyacı olmayan aksesuarları hibe edenleri gördüm çok güzel kardeşlerimiz var.belki kullanmak için gönderir biri kabloyu kullanır geri iade ederim dedim. Ama kabahat bende paran yoksa uğraşmayacaksın basit.
Bu arada bi konuya yorum yaparken kimse kendi maddi durumuyla başkasının maddi durumunu bir tutmasın ona göre kırıcı olmayan bir yorum yazabilir diye düşünüyorum.
Amacın ne olduğunu sana güzelce ilettiysem ne mutlu bana. @isfa67
konuyu okudum zaten ondan sordum iki ayrı yer iki farklı istek olunca haliyle insanın aklında soru işareti kalıyor. kırıcı bişey söylediğimi de düşünmüyorum.

mutluluğunuz daim olsun

@YunussemrE 19.6 21.3 vs ona takılmayın hepsi aynı kablo hocam, sadece atmega162 işlemcili olması yeterli genel kullanım için.

21.3 19.6 vs kablonun böyle bir versiyon numarası yok, bu sadece bilmeyenlere kablonun yenisini satmak için satıcıların uydurduğu bişey.

Bahsi geçen versiyonlar VCDS Programının versiyonu, kabloda ise firmware olur, 2018'den beri kablo firmware değişmedi ve versiyonu 1.96, bu versiyon benim kullandığım Vcds 18.9'dan beri aynı ve halen destekleniyor, yani 21.3 vs hepsiyle çalışır. 12.12 olan kablonun düşük olan firmware'i bile 1.96 yapılabiliyor ve Vcds 21.3'e kadar hepsiyle çalışıyor.

Sadece yeni bazı araçlarda sadece UDS protokolü ile desteklenen modüller var, onları kodlayamazsınız. Mesela yeni Logo Passat'da ki bazı modüller.

aydınlatıcı bilgileriniz için teşekkürler hocam üzerinde ARM Chip bulunan versiyon ile 2018 ve üzeri UDS protokolü destekleyen araçların hepsine müdahale edebilir miyiz?

Merhabalar günaydın cümleten.bende geçen hafta açtırdım özellikleri.siz kablo falan diyorsunuz ama adam obd cihazı gibi bişey taktı sonra da telefonu eline alıp abi bunu bunu açıyorum hangilerini istiyorsun diye sordu telefondan onaylayıp 2dk içinde işlemi bitirdi 😊 böyle birşeyin linki ve nasıl kullanılacağı gibi bilgisi olan varsa paylaşırsa bende kendi adıma sevinirim.çünkü plakalık led ve farlara led takıldığındaki kodlama içinde aynı şeyi kullanıyormuş.uygun fiyatlı birşey ise işimize yarayabilir

Merhabalar günaydın cümleten.bende geçen hafta açtırdım özellikleri.siz kablo falan diyorsunuz ama adam obd cihazı gibi bişey taktı sonra da telefonu eline alıp abi bunu bunu açıyorum hangilerini istiyorsun diye sordu telefondan onaylayıp 2dk içinde işlemi bitirdi 😊 böyle birşeyin linki ve nasıl kullanılacağı gibi bilgisi olan varsa paylaşırsa bende kendi adıma sevinirim.çünkü plakalık led ve farlara led takıldığındaki kodlama içinde aynı şeyi kullanıyormuş.uygun fiyatlı birşey ise işimize yarayabilir
Forumda ODBEleven ile ilgili yeterli bilgi var aratırsanız, herkes biliyor yani cihazı :)

Tabiiki kullanışlı cihaz ancak VagCom kablonun 5 katı fiyatı var :D

aydınlatıcı bilgileriniz için teşekkürler hocam üzerinde ARM Chip bulunan versiyon ile 2018 ve üzeri UDS protokolü destekleyen araçların hepsine müdahale edebilir miyiz?
Arm işlemcili olan klonun taklidi çok fazla, Klonun klonu var yani :D

Asıl klondan alırsanız evet o açıyor UDS olanlarıda ...

Forumda ODBEleven ile ilgili yeterli bilgi var aratırsanız, herkes biliyor yani cihazı :)

Tabiiki kullanışlı cihaz ancak VagCom kablonun 5 katı fiyatı var :D
Ben konuya çok hakim olmadığım için yorumları görünce söylemek istedim😊 ama şu farlar plakalık için kendimiz uygun yollu halledebileceğimiz bir yöntem varsa öğrenmeye hazırım 😊

Geri
Üst Alt